Ґрунтування стін перед фарбуванням

Мета ґрунтування – вирівняти поглинальну здатність, зробити поверхню основи однорідною, зміцнити її, а також поліпшити адгезію поверхневої фарби. Важлива роль ґрунтувальних засобів полягає також у створенні водонепроникного бар'єру, що має особливе значення у приміщеннях з високою вологістю повітря.

 

Для ґрунтування використовуються як фарби, так і ґрунтовки і ґрунти. Завдяки особливій формулі вони здатні знівелювати відмінності у структурі і забарвленні основи. Використання ґрунтовки також зменшує розхід поверхневої фарби, тим самим знижуючи вартість робіт, оскільки дає можливість отримати гарний результат навіть при одношаровому фарбуванні стін.

Ґрунтування застосовується при першому фарбуванні гіпсокартонних плит та основ з неоднорідною структурою, цементних, цементно-вапняних штукатурок всередині приміщень житлових, громадських та промислових будівель.

Будь-яку нову стіну необхідно покрити ґрунтувальним засобом. Якщо ж стіна уже була пофарбована, ґрунтування може виявитися необов’язковим. Щоб перевірити це, потрібно виконати простий тест, який полягає у протиранні долонею поверхні стіни. Якщо на долоні залишиться наліт, це означає необхідність ґрунтування. Тест найкраще проводити в декількох місцях, щоразу перевіряючи долоню.

ҐРУНТІВКА ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO збільшує адгезію та забезпечує правильне висихання пізніше нанесених поверхневих виробів. Ґрунтівка запобігає занадто швидкому проникненню води в основу. Проникає в основу, зв'язуючи його вільні частинки. Створює легкі сатинові, прозорі покриття, газо- і паропроникні.

Однак при застосуванні ґрунтівки слід пам’ятати, що занадто велика її кількість може зробити стіну “скляною”, що відповідно унеможливить подальше фарбування. Це відбувається тоді, коли основа не поглинає виріб і він засихає на поверхні.
 
Ґрунтування краще починати з кутів і важкодоступних місць. Засіб наносимо на поверхню за допомогою пензля або малого малярного валика (шириною 10-15 см). Решту поверхні стін краще ґрунтувати великим малярним валиком (шириною 18-25 см), починаючи від кутів і просуваючись по стіні вліво або вправо. Фарбу слід наносити рухами “вгору-вниз” таким чином, щоб покрити поверхню по всій її висоті. Щоб уникнути утворення смуг, останній рух необхідно виконувати згори донизу.
 
Лише на підготовлених у такий спосіб стінах можна розпочинати малярні роботи. Також важливо дотримуватися вимог стосовно часу висихання конкретних виробів перед нанесенням наступних. Кінцевий результат фарбування стін залежить як від використаних засобів, так і від способу їх застосування.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..