Кожній дитині потрібен власний особистий простір – незалежно від того, наскільки вона товариська. Однак нерідко трапляється так, що доводиться жити в одній кімнаті з братом чи сестрою. Поділити таке помешкання непросто, особливо якщо воно має невеликий метраж. На щастя, є перевірені способи грамотно виділити функціональні зони, зокрема й візуально. Яким чином це краще зробити? Про це можна прочитати у поданій нижче статті.
Використана фарба Śnieżka Mattlatex
Дитяча кімната повинна бути королівством фантазії! Прекрасно, коли в ній барвиста, цікава, творча атмосфера. Але що робити, якщо помешкання невелике і його ділять з братом чи сестрою? Маленька кімната для двох дітей – це досить часта ситуація. Як підказують досвідчені дизайнери, в жодному разі не варто відмовлятися від нестандартних, цікавих рішень. Іноді чим більше в такому інтер’єрі кольору і незвичайного дизайну, тим краще. Пам'ятайте, що, попри видимість, діти добре сприймають життя в одній кімнаті з братом чи сестрою – потрібно лише ввести в інтер'єр чіткий поділ простору. Завдяки цьому діти матимуть відчуття як приватності, так і відповідальності. Якщо у кожного з них буде власна територія, вони могтимуть не тільки користуватися, але й дбати про неї.
Варто додати, що така територія також створює фантастичні можливості для саморозвитку. У власному куточку ваша дитина може проявити свій темперамент, уподобання та розвинути свої здібності. Якщо у вашої доньки є схильність до мистецтва, почепіть в її зоні настінну дошку або поставте невеликий мольберт. Ваш син любить майструвати? Нехай у його приватному просторі з’явиться столик з дитячими інструментами. Пам'ятайте, однак, що такі гаджети – це ще не все. «Кордони» в кімнаті також можна позначити за допомогою меблів і різного забарвлення стін. Про перевірені способи колористичного поділу читайте нижче.
Облаштування невеликої кімнати для двох дітей спочатку може здаватися суттєвою проблемою, але швидко виявиться, що це не так вже й складно і приносить багато користі. Іноді батьки вагаються, запитуючи себе: чи справді це хороша ідея? Як це вплине на розвиток обох дітей? Однак, коли іншого виходу немає, пора відкидати сумніви і починати планувати простір. На щастя, дитяча для двох може виявитися дійсно хорошим рішенням, яке має багато переваг.
По-перше, спільний простір навчає дітей цінного мистецтва компромісу, яке є надзвичайно важливим у дорослому житті. Крім того, діти починають співпрацювати та ділитися речами. Дуже важливим моментом є згадувана раніше спільна відповідальність за спільне помешкання, а також зміцнення зв’язку між братами та сестрами. Суттєвим є також той факт, що діти матимуть компаньйона для ігор і точно не нудьгуватимуть. На жаль, маленька дитяча кімната для двох має й недоліки. Проблема виникає особливо тоді, коли діти різної статі й віку. Двоє хлопчиків чи дівчаток, близьких за віком – це вдалий тандем. Вони дивляться на світ схожим чином, і їхній розвиток відбувається схожим шляхом. Але якщо в кімнаті живуть хлопчик і дівчинка, то в певному віці можуть посилитися конфлікти. Проблема ще більше ускладнюється різницею у віці, особливо коли діти починають входити в підлітковий період.
Використана фарба Śnieżka Mattlatex
Все ще не можете вирішити, як спроєктувати маленьку кімнату для двох дітей? Наймодніші нині дизайнерські рішення яскраво демонструють: функціональність понад усе! Інвестуйте в модульні меблі: вони прості, акуратні та легко інтегруються в простір, навіть якщо кімната має неправильну форму. Хороша ідея – зручне двох’ярусне ліжко, завдяки цьому у вас буде набагато більше місця для облаштування денної зони. Ще один цікавий варіант – два односпальні ліжка з місткими ящиками, з ними діти матимуть додатковий сховок для зберігання своїх скарбів. Підвісні органайзери? Так, і побільше! Такі предмети не займають багато місця, тому сміливо впроваджуйте їх до інтер’єру дитячої кімнати. Зручними будуть також прикріплені до стіни відкидні стільниці – особливо якщо немає де поставити письмові столи.
Якщо ви все ще розмірковуєте, як облаштувати маленьку кімнату для двох дітей, щоб виділити в ній умовні зони, пропонуємо пограти з кольором стін. Кімната для двох дітей не обов'язково має бути однотонною! Завдяки різним барвам ви зможете візуально розділити простір і виправити диспропорції приміщення. Дуже вузька кімната для двох дітей однозначно виграє, якщо розділити її кольором навпіл. Стіни першої частини слід пофарбувати у світліший відтінок, а стіни другої – в темніший. Завдяки цьому кімната візуально вкоротиться і не здаватиметься такою довгою, якою вона є насправді. Водночас ви створите в кімнаті дві окремі зони, які діти зможуть розділити між собою. Натомість квадратну кімнату поділіть так, щоб ліва і права сторони були різного кольору. Додатково можна розділити простір легкою ширмою або ажурним стелажем. І пам'ятайте – незалежно від того, облаштовуєте ви кімнату для хлопчика й дівчинки, двох дівчаток чи двох хлопчиків, кольоровий поділ у будь-якому разі ефективно працюватиме, додаючи інтер’єру характеру та роблячи його більш привабливим для обох мешканців.
Використана фарба Śnieżka Mattlatex
Облаштування дитячого королівства – непросте завдання, це стосується, зокрема, й вибору фарби. Отже, якщо ви ламаєте голову, як оформити дитячу кімнату для двох, щоб колір стін пережив різноманітні задуми малих вигадників, наша порада – фарба Śnieżka Mattlatex. Це матова латексна фарба, стійка до миття і стирання. Śnieżka Mattlatex може похвалитися багатою палітрою кольорів, які матимуть просто фантастичний вигляд у дитячій кімнаті. Для невеликих приміщень найкраще підійдуть світлі відтінки, оскільки вони візуально збільшують простір. У більших приміщеннях можна сміливо експериментувати і вибирати універсальний, яскраво-зелений колір фарби – особливо, якщо кімнату ділять хлопчик і дівчинка. Діти мають можливість вибрати саме той відтінок, про який мріють!