Так хочеться покращити житло – зробити його чистішим, охайнішим, комфортнішим! І от ви на порозі змін – почалася робота над дизайном, а потім – втілення ідей у життя. Виникають питання, з’являється безліч нюансів – все це ускладнює та уповільнює процес. Здається, і тут можна зробити краще, і тут щось змінити. Процес затягується, перетворюючись із приємної забави на ланцюжок дрібних питань, які треба вирішувати.
Що ж можна зробити, щоб спростити та пришвидшити ремонт? Перетворити процес на проект! Так, складну справу треба розділити на багато простих, розбити на етапи, скласти послідовність. Варто прописати проект ремонту – з метою, планом, графіками. Іноді формальний підхід значно спрощує життя. А далі – етап за етапом, крок за кроком – втілювати задумане у життя. Успіх гарантовано!
Все за планом
По-перше, треба зробити проект дизайну – намалювати оновлену оселю. Нехай схематично, але треба зафіксувати ідеї на папері. Маючи проект, легше зрозуміти, які матеріали потрібні, які роботи треба виконати.
Далі треба прописати послідовність робіт та вирішити, хто, як і в які терміни виконає їх. Наразі необхідно ретельно вивчити інструкції з використання матеріалів. Технологічні проміжки між етапами робіт (а значить – і вся послідовність) обумовлені способом використання матеріалів.
Спростити те, що можна спростити
Колір. Це важлива складова дизайну. Ви малюєте собі картинку майбутньої кімнати або кухні. А потім йдете у магазин купувати фарбу – і очі розбігаються. Десятки, навіть сотні варіантів! Переглядаючи кольорові «віяла», людина губиться. І це… уповільнює ремонт.
На цьому етапі можна і варто спростити процес – іноді у цьому світі добре спрацьовують саме прості речі. Хто сказав, що треба обирати з сотень відтінків? А може краще вибрати з підготованих зразків дизайнерських рішень у різних каталогах, розробляючи які, дизайнери вже зробили частину роботи за вас – вибрали найуживаніші кольори, підібрали їх найкращі відтінки. Вам залишається купити фарбу, закольорувавши її у вподобаний колір та зануритися у процес фарбування. У Вас виникає інше питання, а яку фарбу вибрати?
Рекомендуємо звернути увагу на матову латексну фарбу для стін та стель Śnieżka EKO Plus. Її можна тонувати у будь-який колір згідно з каталогу NCS Cascade а також вручну за допомогою універсального пігментного концентрату КОЛОРЕКС (до 5% від об’єму фарби). Вибір відтінків залежить від розробленого дизайну і Вашого вподобання. Також хочемо наголосити, що цей виріб стійкий до миття, має 1-й клас покривної здатності. І вже назва самого виробу підкреслює, що він безпечний, а засвідчує це екологічний сертифікат. Тож відповідно упаковка цієї фарби маркована знаком «Зелений журавлик», який інформує споживачів, що продукт пройшов процес сертифікації згідно із вимогами міжнародного стандарту ISO 14024.
Вивчіть технологію – зекономте час
Купуючи матеріали, ще раз вивчіть інструкції з їх використання. Це не зайвий клопіт – з інструкції ви дізнаєтеся, які інструменти та допоміжні матеріали вам потрібні, скільки триватимуть технологічні перерви між етапами робіт.
Подивіться опис та способи використання матеріалів. Можливо, це вам допоможе пригадати, які додаткові матеріали слід придбати для ремонту. Наприклад, купити ґрунтовку або ґрунтувальну фарбу, шпаклівку, щоб відремонтувати тріщини та нерівності. Нагадаємо, що між нанесенням двох шарів фарби доведеться зробити перерву щонайменше дві години, а мити пофарбовану поверхню можна не раніше, ніж через 28 діб.
Тепер ви придбаєте все необхідне, не виходячи з магазину. Не доведеться ще раз їхати туди, ледь повернувшись додому та розпочавши роботу. Витративши 5 хвилин на вивчення інструкцій, ви зекономили півдня .
Сталий вислів про те, що ремонт неможливо закінчити – лише припинити, на щастя, втрачає актуальність. Оптимізувати можна все. При правильному підході до справи економиться час, гроші та сили. Плануйте, вивчайте, обирайте готові рішення – і ремонт принесе задоволення. Гарного вам ремонту, радості і комфорту у оновленій оселі!