Чи може впасти підвісна стеля? Якщо вся конструкція зроблена правильно, за це можна не хвилюватися. Натомість ви зможете насолоджуватися усіма перевагами, які дає підвісна стеля з гіпсокартону – унікальним дизайном навколишнього простору, можливістю використання оригінального освітлення, кращою звукоізоляцією кімнати та зменшенням її кубатури. Дізнайтеся, яких помилок не варто припускатися під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартонних плит!
З цієї статті ви дізнаєтеся:
Як вибрати відповідні гіпсокартонні плити?
Одна з найпоширеніших помилок під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартону – вибір невідповідних гіпсокартонних плит. Існує кілька видів цих продуктів, які слід підбирати до умов, що переважають у конкретному приміщенні. Гіпсокартонні плити відрізняються за ступенем водопоглинання, звукоізоляції та вогнестійкості. Стандартний гіпсокартон відмінно підходить для спалень і дитячих кімнат. Якщо ж вітальня з'єднана з кухнею, де ви часто і багато готуєте, краще вибрати спеціальні водонепроникні моделі, які використовують для кухонь і ванних кімнат. Завдяки цьому ви вбережете свою підвісну стелю з гіпсокартону від пошкоджень і недешевого ремонту.
Як підібрати комплектуючі для підвісної стелі з гіпсокартонних плит?
Як зробити підвісну стелю з гіпсокартону, щоб не припуститися помилки? Вам знадобляться також інші елементи, що входять до складу цієї конструкції:
Перше правило, яке спростить вам підбір необхідних комплектуючих – вибирати вироби, що входять до однієї системи. Якщо ви почнете використовувати комплектуючі різних виробників та з різних систем, може виявитися, що вони несумісні між собою.
Важливо!
Яка кількість підвісів повинна бути у підвісній стелі? А скільки профілів має бути у підвісній стелі? Ці питання дуже важливі при створенні каркасу, на якому буде монтуватися підвісна стеля з гіпсокартону. Передбачається, що максимальна відстань між елементами не повинна перевищувати 100 см, але варто розташувати їх трохи щільніше – через кожні 40-50 см, щоб уся конструкція була більш стійка, а монтаж підвісної стелі з гіпсокартону – якомога легший.
Підбираючи необхідні комплектуючі, не забувайте також про вироби для обробки самих гіпсокартонних плит, як-от еластична маса ACRYL-PUTZ® FX23 ФЛЕКС.
Як уникнути деформації підвісної стелі з гіпсокартону?
Чому тріскається підвісна стеля? Таке явище може бути наслідком ще однієї помилки, допущеної під час монтажу гіпсокартонних плит. Стеля постійно працює, тому слід залишити їй місце для непомітних для нас рухів – завдяки цьому вона може вільно стискатися і розширюватися без ризику пошкодження. Саме для цього в стелі з гіпсокартону необхідні деформаційні шви.
Чи покращує підвісна стеля звукоізоляцію?
Підвісні стелі з гіпсокартону цінують за їхні ізоляційні властивості, особливо з точки зору звукоізоляції. Проте для того, щоб ваші очікування справдилися, слід самостійно поліпшити ці параметри. Для цього вільний простір між дошками і стелею потрібно заповнити ізоляційним матеріалом, як-от мінеральною ватою, а на профілях застосувати звукоізоляційну стрічку.
В яких умовах слід виконувати монтаж підвісної стелі з гіпсокартонних плит?
Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону повинен відбуватися за певних умов – температура навколишнього середовища повинна бути не нижче 5 °C, а під час шпаклювання – мінімум 10 °C. Такі обмеження допоможуть уберегти підвісну стелю від тріщин та інших ушкоджень у майбутньому.