Якщо вхідні двері є візитівкою помешкання, то міжкімнатні – важлива функціональна і естетична частина його інтер’єру. Міжкімнатні двері зонують приміщення й доповнюють його дизайн, сприяють створенню особистого простору та комфорту й затишку.
Міжкімнатні двері можуть багато цікавого розповісти про власників дому: вони можуть відображати їхній стиль, визначати настрій кожного приміщення, ділити або об’єднувати житловий простір і загалом зробити дім більш функціональним і гармонійним.
Отож, двері між кімнатами мають бути міцними, щоб забезпечити приватність, легкими для відчинення і зачинення і красивими для створення і доповнення інтер’єру.
Тому вибір міжкімнатних дверей – важливе рішення, яке впливає на щоденне життя мешканців. Відтак, окрім конструктивних особливостей, важливим є оздоблення дверей і один з найпопулярніших його видів – фарбування.
Щоб легше та зручніше було фарбувати двері, їх насамперед знімають з петель, забирають клямки, замки й інші металеві елементи та встановлюють у вигідному положенні – найкраще горизонтальному, про що слід подбати заздалегідь, придбавши або виготовивши самостійно спеціальне пристосування. Це забезпечить рівномірне та якісне нанесення фарби.
Шліфувальною машинкою з поверхні дверного полотна знімають залишки старої фарби й наявні нерівності. Якщо на поверхні після шліфування з’явилися дрібні подряпини, тоді їх обробляють спеціальною шпаклівкою для деревини, після висихання якої шліфують наждачним папером до отримання гладкої поверхні. Елементи, які не будуть фарбуватися, наприклад, склопакети, покривають малярним скотчем для захисту від фарби.
Малярний набір для фарбування дверей практично не дуже відрізняється від того, яким фарбують стіни: кілька пензлів різного розміру, будівельний лоток для фарби, можна також невеликий валик з дрібним ворсом (до 8 мм). Якщо дверне полотно гладке, без будь-яких рельєфних деталей, тоді можна фарбувати фарбопультом.
Процес фарбування варто розпочинати з ґрунтування, без якого, як стверджують фахівці, не вдасться отримати рівномірний та красивий зовнішній декоративний шар. Śnieżka Urekor D - олійно-фталева фарба для ґрунтування деревини, штукатурки і металу є запорукою якісної підготовки основи, оскільки створене засобом матове покриття суттєво покращує адгезію поверхневого шару, вирівнює пофарбовану поверхню і загалом знижує загальну вартість робіт з фарбування. До того ж, засіб можна застосовувати і всередині, і зовні помешкання. Наносять Śnieżka Урекор D пензлем або розпиленням (пневматичним або гідродинамічним) на попередньо підготовлену поверхню дверей в 1–2 шари (залежно від потреб) з інтервалом 4–6 годин.
Після завершення ґрунтування можна фарбувати двері, при чому фахівці рекомендують для усіх етапів використовувати матеріали одного виробника. Тому для зовнішнього декоративного шару рекомендують Śnieżka Supermal олійно-фталеву емаль для деревини та металу. Фарба стійка до механічних впливів та вологи, тому її можна використовувати для фарбування дверей у кухні та ванній кімнаті.
Найкращий спосіб фарбування міжкімнатних дверей – застосування тонкого шару фарби за допомогою пензлів малих розмірів. Розпочинають фарбування з верхньої частини дверей, тоді послідовно переходять до середньої та нижньої, рухаючись згори до низу та від середини до країв. Для Śnieżka Supermal олійно-фталева емаль характерні економні витрати й висока покривна здатність (при нанесенні одного шару – до 16 м²/л фарби). При загусненні фарбу розводять розчинником для олійно-фталевих виробів TM Śnieżka, а вже через 16 годин після завершення фарбування можна насолоджуватися результатами своєї роботи.
Отже, якщо ви хочете змінити інтер’єр своєї кімнати чи помешкання загалом, то фарбування дверей з пропозицією 29 кольорів Śnieżka Supermal олійно-фталева емаль – чудовий і доступний варіант.