Чим фарбувати батареї для опалення? Рекомендації професіоналів.

Сучасне помешкання неможливо уявити без системи опалення та її основного елемента – батарей (або радіаторів), які не лише нагрівають повітря у приміщенні, але й можуть бути частиною його інтер’єру. Вдало оформлений радіатор може стати справжньою окрасою будь-якої житлової зони. Отож, сучасні радіатори є не тільки функціональним, але і естетичним елементом у приміщенні.

Однак старі батареї з облізлим покриттям навряд чи зможуть прикрасити помешкання, тому господарі вирішують цю проблему заміною старого обладнання на нове. Такий метод, звичайно, – цілком дієвий, однак достатньо дорогий. Та є інше, набагато економніше і також дієве рішення – фарбування радіатора опалення.

За допомогою фарбування можна не лише надати радіаторам акуратного зовнішнього вигляду, але й захистити від руйнування, корозії та іржі.

Які батареї фарбувати?

Фарбування радіаторів потребує певних навичок, оскільки цей процес досить складний. Та, якщо знати, які фарби та інструменти застосовувати, його можна спростити. Найскладніше фарбувати чавунні батареї через їхню достатньо складну конструкцію, тому перед початком фарбування потрібно придбати не лише фарбу, а й певні пензлі, якими легше фарбувати важкодоступні місця.

Інші види радіаторів (зокрема, сталеві, алюмінієві, біметалеві) фарбувати простіше, хоча також важливо детально ознайомитися з технікою нанесення фарби.

Коли фарбувати?

Загалом батареї треба фарбувати:

1 – після капітального або косметичного ремонту помешкання;

2 – після заміни однієї чи кількох секцій радіатора або цілого радіатора;

3 – при оновленні дизайну інтер’єру усього приміщення.

Які фарби обирати?

При виборі фарби, в першу чергу, слід враховувати вимоги до фарб, а саме:

– високу термостійкість (не менше ніж +70°С);

– стійкість до стирання;

– стійкість до агресивних середовищ;

– відсутність токсичності;

– хорошу адгезію.

Які є види фарб?

– Алкідні фарби, основними компонентами яких є алкідний лак, розчинник, а також пігменти, мають неприємний запах, який може дошкуляти кілька днів після фарбування.
 – Водно-дисперсійні фарби, призначені для фарбування радіаторів, не мають специфічного запаху, швидко сохнуть та створюють міцне й довговічне покриття.

– Акрилові фарби, які входять у групу водоемульсійних, вважають оптимальним рішенням для фарбування радіаторів.

Найкращий вибір

Акрилова емаль ŚNIEŻKA ДЛЯ РАДІАТОРІВ розроблена компанією «Снєжка-Україна» спеціально для фарбування радіаторів. Завдяки відповідній формулі, закладеній в основі засобу, та високоякісним складникам, фарба створює красиві, міцні, стійкі до високих температур та довговічні покриття. Тому нагрівання радіатора не зіпсує його зовнішній вигляд, адже фарба довго зберігатиме свій первинний колір й триматиметься на поверхні. Окрім того, ŚNIEŻKA ДЛЯ РАДІАТОРІВ можна використовувати в усіх житлових приміщеннях, оскільки засіб не виділяє шкідливих токсичних речовин, про що свідчить міжнародний екологічний сертифікат відповідності.

Запорукою якісного результату фарбування є підготовка поверхні, яка за тривалістю може забрати більше часу ніж саме фарбування. Спочатку ретельно очищають поверхню батареї, знімають старий шар фарби дротяною щіткою або шліфувальною машинкою, а за необхідності також використовують спеціальні розчини для змивання фарби. Іржаві місця зачищають до блиску.

Після цього поверхню батареї зашкурюють наждачним папером, знежирюють уайт-спіритом або будь-яким слаболужним розчином. Коли поверхня добре очищена,
наносять антикорозійний ґрунтувальний засіб ŚNIEŻKA UREKOR S (ґрунтувальна фарба в червоно-коричневому та чорному кольорі витримує температуру до + 200°C), який запобігає утворенню корозії та збільшує адгезію фарби. На якісно підготовлену поверхню фарба ляже ідеально.

Для фарбування нам знадобляться два пензлі – звичайний та з довгою ручкою (для важкодоступних місць). Розпочинають з верхніх частин всередині радіатора згори донизу, а згодом так само нижню й зовнішню поверхні.

Перед початком фарбування ŚNIEŻKA ДЛЯ РАДІАТОРІВ ретельно перемішують, після чого наносять перший шар, а через чотири години, після його висихання та повторної обробки шліфшкуркою дрібної зернистості – другий. Після остаточного висихання радіатора маємо міцне та красиве покриття, яке довго зберігатиме свої функціональні та естетичні властивості.

Варто пам’ятати!

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..