Які кольори фарб обрати для невеликих приміщень? Дізнайтеся думку експерта!

Приміщення малого розміру потребують особливої уваги при виборі як умеблювання, так і колористики. Напевне, не раз нам доводилося опинятися в кімнаті, яка справляла враження закритої і тісної коробки. Такі інтер’єри негативно впливають на психіку людини, а в тривалому проміжку часу можуть викликати різного роду психосоматичні захворювання. Правильний підбір кольорів для кімнати, особливо з невеликою площею, є вкрай важливим для нашого самопочуття, комфортної діяльності і навіть здоров'я.

Тому, організовуючи простір, прагнемо, щоб приміщення виглядало максимально світлим і просторим. Фотооптичні властивості кольорів можуть чинити вплив на нашу суб'єктивну оцінку розмірів приміщення.

Світлі кольори відбивають більше світла, завдяки чому кімната здається нам більшою, і ми почуваємося у ній вільніше.
Але що робити, коли наша ідея інтер'єру зовсім інакша? Ось декілька порад:

1) Обрати відтінок білого.

Чистий білий колір іноді може не справдити наших очікувань. Це пов'язано з тим, що на нашій географічній широті через малу кількість світла в осінньо-зимовий сезон білий колір набуває сірого відтінку або навіть синіє. Щоб запобігти цьому, виникла палітра відтінків білого кольору, так званих “white off”. Завдяки цим фарбам збереження кольору стіни вже не залежить від погоди, світла або випадку, а значною мірою контролюється.

2) Забарвити одну стіну.
Часто вживаний, відмінний спосіб ввести яскравий колір у приміщення малого розміру - пофарбувати у насичений тон тільки одну стіну. При цьому слід зазначити, що це не обов’язково має бути стіна з найбільшою площею, проте варто, щоб вона була добре помітною. Таке оформлення надає характер всьому інтер'єру, а завдяки відбитому від стіни світлу умеблювання і аксесуари набувають такого ж, тільки ніжнішого відтінку. Інтер’єр залишається просторим, але є цікавим, сучасним, а концепція його дизайну здається цільною.

3) Звернутися до синього і зеленого кольорів.
Світлі відтінки синього і холодні зелені – це кольори, які дають відчуття простору. Блакитний, котрий асоціюється з неосяжністю неба чи безкрайністю вод, ми особливо сприймаємо як колір, що вносить в інтер’єр додатковий простір. І хоча це всього ілюзія, до неї варто вдатися в ситуації, коли хочемо візуально збільшити приміщення.

4) Застосувати дизайнерські хитрощі.
Є кілька способів створити просторий інтер’єр, незважаючи на його об’єктивно малу площу. Не тільки кольорова гама фарб, але й вид утвореного ними покриття впливає на сприйняття інтер’єру. Для невеликих кімнат найкраще підходять сатинові фарби, які додатково освітлюють інтер’єр. Істотним фактором є також правильне пофарбування стін. Залишити білу смугу попід стелею, використати високі плінтуси – ось способи для малого приміщення. Додаткові елементи, на які варто звернути увагу – це правильне розміщення штучного освітлення; використання дзеркал; облаштування помешкання світлими меблями, високо піднятими на тонких ніжках (які справляють враження легкості).


Навіть невеликі приміщення завдяки правильно поєднаним кольорам і умеблюванню можуть виглядати привітними, просторими і винятково комфортними. У цьому контексті ключем до успіху буде правильний вибір фарб.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..