Якщо ви плануєте ремонт ванної кімнати, без застосування гіпсокартону не обійтися. Він допоможе естетично закрити елементи інсталяції, приглушити звуки з труб і навіть зробити практичні полиці для косметики. Зважаючи на умови у ванній кімнаті, надзвичайно важливим є правильний вибір матеріалів та належний захист гіпсокартонних плит від вологи.
З цієї статті ви дізнаєтеся:
Висока вологість і гаряче повітря не сприяють довговічності стандартних гіпсокартонних плит. Тому для т. зв. «мокрих» приміщень, де гіпсокартон піддається контакту з вологою, слід вибирати просочені матеріали. Завдяки низькому водопоглинанню вони підходять для використання у ванній кімнаті, пральні та кухні.
На ринку представлені різні види вологостійких гіпсокартонних плит:
Вологостійкі гіпсокартонні плити повинні мати сертифікат, що підтверджує ступінь зниження їх здатності абсорбувати воду. Гіпсокартон, позначений абревіатурою H1,
має водопоглинання нижче 5%, H2 – нижче 10%, а H3 – тільки нижче 25%.
Незважаючи на те, що зелені гіпсокартонні плити стійкі до вологи, вони потребують додаткового захисту в місцях, які піддаються безпосередньому контакту з водою. Щоб захистити гіпсокартон від вологи, використовуйте рідку мембрану – засіб, який створює на поверхні бар'єр, що перешкоджає поглинанню води. Нанесіть цей додатковий ущільнювач перед оздобленням стін плиткою.
Ретельно обробіть рідкою мембраною ділянки навколо ванни, душу і раковини –
бажано на 30 сантиметрів вище зони, яка контактує з водою.
Які ще ділянки гіпсокартону у вологому приміщенні потребують додаткового захисту? Критичними точками є стики плит, кути, з’єднання стіни з підлогою. Для їх зміцнення, на додаток до рідкої мембрани, варто використати ущільнювальну стрічку зі скловолокна.
Вибір відповідних матеріалів не обмежується лише вологостійкими гіпсокартонними плитами. Виготовляючи конструкцію, необхідно пам'ятати про деталі, які можуть вплинути на її якість і довговічність: