Фарбування стін здається простим завданням, але на практиці новачки часто стикаються з низкою проблем: нерівномірний колір, плями, відшарування фарби, чи надмірна витрата. У цій статті ми розповімо про типові помилки фарбування та пояснимо, як їх уникнути. Ви дізнаєтесь про всі аспекти малярних робіт: підготовку основи, умови проведення та правильний вибір фарби для різних приміщень. Ознайомтеся з найпопулярнішими помилками, щоб уникнути їх у роботі.
Ретельна підготовка основи — це запорука якісного та довговічного покриття. Якщо пропустити цей етап, чи провести його недбало, ви не отримаєте бажаного результату навіть з найкращою фарбою та інструментами. Перед проведенням малярних робіт оцініть стан поверхні. Якщо основа потребує вирівнювання чи ремонту заглиблень, використайте стартову шпаклівку Acryl-Putz® ST10, для фінішного вирівнювання — Acryl-Putz® FS20 FINISH. Так ви отримаєте міцне, рівне та гладке покриття, готове до шліфування й фінішного оздоблення.
Ретельно перевіряйте поверхні на наявність тріщин, адже з часом вони ставатимуть більшими та розповзатимуться. Для ремонту тріщин радимо використати еластичну шпаклівку Acryl-Putz® FX23 FLEX. Вона містить скловолокно, тому утворює міцне покриття та запобігає появі нових тріщин. Позбудьтеся грибка та плісняви, адже їх спори викликають алергічні реакції та респіраторні захворювання. Очистіть уражені ділянки щіткою, помийте теплою водою та обробіть протигрибковим засобом Śnieżka Пума. Наостанок очистіть поверхні від пилу, адже він погіршує адгезію.
Правильна підготовка стін до фарбування неможлива без використання ґрунтівки. Вона виконує одразу декілька функцій: зміцнює сипку основу (особливо цементну чи гіпсову штукатурку), покращує адгезію та знижує розхід фарби. Ґрунтівка заповнює мікропори на поверхні, тому фінішне покриття наноситься однорідним шаром та рівномірно висихає. Для зміцнення старих та нових поверхонь ми радимо використовувати ґрунтівку глибокого проникнення Acryl-Putz GR43. Вона має кілька переваг:
Ще одним інструментом для підготовки стін до фарбування є Ґрунтувальна фарба Снєжка. Це білосніжна латексна емульсія, яка вирівнює рельєф та поглинальні властивості основи, чим зменшує розхід фінішної фарби. Вона рекомендована для ґрунтувального фарбування різних поверхонь: штукатурки (цементної, гіпсової, цементно-вапнякової), гіпсокартонних плит, дерев'яних та деревопохідних. Особливо корисною буде під час перефарбовування темних стін у світлий колір, адже вона перекриває будь-який відтінок.
Неправильний вибір матеріалів
Вирішуючи, чим пофарбувати стіни, варто зважати на умови в приміщенні та особливості експлуатації. Акрилові фарби найкраще підходять для оздоблення стелі та стін у житлових кімнатах: спальні чи вітальні. Вони екологічні, досить швидко висихають та забезпечують "дихання стін", чим попереджують появу плісняви. Чудовим прикладом такого матеріалу є Śnieżka Eko — доступна матова емаль з доброю покривною здатністю.
Якщо ви шукаєте, чим пофарбувати стіни у ванній, кухні, коридорі чи іншому приміщенні з великим експлуатаційним навантаженням, зверніть увагу на латексні фарби. Вони стійкі до вологи та стирання, а головне — витримують часте миття. Śnieżka Eko Plus, наприклад, має другий клас стійкості до мокрого стирання, тому легко витримує регулярне вологе прибирання. Вона екологічна, має відмінну покривну здатність та стійкість кольору.
Аналізуючи типові помилки фарбування, ця досить популярна серед новачків. Одні неправильно розраховують необхідну кількість матеріалу, інші хочуть заощадити. В результаті отримують тонке, нерівномірне покриття з плямами. Фарби Снєжка рекомендують наносити у два шари. Вони мають високу покривну здатність (1, 2 клас), тому для отримання бездоганного результату достатньо лише двох шарів. Якщо ж ви обираєте матеріали нижчого класу, будьте готові наносити емульсію 3-4 рази. Пам'ятайте, що правильний вибір фарби полегшує роботу та забезпечує кращий результат.
Це ще одна помилка при фарбуванні стін, яка може зіпсувати результат всієї роботи. Недотримання рекомендованого часу призводить до нерівномірного висихання, появи плям, відшарувань та інших дефектів. Час висихання різних матеріалів відрізняється, тому уважно читайте технічні характеристики обраної емульсії. Латексні фарби Снєжка вже через 2 години після нанесення не липнуть до рук, але наносити другий шар виробник радить за 3 години.
Результат малярних робіт залежить від багатьох чинників: правильного вибору фарби, інструментів, досвіду майстра та навіть кліматичних умов. Для правильного висихання декоративного покриття потрібна певна температура та вологість повітря. Матеріали Снєжка мають досить широкий діапазон рекомендованої температури: від +10°C до +30°C. Вологість повітря при цьому не має перевищувати 80%. Якщо працювати у спеку, поверхня буде швидко сохнути, тому на ній залишатимуться слід від пензля чи валика.
Щоб отримати бездоганний результат, малярні роботи варто довірити професіоналам. Якщо ж ви робите ремонт своїми руками, добре подумайте, чим пофарбувати стіни. Ми радимо продукти Снєжка, вони створюють рівномірне покриття та зафарбовують будь-який колір основи всього за два шари. Вони також мають ідеальну консистенцію, з ними легко працювати навіть новачкам. Кожен продукт компанії має технічну карту з детальним описом робіт: від підготовки основи до утилізації залишків матеріалу. Якщо ви не знаєте як правильно фарбувати стіни, завантажте технічну карту на сторінці обраного продукту.