Лазуровий, кобальтовий, небесний чи, може, бірюзовий? Відтінків синього існує безліч, і багато з них чудово підходять для інтер'єрів. Які сині кольори можна використати у вітальні, а які на кухні чи у спальні? Дізнайтеся з нашого порадника!
Зміст:
Синій створює відчуття спокою і захищеності. Він асоціюється з небом, водою, природою, відпочинком. Це один х кольорів, широко присутніх у середовищі існування людства, в його історії та культурі. Синій охоче використовують у моді, дизайні та оформленні інтер'єрів.
На які відтінки цієї гами варто звернути увагу, облаштовуючи квартиру? Ми підготували поради та надихаючі композиції з кольорами фарб ŚNIEŻKA EKO PLUS.
Синій входить до трьох основних кольорів, разом із червоним та жовтим. Уподовж тисячоліть він пов’язувався з небом, тобто зі святістю, духовністю, невинністю, умиротворенням. У давнину синій був дорогоцінним кольором, призначеним для безсмертних богів, оскільки його було дуже важко отримати.
Синій також ототожнюється із силою, довірою та безпекою. Тому його часто використовують як колір фінансових і державних установ, юридичних фірм, компаній, пов'язаних з новими технологіями. Синій колір символізує мудрість, зрілість, відповідальність.
Ще одна асоціація з відтінками синьої гами – це море, подорожі, мандри, простір, природа. Якщо вода – то чистота і свіжість.
Синій також може навіювати ностальгію, меланхолію, смуток. В англійській мові навіть є вираз «to feel blue». Тому варто врівноважувати холодні відтінки у вашому оточенні за допомогою теплих тонів, як-от деревина або пастелі.
Сині кольори холодні і свіжі. Вони справляють на психіку людини релаксаційну і заспокійливу дію, врівноважують та знімають напругу, навіть, подібно до зеленого, знижують артеріальний тиск.
Цікавим фактом є те, що всі відтінки синього знижують апетит. Імовірно, це пов'язано з тим, що в природі продуктам харчування не властивий синій колір, а якщо він є, то зазвичай сприймається як ознака псування. Достатньо придбати сині чашки і тарілки або пофарбувати синім стіни кухні, і ваші щоденні порції відразу стануть меншими! Це хороше рішення для людей, які дбають про струнку фігуру.
Ще однією цікавою властивістю синьої гами є здатність покращувати концентрацію уваги. Тож не дивно, що синій колір часто зустрічається в шкільних класах, офісах, кімнатах школярів. Завдяки цьому кольору ми відчуваємо себе відкритими для нових ідей, мотивованими та сповненими енергії.
Відтінки синього сьогодні є потужним трендом у дизайні інтер'єрів. Ми охоче вибираємо як світлі, пастельні, зокрема небесно-блакитний, так і темні: глибокий синій, індиго, кобальтовий.
Найпростіший спосіб ввести до інтер'єру синій колір – пофарбувати цим відтінком одну або всі стіни. У маленькій кімнаті однозначно кращим варіантом буде вибрати фарбу світлого, пастельного кольору. Завдяки цьому простір стане візуально більшим і світлішим. Темні відтінки стін, як-от глибокий синій, вибирайте для великих і добре освітлених приміщень і доповнюйте їх ясними кольорами – білим, світлою деревиною. Інакше інтер’єр може справляти враження сумного і похмурого.
Синій колір має чудову властивість створювати відчуття прохолоди і відстані. Тому він візуально збільшує невеликі приміщення. Світлий відтінок блакиті – прекрасний спосіб оформити стіну в маленькій спальні, кухні-вітальні чи навіть у крихітній ванній кімнаті.
У вітальні, окрім синьої стіни, оригінальний вигляд матимуть м'які меблі у різних відтінках синьої палітри. Особливо модні сьогодні темно- та яскраво-сині дивани і м'які крісла. На кухні, зі свого боку, дедалі частіше зустрічаються сині фасади кухонних меблів.
Синій традиційно асоціюється з «хлопчачими» кімнатами, хоча багатьом дівчаткам цей колір також до вподоби. Втім, його можна сміливо використовувати і в дорослій спальні: як колір стіни за ліжком, постільної білизни, штор або аксесуарів.
Вітальня пофарбована фарбрю ŚNIEŻKA EKO PLUS
Синя палітра надзвичайно широка і різноманітна. Тут можна побачити як небесні чи бірюзові барви, так і темні, майже чорні, глибоководні сині. Ось найпопулярніші відтінки цієї гами:
В якій компанії синій колір матиме найкращий вигляд? Найчастіше його поєднують з відтінками білого. Таке поєднання ви знайдете у морському стилі та в інтер’єрах у стилі Хемптонс. Воно асоціюється з морем, відпочинком і пляжем, особливо якщо додати червоний акцент.
Блакить також гармонійно поєднується з кольорами землі – бежевим і коричневим. Тому небесного кольору стіна стане ідеальним тлом для меблів з дуба або бука.
Якщо вам до вподоби більш динамічні поєднання, скомбінуйте синій із зеленим, скажімо, пляшковим, м'ятним або шавлієвим. Інший хороший варіант – синій + гірчично-жовтий або синій + пудрово-рожевий.
Вітальня пофарбована фарбрю ŚNIEŻKA EKO PLUS
Синій колір оживляє інтер'єр. Ви можете використати його також у вигляді аксесуарів і декору. Як щодо синіх декоративних подушок? Вони можуть бути однотонними або з візерунком, як-от марокканський ромб.
Ще один спосіб – штори або килим у цьому кольорі. Красивий вигляд мають також меблі з синьою оббивкою, вази та інші декоративні елементи.