Фіолетовий колір на кухні – від ідеї до реалізації

Фіолетовий – це колір, який в інтер’єрі кухні трапляється надзвичайно рідко. Шкода, тому що він створює в приміщенні особливу, оригінальну атмосферу.

Фіолетові інтер’єри вирізняються серйозністю, красою та загадковістю. Це гідний і благородний колір, що асоціюється з розкішшю. Людей, які обирають його з-поміж усіх барв, відрізняє любов до краси і стриманість. Саме таку атмосферу ми відчуємо на кухні, де домінуватиме фіолетовий тон. Як обрати найкращий для нас відтінок? Вибір має залежати від наших уподобань, кінцевого результату, який хочемо отримати, особливостей приміщення і самого кольору. Фіолетовий – один з найбільш незвичайних у кольоровій палітрі, він є наслідком поєднання двох основних кольорів: гарячого червоного і холодного синього. І саме цей дивовижний дует двох барв із протилежною температурою характеризує його винятковість. Залежно від використаних у конкретному відтінку пропорцій між червоним і синім, фіолетовий колір стін може стимулювати або знімати напруження, зігрівати або охолоджувати. Вибираючи відповідний відтінок, пам'ятаймо про це.

Кімнати малого розміру краще виглядають у світлих, пастельних барвах. Вони не пригнічуватимуть і не будуть надмірно тиснути. Для невеликого приміщення варто обирати холодніші тони.

Для кухні доречними є такі відтінки фіолетового, які існують у природі (колір винограду, фіалок, баклажану або заходу сонця). Тоді кухня виглядатиме природно і вдало поєднуватиметься з такими матеріалами, як дерево, камінь, сизаль, льон. Така кухня завжди додаватиме нам гарного апетиту, який активно збуджуватиме соковита барва.

Сучасні кухні, спроектовані відповідно до найновіших трендів, не бояться викликів, люблять контрасти, а відтак і насичені кольори. Фіолетовий чудово комбінується з лакованими фронтальними частинами шафок, а також з елементами з нержавіючої сталі та скла. Однак він не любить конкуренції. Нині поєднання між собою контрастних кольорів уже в минулому. Якщо обираємо фіолетовий, нехай він домінує у приміщенні, а інші елементи інтер’єру мають бути нейтральними і природними (білий, чорний або сірий) чи теж фіолетовими.

Використання фіолетового кольору можливе також у стилізованих, традиційних кухнях. Фіолетовий колір навіює думки про прованську кухню, де пахне лавандою і розмарином. Тут композиція кольорів має бути пастельною, ніжною, а інтер’єр – наповнений сонцем. Фіолетовий колір може поєднуватися з білим або кремовим. На такій кухні добре виглядатимуть аксесуари у відтінках теплої зелені, котра м’яко контрастує з фіолетовим.

У майбутньому сезоні відтінки фіолетового будуть надзвичайно модними. Фіолетові відтінки стін ідеально гармоніюють із романтичною, затишною і злегка «цукерковою» атмосферою прованського інтер’єру. Якщо вам подобається фіолетовий, але побоюєтеся насиченого забарвлення стін, то відмінним рішенням стане поєднання в інтер’єрі двох відтінків цього кольору: світлого з темним. Наприклад, можемо пофарбувати три стіни у приміщенні в ніжний, світлий лавандовий, а четвертій надати насиченого сливового відтінку.

Незважаючи на те, що фіолетовий не належить до “легких” кольорів, варто звертатися до нього, а затрачені в процесі дизайну зусилля винагороджуватимуть нас упродовж років, тішачи око красою цієї шляхетної барви.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..