Щоб освіжити інтер'єр, не потрібно затівати капітальний ремонт. Часом достатньо оновити двері, віконні рами чи пофарбувати старі меблі. Щоб отримати ідеально гладке та стійке покриття, варто правильно підготувати основу до фарбування. Ми розповімо, чим зняти стару фарбу з дерева, не пошкодивши поверхню.
Підготовка основи потребує чимало часу та зусиль, тому у багатьох людей виникає бажання пропустити цей етап та одразу перейти до найцікавішого — фарбування. Щоб робота не була марною, розглянемо випадки, коли видалення фарби з дерев'яних поверхонь є обов'язковим.
Пропустити підготовчий етап не вдасться, навіть якщо ваші двері, віконні рами чи меблі покриті тонким шаром емалі та зовсім не мають дефектів. Міцні, добре збережені основи доведеться ретельно пошліфувати наждачним папером чи абразивною губкою. Це необхідно, щоб зняти глянцевий шар та покращити зчеплення нового матеріалу з основою. Після шліфування поверхню потрібно очистити від пилу, знежирити та заґрунтувати.
Раніше ми вже розповідали, як можна видалити старе лакофарбове покриття з металу https://www.sniezka.ua/poradi/tjehniczni-poradi/jak-vidaliti-farbu-z-mjetalu-jefjektivni-mjetodi-dlja-riznix-povjerxon . Для дерев'яних виробів перелік методів лишається незмінним, але потребує уточнення. Дерево значно м'якше, ніж метал, а тому його легко пошкодити чи зіпсувати унікальну текстуру. Ми розглянемо три методи видалення старої емалі та умови, за яких їх краще застосовувати.
Цей спосіб передбачає використання ручного та електричного інструменту з абразивними насадками. Найпростіший приклад — шпатель, скребок чи стамеска, якими можна легко зняти відлущений шар емалі. Проте жоден із цих інструментів не допоможе видалити покриття, яке міцно тримається основи. Для цього доведеться підключити електроінструмент — болгарку чи дриль зі спеціальною насадкою. А краще — шліфувальну машину, яка допоможе зняти шар старої фарби на рівній поверхні будь-якої площі, наприклад, з підлоги.
Механічне очищення не можна назвати найпростішим чи найбільш дієвим способом позбутися старого лакофарбового покриття на рельєфних поверхнях. Недосвідченому користувачу навряд чи вдасться бездоганно ошкурити віконні рами, чи меблі, використовуючи дриль з металевою щіткою чи болгаркою з відповідним диском. Дещо простіше працювати зі шліфувальним блоком чи наждачним папером, але ці інструменти допоможуть лише зняти верхній шар емалі, зробивши його матовим.
Це дієвий метод очищення дерева від старого лакофарбового покриття з допомогою газового пальника чи будівельного фену. Під дією високої температури фарба плавиться та здувається, тому її легко зняти шпателем чи стамескою. Найкраще цей спосіб працює на рівних поверхнях, наприклад, на віконних рамах чи дверях. Приділивши достатньо часу, так можна очистити й складніші форми та рельєфні елементи.
Головним недоліком цього методу є небезпека займання емалі та деревини від відкритого вогню. З феном такої небезпеки немає. Під час роботи варто використовувати респіратор та захисні окуляри, адже емаль при нагріванні виділяє токсичні речовини. Попри ці недоліки, термічний метод є доволі популярним, адже дозволяє зняти будь-який шар емалі без особливих зусиль чи фінансових витрат.
Це найпростіший та найшвидший спосіб позбавитись старої фарби. Все що потрібно: нанести спеціальну змивку фарби з дерева на невелику ділянку, дочекатись реакції та зняти відлущений матеріал шпателем. Наносити засіб можна щіткою, пензлем чи валиком. Головне, робити це поступово, щоб встигнути своєчасно зняти розбухлу фарбу. Але пам'ятайте, що змивки фарби з дерева є токсичними та мають різкий запах, тому використовувати їх варто надворі, або у приміщенні з доброю вентиляцією. Також варто використовувати засоби індивідуального захисту: респіратор, окуляри та рукавиці.
Обираючи, чим зняти стару фарбу з дерева, враховуйте стан основи, товщину емалі та тип фарби, яку плануєте використати для оздоблення. Інакше вам не вдасться уникнути таких помилок: