Як відремонтувати дерев'яні меблі? Поради

Ви асоціюєте ремонт дерев'яних меблів із завданням, яке під силу лише професіоналу? Нічого подібного. Ви можете зробити це самі! Для цього вам потрібно: велике бажання, кілька засобів та інструментів і багато вільного часу. Розповімо Вам, як крок за кроком відремонтувати старі дерев’яні меблі.

Зміст:

  1. Ремонт дерев'яних меблів: як зробити власноруч?
  2. Ремонт старих дерев'яних меблів вдома: переваги і недоліки.
  3. Як відремонтувати старі дерев'яні меблі? Покрокова інструкція.

Бабусин буфет, запорошений комод, а може, журнальний столик, який давно втратив свій привабливий вигляд? Ймовірно, у вас вдома є дерев'яні меблі, які потрібно оновити. Замість того, щоб викидати їх на смітник, спробуйте їх відремонтувати!

Відремонтувати дерев'яні меблі удома – завдання не складне. Однак ця робота точно буде трудомісткою. Тим не менш, ми щиро рекомендуємо вам спробувати самостійно відремонтувати свій перший стіл, комод або табурет. Навіть якщо ефект (особливо, коли ви тільки дебютуєте) буде не таким ідеальним, як у професійного майстра, але задоволення від ремонту, зробленого своїми руками, ̶  величезне!

Підпис: Старий комод можна пофарбувати і він  набуде  нового вигляду. Рекомендуємо для ремонту дерев’яних меблів  використовувати водорозчинну Акрилову Емаль Śnieżka Supermal®.

Ремонт дерев'яних меблів: як зробити власноруч? 

Перед початком реставрації старих дерев'яних меблів, яку плануєте робити  удома, подумайте про ефект, якого ви хочете досягти. Огляньте меблі і оцініть, які деталі потрібно відремонтувати.

Уважно проаналізуйте з чого виготовлені вироби: з масиву дерева чи використані інші деревинні матеріали, наприклад шар шпону.  Якщо це старі (ретро) шафа, полиця чи комод, то їх слід реставрувати і згодом полакувати, використовуючи лак, якому характерний високий ступінь глянцю. Таким чином, це надасть меблям особливого блиску, який колись любили покоління наших батьків, дідусів і бабусь.

Як відновити лакове покриття меблів? Нижче ми розповімо про це. А, можливо, Ви не плануєте повністю знімати попередній шар покриття  дерев’яних меблів, то Вам достатньо їх ретельно  відшліфувати.

Щоб самостійно відремонтувати дерев’яні меблі, Вам знадобляться інструменти, які можна знайти в будь-якому будівельному магазині, торговому центрі чи  замовити онлайн в Інтернеті. Ось що вам потрібне:

Як розпочати ремонт старих дерев’яних меблів? З чого саме має стартувати процес? Радимо відмовитися від занурення у важкі та масштабні роботи. Дебютний ремонт  розпочинайте з невеличкого предмета, наприклад табурета, стільця або невеличкої полички. Це буде гарна нагода перевірити свої можливості, наскільки Ви упораєтеся із незвичною для Вас працею. А, можливо, Ви відкриєте у собі талант, працюючи вищевказаними інструментами та вправно володіючи малярськими інструментами.

Підкреслюємо, що для перших реставраційних робіт вибирайте прості меблі, без ообивки. Адже завжди потрібно починати з простого і легкого. Тому доброю ідеєю  буде вибір меблів простої форми, що повністю виготовлені з дерева.


Якщо ви хочете додати трохи кольорів до інтер'єру, то пофарбуйте старі дерев'яні меблі інтенсивними барвами, наприклад, синім, зеленим, бірюзовим, червоним. Щоб пофарбувати стіл та стільці, які зображено на фото, можна використовувати Акрилову Емаль Śnieżka Supermal®.

Ремонт старих дерев'яних меблів вдома: переваги і недоліки.

