В Україні ми фарбуємо стіни в середньому кожні 3-5 років. Вартість фарбування – це не тільки ціна фарби. Що іще слід враховувати, плануючи оновлення? Ви знайдете відповідь у нашому мініпораднику.
Фарбування помешкання слід ретельно спланувати. Перш за все, підберіть кольори для окремих кімнат й обраних стін. Вибирайте міцні, екологічні фарби, що добре покривають й створюють покриття, стійке до бруду та стирання – наприклад, фарби "Śnieżka Barwy Natury" та "Śnieżka EKO". Коли ви знаєте, який колір і фарбу хочете використати, перейдіть до наступних кроків.
Перш ніж приступити до вимірювань, уважніше придивіться до стін. Які додаткові кроки потрібно зробити і які матеріали купити, залежить від стану. Стіни, пофарбовані кілька років тому, зазвичай досить помити, але стіни в старій оселі вимагають заповнення пустот або навіть штукатурення. Тоді до ціни на фарбу та малярні приналежності потрібно додати матеріальні та трудові витрати – хіба що ви хочете зробити це самостійно. Навчальний відеоролик допоможе вам ознайомитися з темою:
Ще один важливий крок – виміряти поверхню стін, які ви хочете пофарбувати. Для цього потрібно виміряти ширину стін і висоту кімнат. Ви розраховуєте площу стіни, помноживши її ширину на висоту. В ідеалі добре підготувати файл з електронною таблицею й додати один до одного поверхні стін, які будуть пофарбовані в той же колір. Якщо це неможливо – намалюйте таблицю на папері.
Порахуйте площу стель окремо – якщо ви хочете пофарбувати всі стелі, то можна вважати, що їх площа дорівнює площі помешкання. Так само, коли у вас є лише виділені кімнати для фарбування – їх поверхнею є поверхня стелі.
Знаючи поверхню, яку потрібно пофарбувати, скористайтеся коефіцієнтом перетворення, вказаним на упаковці фарби. На кожній вказано, скільки квадратних метрів площі можна пофарбувати одним літром. У випадку з фарбами "Śnieżka Barwy Natury" – це до 14 м2. Аналогічно ви розраховуєте кількість ґрунтовки для зміцнення пофарбованих поверхонь. Пам’ятайте, що ґрунтовка зменшує абсорбувальну здатність стін і, таким чином, покращує експлуатаційні характеристики фінішного покриття. Якщо ви не міняєте колір стін, купили фарбу з хорошим покриттям, а при ремонті плануєте заздалегідь поґрунтувати стіни, буде достатньо одного шару фарби. Однак, якщо колір фарби відрізняється від того, що був раніше, враховуйте, що одного процесу фарбування недостатньо – фарбувати стіни доведеться двічі.
Коли ви знаєте, скільки банок фарби купити, додайте інструменти до свого списку – більші та менші валики, пензлики для кутів і важкодоступних місць, кювету (ванночку). Купуючи, намагайтеся думати екологічно, це допоможе вам заощадити гроші та захистити довкілля. Коли ви плануєте фарбувати кількома кольорами – замість того, щоб купувати кілька кювет, купіть одну, і перед тим, як наливати в неї фарбу, захистіть тонкою харчовою плівкою, яку знімете перед заміною кольору. За можливості, використовуйте картон і старі газети замість малярської стрічки. Якщо у вас є файні сусіди або майстерні друзі, ви можете пропустити покупку сходів чи телескопічної штанги для фарбування стель. Однак вам доведеться придбати захисну стрічку для країв. Перш ніж це зробити, розрахуйте її приблизну кількість, додавши всі краї, які треба буде відрізати. Плануйте закупити додатковий рулон превентивно.
Якщо у вас немає сил і ви віддаєте перевагу найманій бригаді, здійснені розрахунки можна використати для визначення суми витрат на оплату праці. Кожна бригада вказує ціну за квадратний метр малярних робіт. Однак якщо стіни вимагають ремонту, штукатурки, вартість фарбування додасться до вартості виконання цих робіт – також у розрахунку на квадратний метр. Домовляючись про візит професіоналів, встановіть тривалість роботи й переконайтеся, чи прибирання включене в ціну. Якщо ні – вам доведеться додати до вартості прибирання (якщо не хочете робити це самостійно).
Ви значно заощадите, пофарбувавши самостійно. Всупереч поширеній думці, це не складно. І приносить багато задоволення. Фарбування помешкання – хороша можливість відірватися від сидячої роботи.