Вітальня – це найбільш використовуване в помешканні місце. Колір цієї кімнати має не тільки добре презентувати приміщення, а й створити оптимальні умови для власного відпочинку та зустрічі гостей. Як вибрати кольори? Які вони мають бути – теплі чи холодні? Інтенсивні чи делікатні? Якому відтінку надати перевагу?
Варіантів є багато, але не кожне рішення однаково добре. Немало залежить від наших особистих преференцій і від деталей інтер’єру. Тому лише врахування всіх умов дасть у підсумку гарний ефект.
Колір кімнати дуже впливає на наш настрій. Вибираючи відповідний відтінок для себе, пам'ятаймо, що:
спонукає до дій і додає енергії. Однак його використання на великих поверхнях може роздратовувати, тому практичніше використовувати червоний колір як додатковий. Також червоний цікаво виглядає у поєднанні з нейтральними (сірим, бежевим, білим) відтінками. Інтер’єр може бути цікавим, якщо одну стіну пофарбувати червоним, а інші – спокійними кольорами. Це надасть кімнаті виняткового затишку та благородного характеру.
рекомендовано для інтер’єрів, які мають невелике освітлення та призначені для релаксу. Це теплий і позитивний колір, який піднімає настрій і поліпшує апетит. Однак використовувати його потрібно в міру, оскільки, перенаситивши інтер’єр жовтим відтінком, можемо створити певний дискомфорт, який набридатиме в майбутньому.
– колір оптимістів, який додає енергії та мотивує до дій. У вітальні він створить атмосферу позитивного ставлення і толерантності.
символ надії і життя. Перебування в кімнаті, пофарбованій у зелені тони, спонукає нас до спілкування з природою, заспокоює та розслабляє. Зелені відтінки позитивно впливають на нервову систему, поліпшують циркуляцію крові, заспокоюють дихання.
належить до холодних тонів, але це зовсім не означає що з його допомогою нам не вдасться створити затишний інтер’єр. Блакитні відтінки асоціюються з повітрям, водою та небом. Вони додають кімнаті простору, а поєднання блакитного з натуральними дерев’яними аксесуарами створю’ благородну, легку атмосферу. Голубий діє заспокійливо, знижує тиск крові, позитивно впливає на нервову систему.
Інтенсивні блакитні барви добре поєднуються з контрастними кольорами, наближеними до теплих.
додасть кімнаті магії, активізує нашу психіку, спонукає до творчих дій. Фіолетовий відтінок пом'якшує звичаї, впроваджує спокій і згоду.
– це кольори, що генерують затишний настрій, сприяють концентрації, дають відчуття безпеки. Вони найбільш універсальні в утриманні та найпростіші для застосування в оформленні.
не завжди мусить бути чисто білим. У своїй первинній суті він максимально збільшує простір, але залежно від освітлення кімната може видатися холодною і сумною. Щоб використати усі переваги білого й одночасно ліквідувати можливі вади, дизайнери все частіше звертаються до «деформованих» відтінків білого. Вони оптично збільшують інтер’єр, освітлюють, а тепла нота сприяє тому, що кімнати стають винятково затишними та дружелюбними.
Тож перш ніж приступити до фарбування стін, варто добре подумати над поєднанням кольорів, адже це неабияк впливатиме на настрій, який пануватиме в кімнаті.