Як видалити фарбу з металу: ефективні методи для різних поверхонь
Як видалити фарбу з металу: ефективні методи для різних поверхоньЩоб декоративно-захисне покриття металевих конструкцій було якісним та довговічним, потрібно дотримуватись технології фарбування. Найперше варто розділити роботу на три етапи: підготовка, ґрунтування та фарбування. Ми детально розповімо про перший етап, а саме — як очистити основу від старого покриття та видалити фарбу з металу. В цій статті ви дізнаєтесь про три найпопулярніші способи зняття фарби з металу:
- Механічний;
- Хімічний;
- Термічний.
Підготовка металу до фарбування цілком залежить від стану старого покриття, наявності корозії та особливостей конструкції. Для зачистки чавунних радіаторів, кованих елементів на паркані чи тонкого профілю знадобляться різні інструменти. Старе, відлущене покриття можна зняти звичайним шпателем, але що робити з емаллю, яка міцно тримається основи? Ми детально розкажемо про кожен із методів очищення, а ви обирайте, який вам підійде.
Механічне видалення фарби
Для цього методу знадобиться шпатель, дротяна щітка та наждачний папір. А краще — дриль чи болгарка з жорсткою щіткою або шліфувальним диском. Механічні способи зняття фарби з металу вважаються найбільш універсальними та безпечними, адже ви можете контролювати силу натиску та інтенсивність тертя. Ручними інструментами найлегше зачищати старе лакофарбове покриття, яке почало відділятись від основи. Шпатель без особливих зусиль знімає відлущені часточки, а дротяна щітка прибере іржу та бруд навіть у важкодоступних місцях.
Якщо ж на поверхні є більш стійке покриття, доведеться використати електроінструмент: болгарку, дриль чи шліфмашину. Звичайна болгарка, оснащена зачисним кругом чи дротяною латунною щіткою допоможе швидко видалити фарбу з металу. Працюючи з дротяною насадкою, варто захистити очі та відкриті ділянки шкіри, адже в процесі зачистки латунні ворсинки можуть відлітати. Електроінструмент незамінний, коли потрібно швидко зачистити велику конструкцію.
Хімічне видалення фарби
Хімічні засоби дозволяють видалити фарбу з металу, не докладаючи особливих зусиль. Все, що потрібно — нанести засіб на поверхню, дочекатись реакції та зняти розм'яклий матеріал шпателем. Це ідеальний інструмент для конструкцій незвичної форми чи деталей зі складним рельєфом. Існує багато розчинників та змивок у вигляді гелів, аерозолів чи рідин, які потрібно наносити пензлем. Більшість із них універсальні, та легко розчиняють акрилові й олійні емалі. Найкраще працюють з покриттями, що послужили понад 5 років.
При всій ефективності, хімічне видалення фарби має декілька недоліків. Найперше — це різкий запах розчинників та необхідність використовувати засоби індивідуального захисту. Одягайте рукавиці, окуляри та респіратор, щоб захиститись від токсичних випарів. Другим недоліком є час роботи. Якщо вам потрібно зачистити велику площу, робити це доведеться поступово, чекаючи 20-40 хв до завершення реакції. Електроінструмент з такою роботою впорається значно швидше.
Термічне видалення фарби
Ще один спосіб видалити фарбу з металу — нагрівання. Для цього знадобиться будівельний фен, газовий пальник чи паяльна лампа. Під дією високої температури лакофарбове покриття стає еластичним та відділяється від основи. Його легко зняти з допомогою шпателя. Цей спосіб очищення металу від фарби використовують рідше за попередні, адже він займає чимало часу та може спровокувати пожежу. А ще деякі сплави не можна нагрівати, чавун, наприклад, може розколотись, а тонкий профіль — деформуватись.
Який метод очищення металу від фарби найбільш дієвий?
Пам'ятайте, що правильна підготовка металу до фарбування — запорука якісного та довговічного покриття, тому ретельно підходьте до вибору методу очищення. Рівні конструкції, наприклад, сталеву огорожу чи прямокутний профіль, найлегше зачищати болгаркою чи дрилем з відповідною насадкою. Механічний метод також підійде для порівняно свіжих покриттів, що прослужили 1-2 роки, адже хімічні розчинники з ними не впораються. Ковані елементи огорожі можна очистити жорсткою щіткою, а конструкції нестандартних форм — хімічною змивкою.
Шукаєте чим пофарбувати метал? У каталозі компанії Śniezka представлено три типи емалей: ґрунтувальні, поверхневі і спеціальні, які задовільнять навіть найвибагливішого споживача!
FAQ
Чим зняти іржу та фарбу з металу?
Існує декілька методів очищення поверхонь від іржі та старого лакофарбового покриття: хімічний, механічний та термічний. Використовуйте спеціальний розчинник, дротяну щітку, наждачний папір чи будівельний фен.
Як видалити акрилову фарбу з металу?
Видалення акрилової емалі залежить від того, як давно її нанесли. Якщо малярні роботи проводились менш як 2 роки назад, зачищати основу потрібно механічним способом. Якщо емаль прослужила довше 3-5 років, видаляти її можна будь-яким зручним методом, включно з хімічним.
Чим зняти товстий шар фарби з металу?
Якщо старе покриття розстріскалось та почало відшаровуватись, видалити його можна за допомогою шпателя та дротяної щітки. Міцну емаль можна видалити розчинником, обробляючи та знімаючи шар за шаром.