5 кольорових рішень для Вашої кухні!
5 кольорових рішень для Вашої кухні!Кухня, без сумніву, є серцем дому, незалежно від того, чи це просторе приміщення, чи лише невеличка кімната. І тоді, коли ми регулярно готуємо вдома вишукані наїдки, і тоді, коли тільки розігріваємо готові страви, ми прагнемо, щоб кухня була ергономічною, затишною та інтуїтивно обладнаною.
Навіть коли у вас крихітна кухонька, їй варто присвятити деяку увагу і створити таке місце, щоб приготування їжі у ньому було не лише обов'язком, але й приємністю.
Пропоную поглянути на свою кухню у п'ять кроків:
КРОК 1 – ШАФИ
Сучасні меблеві системи дають іноді дивовижні можливості для облаштування простору. Практичні шафи на задоволення потреб власника – це основа зручної та функціональної кухні. Оптимально спроектована кухня використовує кожен шматочок вільного місця. Завдяки правильно встановленим нижнім шафкам всі предмети, котрі знаходяться в них, завжди будуть “під рукою”. Сучасні системи створені таким чином, що вміст шафи висувається вперед – в поле зору (шухляди, карго, металеві ящики, рухомі полиці), а це дає можливість легкого доступу до всіх предметів, які там знаходяться.
Підвісні шафи на кухні особливо важливі, з точки зору як естетики, так і функціональності. Пропоновані на ринку різноманітні механізми відкривання дозволяють створювати різного типу шафки, з фронтальною частиною, яка підіймається в різних площинах, залежно від положення шафки, проектних вимог і потреб власника. Такі шафки не лише зручні в експлуатації, але й мають естетичний вигляд і їх легко підтримувати в чистоті.
КРОК 2 – КУХОННІ АКСЕСУАРИ
Якщо ми вже умеблювали кухню та хочемо лише покращити її функціональність, варто придивитися до наявних на ринку дрібних аксесуарів та елементів внутрішнього оздоблення. Блокатори, амортизатори, протиковзальні килимки, ролики, вкладки – це лише деякі приклади аксесуарів, які допоможуть нам ефективно облаштувати простір шафок.
КРОК 3 – ПОБУТОВА ТЕХНІКА
Нині кухня – це справжня лабораторія. Кількість можливого обладнання, яке ми використовуємо для приготування їжі, значно збільшилася. Окрім кухонних плит, духових шаф і холодильників на наших кухнях вже назавжди оселились мікрохвильові печі, посудомийні машини, кавоварки, кухонні комбайни, тостери, хлібопічки та багато іншого. Як саме спланувати кухню, щоб вона не мала вигляд магазину побутової техніки? Варто подумати про вбудоване обладнання. Це дозволить нам зосередитись на істотних параметрах приладів, таких як, наприклад, енергозбереження, і не зруйнує естетичної концепції облаштування кухні. Для “вільного” обладнання необхідно передбачити місце в шафах, так, щоб кількість приладдя, яке залишається зверху, обмежити до мінімуму.
Серед наявних на ринку є багато компактних пристроїв, які мають набагато більше функцій, ніж класичні. Можна придбати духову шафу з функцією мікрохвильової печі та приготування на парі. Такі рішення варто застосовувати у невеликих приміщеннях, де обмежений простір примушує до необхідності відмовитись від деякого приладдя.
КРОК 4 – ОСВІТЛЕННЯ
Це важливий фактор для комфортної роботи на кухні. Слід подбати про правильний підбір і розташування освітлення над так званими робочими поверхнями (стільниця, мийка, плита та стіл). Вдало сплановане освітлення не б’є в очі та не відкидає чітких тіней на робочі місця. Доступні сьогодні на ринку сучасні освітлювальні прилади дають змогу не лише створити належне освітлення приміщення, але й відповідно його організувати, виводячи на перший план, наприклад, окремі зони, предмети чи кольори.
КРОК 5 – КОЛОРИСТИКА
Для того щоб у даному місці ми могли добре почуватися, варто обирати з палітри кольорів ті, котрі найближчі нашій натурі. Це не обов'язково повинні бути модні кольори, які переважають в даному сезоні. Давайте краще зазирнемо всередину себе і запитаємо, в оточенні яких барв ми почуваємо себе найкраще. Зрозумівши це, спробуймо створити композицію кольорів (на засадах гармонії або контрасту), на основі якої ми будемо проектувати інтер'єр. Було б добре, якби кольорів не було занадто багато.