Дім у стилі “чорний та білий”
Дім у стилі “чорний та білий”Чорний і білий – ці два шляхетні кольори разом складають дует, який в універсальний спосіб представляє сприйняття світу. Залежно від культури цим кольорам приписується різна символіка. Тим не менш, обидва мають спільний знаменник – елегантність. Облаштовуючи інтер'єр будинку в стилі “black and white”, створюємо гармонійний простір, до якого повертаємося із задоволенням. Біла фарба на стінах і дрібка приправ у вигляді чорних доповнень – це ідеальне поєднання.
Захоплення кольорами, а особливо білим і чорним, сягає сивої давнини. Більшість стародавніх культур приписували їм особливе значення. Як правило, ці два кольори протиставлялись один одному, але кожен з них завжди займав важливе місце у віруваннях, тому що виступав замінником абсолюту.
Однією з найвідоміших концепцій є китайська філософія “Інь-Ян”, в якій говориться про природну біполярність світу. Так само, як білий колір контрастує з чорним, так чоловіче начало протистоїть жіночому, і водночас кожне з них містить в собі частку іншого. Оформлення інтер’єру дому з використанням комбінації “black and white” – це гарантія бездоганного стилю на основі гармонії, елегантності і симетрії. Білий колір ідеально доповнює чорний і навпаки, і так з давніх-давен...
Білий – абсолютний колір
Духовність, невинність, свіжість – ось найчастіші означення, які природним чином пов’язують з білим кольором. Білими є крила ангелів, сніжинки і сукні наречених. Білий колір асоціюється, зокрема, з убранням помешкань жителів Скандинавії та Японії. Саме в цих місцях можна спостерігати природний потяг до мінімалізму. Згідно з так званою “архітектурою тиші”, саме білий таїть в собі особливу силу – здатний загострити сприйняття, бо не відволікає увагу від найважливіших у житті речей. Крім того, він може мати дуже багато відтінків. Білий - один з небагатьох кольорів, які впродовж віків не був підвладний жодним віянням моди. Вибір такої тональності в якості провідної у домі будинку крім того, відповідно до принципів сталого розвитку, про що свідчить поведінка поміркованості, що в гарному дизайні є мистецтвом.
Обираючи стиль “black and white”, варто пофарбувати стіни сніжно-білою, матовою фарбою, призначеною для великих площ, наприклад, Śnieżka EKO, яка чудово знівелює незначні малярні помилки. Стале правило – приміщення більшого метражу набагато краще виглядають у матовій версії, оскільки не відблискують занадто сильно. Дотримуючись цього правила, отримаємо елегантний кінцевий результат, а інтер’єр в цілому набуває м’якості. Матовий відтінок не пригнічує і становить прекрасний фон для глянцевих меблів. Це дозволить замаскувати будь-які недоліки основи і отримати красиву білу поверхню.
Чорний – ідеальне доповнення
Нюанси білого, такого чистого за природою кольору, чудово відтіняє чорний, який у правильній пропорції додає характеру світлому інтер’єру. Темні аксесуари можна підбирати залежно від наших індивідуальних уподобань. Їх вибір визначатиме характер інтер’єру. Стиль “black and white” є позачасовим – підходить як для класичних, так і сучасних композицій. Хоча кольорова гама обмежена всього-на-всього двома кольорами, зберігаючи перевагу білого, нам не доведеться непокоїтися ні з приводу перенасиченості, ні з приводу одноманітності.
Можемо зупинитися на одному основному дизайні або жонглювати багатьма, що вимагає, однак, відчуття стилю. Завжди цікаво виглядатимуть доповнення у чорно-білу смужку. Завдяки повторюваності візерунка, заснованого на симетрії, весь інтер'єр набере гармонійного вигляду. У цьому стилі можуть бути витримані також подушки, штори чи килими. Смуги також гарно виглядають в комбінації з тканинами у горошок. У світлих інтер’єрах чудово виглядають чорно-білі фотографії. Розміщені у великій кількості на стіні, вони самі по собі служать вартим уваги декоративним елементом, крім того, вносять у помешкання нотку ностальгії, завдяки чому воно набуває індивідуального характеру і розповідає унікальну історію про своїх господарів. Цікаву композицію також створимо на основі мотиву шахівниці, яким можна викласти хоч би й плитку на підлозі кухні або ванної кімнати. Якщо ставимо у вітальню ебеновий стіл, для контрасту підбираємо до нього білі стільці. Варто також спробувати нестандартне, навіть незвичайне освітлення. Лампочка на кабелі або чорні ковпаки чи циліндри, підвішені групою на різній висоті, матимуть вражаючий вигляд.
Білий колір, неначе чистий аркуш – його можна наповнити будь-яким змістом. У його оточенні речі, зібрані нами в помешканні, стають чудовою розповіддю про нас самих – про етапи життя, стиль і уподобання. Оформити інтер’єр зі смаком допоможуть фарби для інтер’єрів у відтінках білого і чорного. А якщо тільки скучимо за кольором, достатньо буде звернутися до різнобарвних виробів, котрі дозволять додати до стилю “black and white” трохи соковитих штрихів.