Ідеально рівні стіни є важливою складовою будь-якого приміщення й запорукою вдалого ремонту. Та без правильної підготовки стін й дотримання усіх її етапів досягти цього не вдасться ні досвідченому майстрові, ні, тим паче, любителю, який планує ремонт своїми силами.
І першим таким етапом, з якого і розпочинають роботи, є ґрунтування.
Ґрунтування стін, як і будь-яких інших будівельних конструкцій та елементів, вирішує багато завдань, серед яких головним є зміцнення основи. Ґрунтівка створює міцну плівку, яка здатна витримувати великі навантаження завдяки глибокому проникненню. Таку властивість має ґрунтівка ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО – готова до використання рідина молочного кольору.
Утворюючи прозоре покриття, проникне для водяної пари, засіб запобігає надто швидкій віддачі води до основи, покращує адгезію наступного шару, а також забезпечує правильне його висихання. Ґрунтівку рекомендовано перед шпаклюванням, фарбуванням, наклеюванням шпалер, штукатуренням тощо – фактично, перед кожним етапом підготовки ідеально рівної стіни.
Наносять ґрунтівку розпиленням на великі площі, а пензлем або щіткою обробляють кути й важкодоступні місця. Валик не підійде, оскільки вбиратиме надто багато ґрунтівки і почне нерівномірно її віддавати, що, своєю чергою, призведе до нерівномірного нанесення засобу та появи плям у майбутньому. Після висихання поверхні, через дві години, коли ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО зміцнить свої властивості, підготувавши поверхню до подальших робіт, настає наступний етап підготовки шпаклювання.
Роботу з вирівнювання стін починають з нанесення основи – шпаклівки першого шару, тобто стартової, яку використовують для початкового вирівнювання поверхонь з великими тріщинами та виїмками (до 1,5 см). У разі, коли нерівності ще глибші, покриття наносять кількома шарами з перервою від 5 годин, щоб суміш вже частково просохла. Однак шпаклювальна гладь ACRYL-PUTZ® ST10 СТАРТ змінює усі уявлення про шпаклювання. Завдяки сучасній формулі та високоякісним мікронаповнювачам сніжно-біла шпаклювальна гладь не осідає, висихає за дві години, не тріскає навіть при грубих шарах та поодиноких виїмках (до 3 см). Її дуже легко наносити та шліфувати, оскільки засіб має хорошу адгезію до основи. Шпаклювальну масу отримують в результаті старанного змішування 1 кг сухої суміші з 0,4 л води до однорiдної маси, яка придатна до застосування протягом біля 1 години.
Наносять шпаклівку вручну за допомогою шпателя, терки з нержавіючої сталі або пластмаси шаром товщиною близько 3 мм. Набравши на шпатель трохи засобу, його кладуть на поверхню вертикальними й горизонтальними рухами, бажано одним тонким шаром.
Після висихання пошпакльовані стіни шліфують не раніше, ніж через добу після завершення шпаклювання, але до їхнього чергового ґрунтування, оскільки створювана ґрунтівкою міцна плівка зробить цей процес практично неможливим.
Під фарбування стіни шліфують цілком і дуже ретельно, а під шпалери можна обмежитися локальними роботами – шліфуванням тих ділянок, де виявлено дефекти. Для цього яскравий світильник слід поставити якомога ближче до поверхні та спрямувати світло вздовж стіни: від наявних нерівностей з’являться тіні, які можна позначити олівцем.
Шліфують будівельною сіткою або наждачним папером. Досвідчені майстри радять використовувати сітку, яка коштує дорожче, зате змінювати її доведеться значно рідше. І у роботі вона ефективніша, оскільки пори цього матеріалу не забиваються пилом.
Після завершення шліфування стіни очищають від пилу будівельним пилососом та великим м’яким пензлем або спеціальною щіткою. Слід звертати увагу на кути, де може осісти найбільше дрібних крихт.
Малярний флізелін
Перед фінішним шпаклюванням за потреби поверхні доводиться зміцнювати малярним флізеліном, що знижує ймовірність появи тріщин і сприяє створенню чистої, рівної поверхні. Малярний флізелін на великі поверхні укладають внапуск і розташовують по ширині приміщення, починаючи від стіни з протилежного входу. Важливим моментом у цьому процесі є рівномірний розподіл фінішної шпаклівки по усій поверхні. Для цього використовують пензель або валик і наносять знизу вгору, щоб уникнути бульбашок і гарантовано отримати міцне зчеплення флізеліну та отримання міцного фінішного покриття.
Acryl-Putz FS01
Після наклеювання флізеліну у необхідних місцях можна розпочинати фінішне шпаклювання. І тут кращого шпаклювального засобу ніж Acryl-Putz FS01 годі віднайти. Виготовлена за співполімерною формулою, яка впливає на пластичність, а відтак формування шпаклювальної маси у процесі роботи, шпаклівка створює міцний та довговічний фінішний шпаклювальний шар. Легке нанесення засобу завдяки чудовій адгезії будь-яким зручним інструментом (шпателем, валиком, розпилювачем) та можливість мокрої обробки (без шліфування і ґрунтування) сприяють швидкому проведенню шпаклювальних робіт.
Перший шар шпаклівки наносять одразу після ретельного перемішування засобу до однорідної консистенції, як звичайно, обравши найбільш вигідний спосіб. Для великих площ використовують широкий шпатель з нержавіючої сталі, для важкодоступних місць – вузький. За допомогою вертикальних і горизонтальних рухів шпаклівка легко лягає на поверхню.
Другий шар шпаклівки Acryl-Putz FS01 на попередній можна наносити не чекаючи поки висохне попередній. Для цього достатньо долонею перевірити, що шпаклівка не прилипає до рук, придивитися, що має матовий вигляд, і продовжувати шпаклювальні роботи. Нанесені шари легко поєднуються між собою і створюють стійку та міцну основу для фінішного оздоблювального шару.
Пошпакльовані Acryl-Putz FS01 стіни можна обробляти як традиційним способом – шліфуванням, використовуючи телескопічну шліфувальну машину для стін та стелі «жираф», так і мокрим. Тобто, одразу після нанесення другого шару, збризнувши
поверхні водою, можна розпочати розгладжування за допомогою шпателя з нержавіючої сталі.
В результаті такої ретельної обробки стіни виходять ідеально рівними та відповідають найвищим вимогам до візуальної якості поверхні – обробці рівня Q4, яка дозволяє бездоганно обробляти поверхні фарбами, лаками, глянцевими шпалерами та іншими оздоблювальними матеріалами.
Фахівці радять перед фарбуванням обробляти стіни ґрунтівкою ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО, після висихання якої – нанести Ґрунтувальну фарбу Śnieżka, яка суттєво знижує вартість процесу, оскільки для фінішного фарбування тоді достатньо лише одного шару фарби.
Таким чином, дотримуючись наведених вище рекомендацій, комфортне помешкання з ідеально рівними стінами вам гарантовано.