Фарбування стін – це найпростіший і найшвидший спосіб кардинально змінити оформлення інтер’єру. Як зробити, щоб фарбування було також необтяжливим для гаманця? Ось кілька практичних порад, які дозволять значно знизити вартість фарбування:
Варіант 1. Фарбуйте власноруч
Усупереч уявленням, фарбування не є складною роботою, і майже кожен здатний виконати його власноруч, не наймаючи недешевих ремонтних бригад. Навіть якщо доводиться робити це вперше, то, взявши до уваги буквально кілька порад, отримуємо високу ймовірність, що все вийде вдало.
Кілька порад:
- розпочніть роботу з докладного плану дій: виміряйте поверхню стін і стелі, подумайте про необхідні інструменти, виберіть колір, сплануйте послідовність робіт;
- перед закупівлею складіть детальний список необхідних речей (правильний підбір фарб та інструментів є ключовим);
- під час закупівлі читайте етикетку на упаковці, в разі необхідності – запитуйте продавців;
- усі елементи обладнання, як-от вимикачі, лампи, розетки, краще демонтувати або ретельно захистити малярною плівкою;
- не забувайте: починати роботу слід із фарбування стелі (не навпаки!). Обклеювання та захист одвірків, плінтусів, віконних рам є надзвичайно важливим для кінцевого результату. Виконайте ці дії ретельно;
- під час фарбування не робіть занадто довгих перерв, перед початком робіт перевірте, чи умови у приміщенні (температура, вологість) відповідають тим, які рекомендує виробник фарби;
- малярну стрічку потрібно знімати тоді, коли фарба ще не висохла.
Варіант 2. Відповідна фарба, економна і з високою покривною здатністю
Усім відомий вислів «скупий платить двічі»? Під час вибору фарби для інтер’єру він спрацьовує дуже й дуже часто! Дешеві фарби мають настільки низьку якість, що, в принципі, чиста вода фарбує краще... Відповідна фарба має важливе значення для успіху справи. Навіть якщо всі підготовчі дії для фарбування стін виконати згідно з правилами будівельного мистецтва, але застосувати низькоякісну фарбу, то ми приречені на провал і повторне фарбування. Оптимальне співвідношення ціни і якості виробу гарантує, що ремонт загалом обійдеться нам вигідніше. Хороша фарба – це не тільки економний розхід і висока покривна здатність, а й стійкість до утворення плям і забруднень, а також до миття та стирання. Така інвестиція окупиться сторицею щоразу, коли на стіні з’являтиметься бруд.
Варіант 3. Ґрунтування стін перед фарбуванням
Використання ґрунтовки знижує поглинальну здатність стін і поліпшує адгезію основи. Завдяки використанню ґрунтовки (яка значно дешевша, ніж фарба) використовується значно менше фарби, оскільки вона краще, ефективніше і більш рівномірно покриє заґрунтовану поверхню.
Варіант 4. Вибір відповідних інструментів і техніки фарбування
Найекономнішим способом фарбування з погляду розходу фарби є метод розпилення, проте він окупається в разі дуже великих площ. У житлових помешканнях краще використовувати пензель і валик. Це недорогі та прості в обслуговуванні малярні інструменти. Що рівніша поверхня стін і коротший ворс валика, то менше фарби витратимо. Краще правильно підібрати параметри інструментів відповідно до типу фарби та поверхні штукатурки, ніж ризикувати з розбавленням фарби, як це доволі часто практикують. Така практика призводить до того, що в підсумку занадто розбавлена фарба має низьку покривну здатність або змінює відтінок, і щоб отримати бажаний ефект, необхідно фарбувати декілька разів, а інколи закуповувати матеріали повторно.
При багатошаровому фарбуванні краще не мити інструменти, а помістити їх у поліетиленовий пакет, щоб не засихали. Це дозволить заощадити не тільки час, а й фарбу. Коли стіна висохне, достатньо буде розпакувати валик (пензель, малярну кювету) і приступити до подальшого фарбування. Недороге фарбування не означає використання найдешевших фарб та інструментів, це радше оптимізація вартості за максимально можливої якості матеріалів.