Як усунути вогкість стін? Домашні засоби

Вогкі стіни в будинку – це не лише естетична проблема. Це також готовий рецепт для плісняви і грибків, що шкодять здоров'ю та призводять до серйозних захворювань. Як усунути вологу зі стіни? У цій статті ми розповідаємо про домашні засоби та професійні рішення.

Зміст:

  1. Причини появи вологи на стінах
  2. Як усунути вологу на стінах? Домашні засоби
  3. Як усунути вологу зі стін: хімічні та механічні способи
  4. Як позбутися плісняви? Дієві та довгострокові методи усунення вогкості стін

Волога на стінах, а також супутні їй пліснява і грибки – проблема, яка зачіпає не лише власників старих будинків і квартир. Не менш схильні до її появи і нові будівлі, особливо ті, в яких вентиляція не працює належним чином, а під час будівництва були допущені помилки в проєктуванні або виконанні робіт.

Як усунути вологу зі стіни? Домашніх засобів може виявитися недостатньо, хоча їх, безперечно, варто знати. Дізнайтеся, які можуть бути причини надмірної вологості в приміщеннях та як усунути вогкість стін ефективно і надовго.

Вогкість стін – основна причина появи плісняви та грибка.

Причини появи вологи на стінах

Чому в приміщенні виникає підвищена вологість? Причин може бути багато. Ось найпоширеніші з них:

Як усунути вологу на стінах? Домашні засоби

Чи можна усунути вологу зі стіни без залучення фахівців? Так, за умови, що ви правильно визначили причину вологості, а пліснява ще не встигла проникнути в стіни.

Серед домашніх засобів від вологи на стінах найважливішими є щоденне провітрювання та підтримання у приміщенні правильної температури і вологості повітря. У пригоді стануть домашні поглиначі вологи. Це може бути загорнута в марлю сіль або крейда, яка дуже добре вбирає вологу з повітря. Також можна розмістити в кімнаті рослини, що абсорбують вологу. До них належать, зокрема, спатифілум, плющ, папороті.

Якщо через надмірну вологість на стінах з'явилася пліснява, можна спробувати скористатися домашніми засобами. Найпопулярніший з них – оцет. Зробіть простий розчин: 1/4 склянки оцту на півсклянки води. Приготований засіб розпиліть на стіну з пліснявою, залиште на 15 хвилин, а потім змийте водою.

Іншими популярними домашніми засобами від вологи на стінах є перекис водню, розчин лимонної олії з водою або розчин олії чайного дерева. Проте слід розуміти, що народні методи можуть виявитися неефективними, і в разі серйозного розвитку плісняви краще використовувати надійні професійні препарати.

Після механічного або хімічного видалення плісняви зі стін поверхню необхідно пофарбувати, щоб захистити її від повторної появи плісняви. Рекомендована фарба – ŚNIEŻKA Для слідів від протікання та плям.

Як усунути вологу зі стін: хімічні та механічні способи

Як позбутися вогкості стін? Почнемо з найскладнішої ситуації, коли, окрім вогкості, з'явилася ще й пліснява. Її слід ретельно стерти – для цього, зокрема, використовується щітка або волога ганчірка. Потім стіну необхідно обробити з пульверизатора сильним фунгіцидним препаратом. Іноді поверхневої обробки недостатньо. Якщо грибок уже проник всередину стін, єдиний спосіб – збивати штукатурку до «голої» цегли і застосовувати спеціалізовані протигрибкові засоби у  вигляді пасти. Через декілька днів, коли грибок буде ліквідовано, стіну можна штукатурити і фарбувати заново.

Як висушити мокру стіну? Найпростішим рішенням є природне осушення, тобто хороша вентиляція приміщення, проте воно займає кілька місяців і можливе тільки в разі нових стін.

Часто застосовують різні механічні способи осушення. Це можуть бути обігрівачі або мікрохвильові випромінювачі. Обігрівачі нагнітають гаряче повітря безпосередньо на затоплену стіну. Випромінювачі, навпаки, приводять в рух і нагрівають молекули води, а потім виводять вологу за межі стін. Такий процес сушіння зазвичай займає кілька тижнів.

Стіни також можна просушити, знизивши вологість в приміщенні. У цьому випадку використовуються електричні осушувачі повітря, які всмоктують його і конденсують вологу в спеціальній ємності. Щоб цей спосіб був ефективним, приміщення має бути щільно закритим.

Найбільш ефективними в боротьбі з пліснявою є спеціалізовані протигрибкові препарати.

Як позбутися плісняви? Дієві та довгострокові методи усунення вогкості стін

Разового видалення плісняви або просушування стін недостатньо, якщо проблема виникатиме знову й знову. Єдиний спосіб назавжди позбутися вогкості – усунути її причину.

Якщо це надмірна вологість, необхідно інвестувати в хорошу механічну, а не тільки гравітаційну вентиляцію. Також слід регулярно провітрювати кімнати і переводити вікна у «зимовий» або «літній» режим.

Також допомагають осушувачі повітря, на постійній основі встановлені в приміщеннях, де накопичується волога. Це можуть бути, зокрема, спальня, ванна кімната, пральня. Осушувачі знизять вологість повітря, щоб волога не осідала на стінах.

У боротьбі з вологою та пліснявою допомагають також інтер’єрні фарби, які забезпечують «дихання» стін, тобто знижують ризик осідання молекул води на їхній поверхні.

Одна з таких фарб – ŚNIEŻKA Mattlatex Beauty. Це зносостійка латексна фарба, яка характеризується відмінною покривною здатністю, економним розходом і високою стійкістю. Перевагою фарби в плані запобігання вогкості та плісняві є покриття, що забезпечує «дихання» стін. ŚNIEŻKA Mattlatex Beauty пропускає повітря, а це, зі свого боку, зменшує ризик затримки вологи на пофарбованій поверхні. Тому ймовірність появи плісняви і грибків також знижується.

Варто також згадати про ефективні способи замаскувати плями від плісняви та інших забруднень або підтікань води. Саме для цього була створена фарба ŚNIEŻKA Для слідів від протікання та плям. Це акрилова фарба, рекомендована спеціально для зафарбовування плям від підтікань води, сажі та нікотину. Фарбу можна використовувати як ґрунтувальне або як фінішне покриття. Вона ізолює плями і розводи, а також захищає від розвитку грибка.

Щоб надовго позбутися проблеми вологих стін, не забувайте:

Надмірна вологість може призвести до розвитку плісняви та грибків, які негативно впливають на наше здоров'я. Визначте та усуньте джерело проблеми, а також пофарбуйте стіни фарбою, яка забезпечує їх «дихання», як-от ŚNIEŻKA Mattlatex Beauty.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..