Плануєте самостійно зробити капітальний ремонт вдома чи просто хочете оновити старий інтер'єр? В будь-якому разі вам не обійтись без шпаклювання стін. Це базовий етап оздоблення, який може зробити навіть початківець. Ми розповімо про кожен аспект роботи: підготовку, вибір матеріалів та техніку нанесення.
Більшість оздоблювальних робіт починаються з підготовки основи. Це важливий етап, адже він впливає на якість та довговічність всього ремонту. Підготовка стін до шпаклювання залежить від типу та стану основи. Спочатку розглянемо нові покриття:
З відновленням старих поверхонь дещо складніше. В цьому випадку підготовка стін до шпаклювання починається з видалення старих шпалер чи фарби. Перевірте надійність старої фарби, зробивши надрізи на невеликій ділянці стіни у формі решітки. Наклейте на решітку малярний скотч, та відірвіть різким рухом. Якщо на липкій поверхні лишились шматки фарби, стіну варто зачистити шпателем, наждачним папером або ж шліфувальною машиною.
Ґрунтування — це основний етап підготовки стін до шпаклювання будь-яких поверхонь: нових чи відновлюваних. Саме цей засіб зміцнює сипку основу, знижує поглинальні здатності та покращує зчеплення з наступним матеріалом. Ми радимо використовувати ґрунтівку для стін Śnieżka ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO, адже вона глибоко проникає у структуру основи, заповнюючи пори та мікротріщини. Вона підходить для будь-яких поверхонь: цементних, гіпсових, вапнякових, гіпсокартонних і бетонних.
Як правильно застосовувати ґрунтівку для стін Śnieżka:
Перед шпаклюванням стін ретельно огляньте їх на наявність щілин та заглиблень. Будь-які дефекти потрібно відремонтувати перед основним оздобленням поверхні, адже вони можуть спричинити появу нових тріщин. Ми детально розповімо про ремонт та порадимо ефективну шпаклівку для тріщин.
Суміш FX23 FLEX слід наносити шаром до 3 мм за один раз та дочекатись висихання. Зазвичай це займає близько 6 годин. Після цього можна робити наступний шар шпаклівки для тріщин або фінішне покриття. Зауважте, що фінішну гладь варто накладати не лише на місце ремонту, але й на площу завширшки 20 см довкола. Це дозволить зробити поверхню однорідною та міцною, а місце ремонту непомітним.
Для ремонту поодиноких виїмок, глибиною до 3 см, використовуйте стартову шпаклівку ACRYL-PUTZ® ST10. Почистіть пошкоджене місце від пилу та частинок, які погано тримаються основи, потім заґрунтуйте та зашпаклюйте. Загалом процес не надто відрізняється від ремонту тріщин, головне — вибрати правильний матеріал та дотримуватись технології нанесення.
Перш ніж ми поговоримо про те, як шпаклювати стіни, варто з'ясувати, як приготувати матеріал. Для цього вам знадобиться відро, чиста вода та будівельний міксер, що працює на низьких оборотах. ACRYL-PUTZ® ST10 замішується в такій пропорції: 1 кг сухої маси на 400 мл води. Додайте суміш у відро з водою та ретельно перемішайте міксером на низьких оборотах. Залиште масу на 5 хв, після чого знову перемішайте. Так ви отримаєте однорідний матеріал з ідеальною консистенцією для вирівнювання стін.
Перш ніж переходити до основного вирівнювання стін, слід укріпити зовнішні кути, включно з дверними та віконними відкосами. Ми радимо встановлювати алюмінієві кутники, адже вони легкі, міцні та стійкі до деформацій. Вони захищають поверхню від сколів та розтріскувань, тому ремонт довше виглядає як новий. Кутник монтується на стартову шпаклівку, після чого наноситься основний шар матеріалу.
Для роботи вам знадобиться гладилка, шпатель та ємність для матеріалу. Новачкам краще використовувати інструменти малого і середнього розміру. Шпатель, шириною 10-15 см, дозволить нанести масу у важкодоступних місцях: на кутах чи під стелею. Широка гладилка (30-40 см) допоможе розподілити масу рівномірним шаром та вирівняти площу стіни. Починати вирівнювання стін варто з кутів, розподіляючи матеріал горизонтальними чи діагональними рухами.
Результат роботи також залежить від обраного матеріалу. Початківцям відмінно підійде гіпсова шпаклівка ACRYL-PUTZ® ST10, яка одночасно виконує функції стартової та фінішної. Вона має ідеальну консистенцію, тому легко розподіляється по стіні. Для ефективного вирівнювання основи її варто наносити товщиною до 3 мм. Другий шар можна накладати методом "мокрим по мокрому", коли перший шар підсохнув на 75%. До повного висихання зачекайте від 12 до 24 годин, залежно від температури та вологості повітря.
Після висихання обох шарів, відшліфуйте поверхню, використовуючи наждачний папір із зернистістю 100-150. Для обробки кутів використовуйте спеціальну губку чи блок. На відміну від терки, блок має прямі кути, тому дозволяє легкими рухами виводити ідеально рівні поверхні. Для шліфування великої площі краще підійде спеціальна терка з наждачним папером чи сіткою, або шліфмашина.
Щоб досягти дзеркально рівної поверхні перед фарбуванням чи наклеюванням шпалер, використовуйте фінішну шпаклівку ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ. Це готова маса, яка утворює ідеальну гладку та білосніжну поверхню. Вона відразу готова до використання, тому допомагає заощадити час на підготовку. Її також можна наносити шаром від 1 до 3 мм. Після висихання поверхні її варто ще раз відшліфувати, але вже з допомогою інструментів з меншою зернистістю: в межах 100-150.
Користуючись нашими порадами ви отримаєте ідеально рівну та гладку поверхню, що стане чудовою основою під оздоблювальне покриття. Проте, не забудьте ще раз заґрунтувати стіни, аби покращити зчеплення зі шпалерами чи зменшити розхід фарби. Ґрунтівка суттєво знижує поглинальні властивості основи, тому вона вбирає менше клею чи фарби.