Чому варто відремонтувати дерев'яні меблі самостійно?

Чи завжди варто робити ремонт меблів самостійно? Якщо у вас вдома є антикваріат, цінний предмет багаторічної давності або важливий для сімейної історії предмет, то його ремонт краще довірити професіоналам. Адже реставраційні роботи потребують великих вмінь та практики.

Що варто відремонтувати самому? Прості соснові меблі, старі комоди, понівечені дерев'яні стільці, вживані дитячі меблі, табурети, столи. Ставтеся до цього, як до гарної розваги. Не переживайте, якщо ремонт піде не так. Хто знає, можливо, ви відкриєте для себе нове захоплення? Тим паче, що сьогодні у часи цифрової ери різні відеопоради, як відремонтувати чи оновити меблі, можна знайти в інтернеті.


Нове заняття з оновлення меблів Вас надихатиме, захоплюватиме, а, наприклад, старий  дерев'яний стілець чи табурет,  отримає нове життя.  Реставруючи меблі, рекомендуємо використати Акрилову Емаль Śnieżka Supermal® або Олійно-фталеву емаль Śnieżka Supermal®.

Як відремонтувати старі дерев'яні меблі? Покрокова інструкція

У цьому розділі статті ми розповімо Вам покроково, як реставрувати  дерев’яні меблі. Почнемо зі списку матеріалів, які знадобляться для реставрації. Насамперед, виберіть лакофарбові продукти для деревини, наприклад, торгової марки Śnieżka. Довговічність, яскраві кольори, різні ступені блиску, легке нанесення – це лише окремі із важливих характеристик емалей цього бренду. Але, щоб переконатися у цьому, Вам потрібно спробувати ними відреставрувати свої меблі.

Які продукти Śnieżka можна використовувати?

Як відремонтувати дерев'яні меблі? Ось покрокова інструкція.

  1. Якщо ваші меблі мають старе лакове покриття, видаліть його за допомогою термопістолета та скребка. Це найкращий спосіб позбутися, наприклад, від хімічно затверділого лаку або старої олійно-фталевої емалі. Інші способи видалення старого покриття включають використання хімічного розчинника, електричної шліфувальної машини або шліфування вручну, але найефективнішим є тепловий пістолет.
  2. Якщо меблі не мають старого покриття для видалення, їх потрібно лише ретельно відшліфувати вручну або шліфувальною машинкою. Поверхня меблів повинна бути гладкою, без смол і жирних плям.
  3. Якщо предмет меблів, який ви ремонтуєте, має дефекти, їх необхідно заповнити спеціальною шпаклівкою для дерева, яка заповнить подряпини, дірки чи тріщини. Згодом це все  потрібно знову відшліфувати.
  4. Вимийте та пропилососьте меблі, щоб вони були чистими та сухими.
  5. Якщо у меблів є рухомі елементи (наприклад, ящики), їх потрібно зняти та пофарбувати окремо.
  6. Відкрутіть і демонтуйте ручки, завіси та інші деталі.
  7. Вибрані фарби (емалі) слід наносити за температури основи і навколишнього середовища + 10°С і вологи повітря нижче 80%.
  8. Фарбують меблі плоским пензлем з м'якою щетиною, губчастим (флоковим) валиком або розпилювачем.
  9. Наступні шари слід наносити, дотримуючись проміжків часу, що рекомендовані виробником фарби.     

 Старі дерев'яні стільці ви можете легко відновити за допомогою Акрилової Емалі Śnieżka Supermal®.

Сподіваємося, наші поради допоможуть Вам  відремонтувати удома  старі дерев'яні меблі. Заохочуємо Вас експериментувати, креативити! Не бійтеся яскравих кольорів і цікавих ідей. Яскраві кольори запропонованої емалі ТМ  Śnieżka допоможе вам перетворити старі дерев'яні меблі на окрасу у Вашій оселі.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..