Плануєте оновити старі меблі? Зробіть ставку на білий – красивий і модний колір, який підходить для інтер’єрів у будь-якому стилі. Довідайтеся, що варто знати про фарбування шпонованих або дерев’яних меблів у білий колір, і сплануйте свою роботу!
Зміст:
Чи знаєте ви, чому фарбування меблів у білий колір може викликати труднощі? Ми підготували інструкцію, як оновити меблі, виготовлені з масиву деревини або з меблевих плит, покритих шпоном. З неї ви дізнаєтеся, як впоратися з фарбуванням складних поверхонь. Ознайомтеся з правилами роботи, підберіть відповідні вироби і власноручно змініть зовнішній вигляд старих стільців, комода або письмового столу. Завдяки практичним порадам вам вдасться зробити це більш ефективно та досягти естетичного кінцевого результату.
Білий колір в інтер’єрі – перевірений спосіб освітлити приміщення. Він відбиває світло, завдяки чому кімната візуально здається більшою, ніж вона є насправді. Фарбування меблів у білий колір є також способом отримати цілісну, гармонійну композицію. Вам не доведеться хвилюватися про різницю у відтінках деревини чи ламінату – нарешті всі елементи умеблювання пасуватимуть один до одного. Білі меблі можуть порадувати класичною елегантністю, шармом шеббі-шику чи скандинавським затишком, або ж вони можуть мати більш строгий вигляд і асоціюватися з мінімалізмом. Ефект буде залежати від їхньої форми та деталей, як-от меблеві ручки або ніжки. Текстиль також важливий: скатертини і сидіння можуть визначити характер столів та стільців.
Пофарбовані в білий колір меблі не тільки універсальні, але й практичні: на них не видно пилу, зате будь-яке забруднення відразу впадає в око. Завдяки цьому ви зможете швидко ідентифікувати пляму від соусу або чорнила та видалити її, щоб на поверхні столу не залишилося стійкого сліду. Таке рішення добре зарекомендує себе в оселях людей, які цінують охайний вигляд меблів і люблять підтримувати їх у порядку.
Оновлення меблів за допомогою білої фарби може виявитися справжнім викликом – особливо, якщо йдеться про ламінований письмовий стіл або старий подряпаний стілець із залишками старої фарби. Перш ніж почати фарбування, необхідно підготувати і зашпаклювати дефекти. Також для досягнення бажаного ефекту може виявитися необхідним нанести декілька шарів фарби. Це стосується насамперед ситуацій, коли колір змінюється радикально.
Обов'язково варто ознайомитися з інструкціями щодо перефарбування меблів у білий колір і технічною картою обраної фарби. Незнання технології та використання невідповідних інструментів і фарби призведе до виникнення смуг і підтікань або навіть до відшарування фарби. Пам’ятайте, що методи роботи потрібно вибирати залежно від типу поверхні: масив деревини та шпон вимагають різного підходу.
Першим етапом оновлення дерев'яних меблів має бути відкручування ручок та інших елементів, які ви не хочете забруднити фарбою. Не все можна демонтувати – іноді потрібно захистити окремі частини меблів, як-от скло у вітрині або м'яке сидіння. Щоб це зробити, використайте плівку і малярську стрічку.
Перш ніж починати фарбування, зверніть увагу на стан і тип поверхні. Деревина, яка вже була пофарбована, потребує інакшої підготовки, ніж шпоновані меблі. Найлегшою для підготовки є необроблена натуральна деревина, яку раніше не фарбували і не оліфили. Достатньо подбати, щоб поверхня була очищеною від бруду і пилу та сухою, а потім заґрунтувати її за допомогою ґрунтівки для деревини Śnieżka Urekor D. Підготовлені таким чином меблі через 24 години готові до фарбування.
Перш ніж фарбувати лаковані або фарбовані меблі в білий колір, обов'язково видаліть усі старі лакофарбові покриття. Для цього найкраще скористатися орбітальною шліфувальною машинкою. Можна також використати шліфувальний блок чи губку та наждачний папір з різною зернистістю – рекомендується починати зі 100 і закінчувати на 220. Чим товщий шар старої фарби, тим меншу зернистість слід використовувати на початку. Коли поверхня стане гладенькою, пора оглянути основу – потрібно перевірити, чи немає на поверхні меблів подряпин, дірок та інших дефектів. Всі заглибини потрібно заповнити шпаклівкою, дати висохнути і знову відшліфувати. Далі слід очистити поверхню від пилу і приступати до фарбування.
Підготовка до фарбування в білий колір шпонованих меблів відбувається трохи інакше. Насамперед необхідно перевірити, чи не відстав шпон від меблевої плити і чи не пошкоджений він. Його можна фарбувати тільки якщо він у хорошому стані. Шпон — дуже гладенький матеріал, тому, щоб фарба трималася, його необхідно спочатку протерти до матовості наждачним папером. Коли вся поверхня буде протерта, очистіть її від пилу та висушіть.
Щоб підвищити адгезію білої фарби, використовуйте грунтівку для деревини Śnieżka Urekor D, яка створює матове покриття і сприяє рівномірному розподілу фарби. Ґрунтівку потрібно нанести пензлем або валиком і залишити для висихання на 24 години. Завдяки використанню цього виробу ви можете бути впевнені, що фарба гарно триматиметься шпону, її розхід буде економним, а покриття – рівномірним, що дуже важливо, коли меблі фарбуються у білий колір.
Перед початком роботи підготуйте необхідні інструменти. Наносити фарбу можна пензлем або малярним валиком. Останній варіант дозволяє отримати фінішний шар без смуг, але не підходить у випадку фрезерованих і різьблених меблів. Вам також знадобиться малярна ванночка та фарба, призначена для дерев’яних поверхонь. Хорошим вибором буде олійно-фталева емаль Śnieżka SUPERMAL® у білому кольорі. Фарба призначена для захисно-декоративного фарбування поверхонь з дерева і деревопохідних матеріалів. Якщо все необхідне у вас вже є, час поміркувати, як перефарбувати меблі в білий колір, щоб отримати красивий кінцевий результат.
Відкрийте банку з фарбою і ретельно її перемішайте. Пам’ятайте, що роботи слід проводити за температури основи та навколишнього середовища не менше +10°C і вологості повітря не вище 80%. Налийте трохи фарби у малярську ванночку, наберіть її на пензель або валик, а потім паралельними смугами нанесіть на поверхню меблів. Пам’ятайте, що валик не слід надмірно притискати, а виконувати ним легкі вільні рухи.
Корисна порада
Наносячи перший шар фарби, не варто намагатися досягти рівномірного покриття кольором – на цьому етапі можуть виникати смуги і плями. Ви усунете їх нанесенням другого шару. Однозначно краще нанести кілька тонких шарів, ніж один товстий.
Коли вся поверхня меблів буде покрита фарбою, залиште її висихати на 24 години. Після цього можна приступати до нанесення другого шару. Переконавшись, що результат відповідає очікуванням, залиште меблі ще на 24 години для повного висихання. Потім зніміть малярську стрічку і прикрутіть ручки. Оновлені меблі готові до розміщення в обраній частині вашої оселі!
Процес оновлення – це діяльність, що приносить задоволення. Використовуючи перевірені вироби марки Śnieżka і дотримуючись основних правил, можна досягти вражаючих результатів. А який ваш досвід фарбування меблів у білий колір? Чи знаєте ви інші способи отримання гладенької, рівної поверхні? Поділіться своїми ідеями зміни інтер'єру за допомогою білих меблів!