Як правильно підготувати стіни перед фарбуванням

Як правильно фарбувати стіни? Поширене питання серед власників квартир та приватних будинків. Адже немає нічого кращого, ніж щойно пофарбована вітальня в приємних пастельних тонах або яскрава дитяча кімната з візерунками чи малюнками героїв казок і мультиків.

ЗМІСТ

  1. Оцінка стану стін
  2. Очищення поверхні від старого покриття
  3. Шпаклювання стін
  4. Шліфування поверхні стін
  5. Обробка стін протигрибковим засобом
  6. Поради та рекомендації

Ретельна підготовка поверхні відіграє значну роль, тому важливо повністю розуміти цей процес. Перед тим як затіяти фарбування, необхідно виконати низку підготовчих робіт, і лише після цього можна переходити  до фарбування. На початковому етапі необхідно перевірити стан поверхонь, оскільки навіть невеликі подряпини можуть вплинути на загальний вигляд кімнати. У цьому випадку допоможе шпаклювання стін, що є найвідповідальнішим етапом підготовки поверхні.

Підготовка стін перед фарбуванням є важливою з цілої низки причин:

Не слід недооцінювати загальний вплив підготовки на довговічність покриття та зовнішній вигляд кімнати. Чим краще ви очистите та пошпаклюєте проблемні ділянки стіни, тим менша ймовірність їх розтріскування та руйнування зовнішніх шарів фарби у майбутньому.

Оцінка стану стін

Підготовка стін перед фарбуванням передбачає звільнення кімнати від меблів та елементів декору для оцінки покриття, що існує. Перш ніж взятися за пензлі та валики, важливо переконатися, що на поверхні відсутні будь-які дефекти. Щоб зрозуміти глибину проблеми, достатньо оглянути кожну поверхню на наявність тріщин, вм'ятин та інших нерівностей. Для усунення дефектів на поверхні можна скористатися шпаклівкою, а іноді варто використати також ґрунтівку. Інколи старе покриття залишається в хорошому стані без необхідності видалення фарби, тож достатньо лише вимити стіну будівельним милом та дати очищеним вологим поверхням висохнути повною мірою. Після цього можна наносити тонкий шар ґрунтівки.

Матеріали та інструменти

Підготовка стін перед фарбуванням потребує використання різних інструментів і матеріалів. Для роботи знадобляться:

 

Підготовка поверхні стін передбачає закупівлю матеріалів, таких як ґрунтівка, шпаклівка а інколи навіть штукатурка. У деяких випадках рекомендується використовувати будівельне мило, яке знежирює поверхні та робить їх готовими для початку робіт. Не буде зайвим придбати й малярну стрічку, якщо окремі ділянки поверхні необхідно пофарбувати в інший колір.

При перепаді рельєфу та вирівнюванні поверхонь фахівці радять використовувати гіпсокартон і лише після цього переходити до процесу фарбування. Вибирайте лише перевірені та якісні матеріали, адже від цього залежить довговічність покриття. До того ж варто звертати увагу на екологічність матеріалів, особливо, якщо у вашому будинку живуть маленькі діти чи домашні тварини.

Підготовка стін перед фарбуванням ділиться на три послідовні етапи. Тож розглянемо кожен з них більш детально.

Очищення поверхні від старого покриття

Перед тим як розпочати очищення стін від старої фарби, важливо оглянути поверхню для виявлення будь-яких пошкоджень. У більшості випадків для видалення фарби необхідно використовувати такі інструменти як: ніж, скребок або шпатель. Також можна використовувати спеціальні екологічно чисті мийні засоби, які повністю безпечні для організму людини.

 

Шпаклювання стін

Наступним етапом після очищення поверхні від фарби, є процес вирівнювання дефектів. Шпаклівка допомагає досягнути рівної та гладкої поверхні, готової до фарбування. Ми радимо використовувати акрилову шпаклювальну гладь - ACRYL-PUTZ® FS20 FINISH. Ця готова шпаклювальна гладь високої якості рекомендована для кінцевого, облицювального загладжування поверхні стін і стель ручним і машинним методом. Полімерна формула ACRYL-PUTZ® FS20 FINISH містить у своєму складі спеціальну полімерну смолу, яка значною мірою покращує параметри стійкості та забезпечує відмінне зчеплення шпаклювальної гладі з основою.

Перед використанням, шпаклівку потрібно перемішати. Після цього необхідно набрати невелику кількість шпаклівки на шпатель та рівномірно розподілити її по всій поверхні стіни. Тримайте шпатель під кутом 30°, а готову суміш намагайтеся наносити по діагоналі.

 

Шліфування поверхні стін

Шліфування стін та стель — процес досить складний. Він є необхідним елементом правильної підготовки поверхні під фарбування. Шліфування проводиться після нанесення та повного висихання шпаклівки на поверхні. Перед початком шліфування стін та стель перше, на що варто звернути увагу, — це вибір інструменту. Для невеликих квартирних ремонтів достатньо скористатися абразивною губкоюдля шліфування або вібраційною шліфувальною машиною.

 

Обробка стін протигрибковим засобом

Цей етап не є обов'язковим, але важливим для кімнат із підвищеною вологістю. У таких випадках радимо використовувати протигрибковий засіб Śnieżka PUMA. Він застосовується у будівництві проти бактерій, грибків, плісняви, водоростей, моху, лишайника та дріжджів на стінах, штукатурці, покриттях клейових та емульсійних фарб всередині та ззовні приміщень. Нанесіть на суху стіну один шар засобу пензлем або валиком у кількості 0,2-0,3 л/м².

Поради та рекомендації

Підготовка поверхні стін заняття нескладне, але вимагає багато уваги. Важливо дотримуватися чітких інструкцій, не намагатися закінчити все якомога швидше, а приділити максимум зусиль кожному з етапів. Часто майстри-початківці, переоцінивши свої можливості, допускають багато помилок під час роботи. Тож не поспішайте, проаналізуйте усі можливі варіанти та не турбуйтеся про те, що термін ремонту збільшується, адже краще зробити це раз але добре, аніж швидко і повторювати процес кожних кілька років.

 

Елегантна вітальня пофарбована фарбою Śnieżka Mattlatex Beauty.

Висновок

Як правильно фарбувати стіни – лише частина питання. Набагато важливіше замислитися про підготовчі процеси на старті проведення основних робіт. Для цього необхідно оглянути поверхню на наявність дефектів, підготувати робоче місце, а вже потім - видалити старе покриття, заґрунтувати поверхню та пошпаклювати. Після цього варто пошліфувати поверхню абразивною губкою або шліфувальною машинкою, видалити залишки пилу і знову поґрунтувати. Готово, поверхня готова до фарбування! Підходьте до цього процесу уважно та старанно, не пропускаючи жодних етапів, адже завдяки цим діям фарба рівномірно «ляже» на поверхню та прослужить багато років.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..