Нанесення гладі валиком стає дедалі популярнішим методом фінішної підготовки стін до фарбування. Однак не кожна гладь для цього підійде. Довідайтеся, яку гладь для нанесення валиком вибрати і який валик для гладі буде найкращим.
З цієї статті ви дізнаєтесь:
Нанесення шпаклювальної гладі валиком – за i проти.
Нанесення гладі валиком – метод, який набирає дедалі більшої популярності як у професійних, так і у непрофесійних ремонтників. Нанесення гладі валиком виконується швидко і дозволяє отримати такі ж гарні результати, як і традиційне нанесення маси шпателем.
Які недоліки нанесення гладі валиком? Цей метод не дуже складний, але вимагає певної практики. На початку роботи може здатися, що наносити масу на стіну і вирівнювати її надто трудомістко, але з часом ви наберетеся досвіду і наносити наступні шари буде значно легше.
Який валик для гладі буде найкращим?
Для нанесення гладі вибирайте спеціальний валик або малярний валик з довжиною ворсу 16 мм. Зверніть увагу на те, щоб з валика не випадали ворсинки, оскільки вони можуть прилипати до стіни й ускладнювати роботу або залишати сліди на поверхні.
Замість звичайного валика для нанесення гладі можна також використати спеціальну насадку для валика з поліакрилового чи нейлонового волокна. Такий інструмент твердіший за звичайний валик, не залишає слідів на стіні і не деформується. Його мета – полегшити нанесення гладі та підвищити ефективність праці.
Підказка! Підготовка валика для нанесення гладі
Перш ніж приступати до загладжування стіни, обклейте валик малярною стрічкою, щоб клейовий шар зібрав з поверхні ворсу можливі забруднення і пил.
Гладь для нанесення валиком – яку вибрати?
Існує багато видів шпаклювальної гладі, які мають дещо різні параметри та застосування. Гладь можна купити у вигляді порошку, який потрібно змішувати з водою у відповідних пропорціях, а також у вигляді готових до використання мас (деякі з них також слід злегка розбавляти водою). І саме готові для використання вироби найбільш підходить для нанесення валиком.
Для нанесення валиком чудово підходить полімерна гладь. Вона характеризується відмінною адгезією та еластичністю. Одиничний шар такої штукатурки після загладжування повинен бути не товщий 1-3 мм. Крім того, полімерна гладь більш стійка до механічних пошкоджень та впливу вологи, ніж, скажімо, гіпсова штукатурка. Її можна використовувати на стінах і стелі в приміщеннях із підвищеною вологістю (як-от ванна кімната, пральня, сушильня чи кухня), проте вологість не повинна перевищувати 70%.
Окрім полімерної гладі, існують також такі гладі, як-от:
Існують також інші типи штукатурки, наприклад гіпсово-полімерна штукатурка, а також маси, збагачені різними добавками. Однак пам’ятайте, що для нанесення валиком найкраще підходять саме готові суміші. Перш ніж наносити виріб на стіну, обов’язково прочитайте рекомендації виробника та належним чином підготуйте основу – вона повинна бути рівною, без дефектів, очищеною від пилу та бруду.