Сучасна біла спальня – це синонім гармонії, елегантності та свіжості. Спальня в білому кольорі – це не тільки гарний інтер’єр, це ще й спосіб добре виспатися. Як це влаштувати?
Оформлення білої спальні – вдячне заняття. Однак перед тим, як почати роботу, визначте, чи бажаєте ви, щоб стиль був білим, лише з нейтральними аксесуарами (наприклад, металом, склом, деревом), чи ви хочете, щоб білий контрастував з іншими кольорами.
Перший варіант, тобто білий від підлоги до стелі, є вимогливим, оскільки вам потрібно включити в композицію гру світла й тіні та різноманітність текстур. Інакше інтер’єр може вийти занадто одноманітним і нудним. Однак, якщо ви переконаєтеся, що інтер’єр містить глянцеві та матові, гладкі та пористі елементи, тверді матеріали, такі як скло чи метал, і м’які матеріали — наприклад, дерево та різні тканини, то отримаєте задоволення від кінцевого результату.
Як оформити білу спальню іншим кольором? Який колір ви оберете, залежить від ваших уподобань. Сучасно в білій спальні виглядатимуть сіро-бежеві аксесуари, а також дуже модні сині. Щоб зробити інтер’єр теплим, ви також можете використовувати теплі пастельні тони – але не надмірно, якщо спальня повинна залишатися білою.
Девіз «біла спальня» уособлює білі стіни. Однак, це не обов'язковий елемент. Одну зі стін можна пофарбувати, а спальню й надалі можна називати білою, якщо колір світлий. Бежевий або сірий урізноманітнить інтер’єр й надасть йому дещо іншого характеру. Сірі стіни в білій спальні додадуть елегантності й стилю. Сірий колір вносить певне благородство, він також допоможе підкреслити вибрані елементи й обрамити простір.
Однак, якщо вам мріється про білий, втільте задум в життя. Щоб урізноманітнити простір, покрийте обрану стіну або стіни обраною структурою або використовуйте облицювання – білу цеглу або, наприклад, вибілене дерево. Це додасть спальні оригінальності.
Фарбуючи стіни в спальні, варто переконатися, що фарба, яка для цього використовується, екологічна – завдяки цьому сон буде безпечним, адже не відбуватиметься випаровування шкідливих речовин. Також добре, якщо стіни створюють покриття, стійке до забруднень і тертя. Можливо, спальня — не найбрудніша кімната, але з часом ви оціните, що вам не доведеться фарбувати її протягом наступних кількох років.
Біла спальня в скандинавському стилі є одним з найпоширеніших варіантів, коли мова йде про білий колір в спальні та стиль, в якому буде реалізована композиція. Ми любимо скандинавський стиль за його простоту та функціональність. Він також радує око гармонією й вишуканістю. Біла спальня, декорована скандинавськими меблями та аксесуарами, стане місцем ефективного відпочинку. Вам, напевно, ніколи не набридне цей стиль в спальні.
Біла спальня в рустикальному стилі також поширена. Й вона теж співзвучна зі скандинавським стилем. Це пропозиція для тих, хто любить скандинавську атмосферу, але не любить сучасність – вибирає "звиклість". Чи підійде цей стиль для помешкання в багатоквартирному будинку? Підійде все, чого ви хочете і в чому почуваєтеся комфортно. Насправді біла рустикальна спальня в атмосферному будинку поблизу міста, особливо коли у вас є мансардне вікно над ліжком з видом на зоряне небо, це просто ЩОСЬ.
Біла спальня в стилі ретро – це багато старих побілених меблів, аксесуарів в стилі ретро, наприклад мережив. В цьому стилі матимуть добрий вигляд бежеві та кремові аксесуари, темне дерево.
Ліжко в спальні зазвичай є основним предметом меблів. Решта – доповнювальні елементи. Яке ліжко вибрати? Воно може бути біле, якщо ж ви обираєте послідовний монохроматизм, то це може бути дерево, метал, або чорний колір. Все залежить від того, яке ліжко вам подобається. У білій спальні кожне виглядатиме добре.
Цікаво виглядатиме біла спальня з металевим ліжком – металевий каркас добре виділятиметься на білому тлі. Так само чорне ліжко – контраст підкреслить його важливість в просторі.
Особливість білої спальні в тому, що в ній добре виглядатиме будь-який колір меблів. Це можуть бути темні меблі, а можуть бути й світлі, в кожному з цих випадків ми досягнемо різного ефекту. Темні кольори, як у наведених вище прикладах, контрастуватимуть з білим оточенням й надаватимуть спальні яскравішого характеру. Обравши темні меблі, ви створите графічну композицію.
Яскраві меблі зі світлого дерева, бежеві або просто білого кольору – рецепт стриманого інтер’єру. Якщо ви не любите сильні контрасти, обирайте світлі меблі для білої спальні. Завдяки цьому інтер’єр буде яскравим, світлим, і оптично збільшеним, особливо якщо у вас велике вікно в спальні.
Але перш ніж визначитися з кольором меблів, перед вами стоїть набагато важливіше завдання – вибрати колір підлоги. Від відповіді на запитання, яку підлогу для білої спальні обрати – світлу чи темну – залежить остаточний вигляд кімнати. Якщо через деякий час меблі можна легко замінити, з підлогою буде набагато складніше. Швидше за все, вона залишиться з вами на роки. Тому, перш ніж прийняти рішення, ознайомтеся з безліччю натхненних фотографій та візуалізацій.
Світла підлога додасть інтер’єру багато ніжності, спокою й гармонії. Також можна спробувати білу підлогу – тоді все буде здаватися стерильним й виглядатиме оригінально. Темна підлога домінуватиме в просторі, тому добре подумайте, чи є дуже темне дерево або килим хорошим планом. Безпечним рішенням є проміжний колір – світла дерев’яна або сіра підлога.
Після того, як спальня обставлена меблями, настав час для деяких аксесуарів. Вони можуть бути найрізноманітнішими – відмінно підійдуть чорні, сірі, дерев'яні або кольорові. Знову ж таки, все залежить від ваших уподобань й ефекту, якого ви прагнете досягти. Загальне правило: бавтеся з аксесуарами й не бійтеся експериментувати, їх найлегше замінити.
Біла спальня з чорними аксесуарами виглядатиме сучасно й водночас поза часом – це колірне поєднання завжди на висоті. Біла спальня з дерев’яними аксесуарами – данина еко та скандинавському стилю. Під час відпочинку в такій спальні ви отримаєте емоції, яких не матимете в спальнях з іншим оформленням. З іншого боку, барвисті аксесуари додадуть спальні радісної, свіжої атмосфери. Особливо, якщо вони яскравих кольорів. При виборі пастельних відтінків ефект буде чуттєвим і тонким.
Як помітно в композиціях з білими спальнями, вони завжди виглядають добре. Диявол з прислів'я криється в деталях. Тому уважно подивіться, які рішення вам підходять, а які ні. Чи не набридне стерильна біла спальня? Вам подобаються графічні поєднання? Які у вас почуття до тих чи інших кольорів? Можливо, вас приваблює модний тренд біло-сірих інтер’єрів?
Облаштування кімнати, в якій ви проведете 1/3 свого життя, вимагає відповідей на багато запитань. Якщо ви не впевнені, а деякі сумніви не розвіюють навіть фото, запитайте в експертів.