Домашній розважальний центр. Як ефектно оформити медіастіну у вітальні?
Домашній розважальний центр. Як ефектно оформити медіастіну у вітальні?Сучасна стінка з телевізором та іншою аудіо/відеотехнікою є однією з найважливіших функціональних зон у вітальні. Як оформити медіастіну у вітальні? Ми підготували поради та ідеї для натхнення з кольорами ŚNIEŻKA.
Зміст:
- Дизайн медіастіни
- Медіастіна – розмаїття стилів та ідей
- Сучасна медіастіна – матеріали, кольори
- Медіастіна у стилі лофт
- Медіастіна у стилі гламур
Медіастіна у вітальні – це місце, де розташований телевізор, а також інша відео- чи аудіотехніка: музичний центр, приставка, колонки. Найчастіше на медіастіні також розміщують меблі для зберігання речей, як-от стелажі, закриті шафи, відкриті полиці. Не зайвим буде і комод або тумба під телевізор.
Як оформити медіастіну у вітальні? Популярні рішення для сучасної медіастіни – мінімалізм, лофт або гламур. Також дедалі частіше зустрічається дизайн медіастіни у стилі вінтаж чи бохо.
У цій статті ми розповімо, як підібрати кольори та матеріали для оздоблення медіастіни. Варіанти, які ми покажемо, підійдуть і для квартири. У кожному з них на медіастіні у вітальні було використано фарбу ŚNIEŻKA.
Сучасна стіна з телевізором у вітальні, оздоблена декоративними рейками та пофарбована фарбою Śnieżka Eko Plus у білому кольорі.
Дизайн медіастіни
Який вигляд може мати медійна стіна? Дизайнерські рішення для облаштування цієї зони різноманітні: від класики, гламуру чи стилю Хемптон до сучасних, лофтових, мінімалістичних стін. Перш ніж визначитися зі стилем стіни під телевізор, подумайте, для чого саме вона вам слугуватиме і що на ній буде розташоване.
Основна функція медіастіни – розміщення телевізора. Тому тут повинно бути достатньо місця для екрану та можливість приховати неестетичні кабелі. Зверніть увагу на відстань між телевізором та диваном чи кріслом – якщо у вас 65-дюймовий екран, то мінімальна відстань до дивана має становити 273 см (у разі технології Ultra HD – удвічі менше, приблизно 136 см). Також пам’ятайте, що телевізор повинен розташовуватися на рівні вашого погляду. Мінімальна висота підлогової або навісної тумби під телевізор становить приблизно 50-60 см.
Окрім телевізора, на медіастіні у вітальні також потрібно передбачити місце для додаткового, менш естетичного обладнання, як-от приставка, декодер, а також продумати доступ до електричних розеток. Найчастіше для цього використовується низька тумба або більш високий комод під телевізор. У їхніх шухлядах знайдеться місце для пульта дистанційного керування, запасних батарейок та інших аксесуарів.
Більшість сучасних медіастін також слугують для зберігання речей. Тут знаходять своє місце книги, компакт-диски, домашні колекції, сувеніри з відпочинку та фотографії в рамках. Корпусні меблі у вітальні виконують функцію простору для зберігання столового посуду, порцеляни, часом текстильних виробів, як-от скатертин. Якщо перед вашою ТВ-стінкою теж стоїть таке завдання, її необхідно доповнити відповідними предметами меблів.
Які меблі можна поставити на стіну для телевізора у вітальні? Існує три рішення: меблева стінка, модульні меблі з магазину або меблі, виготовлені на замовлення.
Стінка – це готовий набір меблів, який ви розташовуєте на медіастіні. Його найбільшою перевагою є великий обсяг простору для зберігання та можливість вибору різних конфігурацій окремих елементів. До вашого вибору підлогові або навісні меблеві стінки. Перші дешевші і простіші в монтажі – досить просто поставити їх на підлогу. Навісні стінки мають легкий та сучасний вигляд і візуально не зменшують простір.
Другий варіант – це модульні меблі, тобто окремі предмети, які можна розташувати на медіастіні у довільний спосіб. Найчастіше це тумби під телевізор, низькі або високі комоди, стелажі (зокрема й засклені), а також полиці та шафи (закриті і відкриті). Медіастіна, оформлена модульними меблями, має більш легкий та сучасний вигляд. У вас є можливість підібрати меблі в стилі, який відповідатиме стилю вашої вітальні. Їх колір теж може бути будь-яким: популярні поєднання – це білий + дерево, чорний + дерево, сірий + дерево або білий + сірий.
Проєктуючи стіну під телевізором, не забувайте про освітлення. Його можна також вмонтувати у меблі у вигляді світлодіодних стрічок.
Найпростіший спосіб оформлення стіни у вітальні – ідея для натхнення з фарбою ŚNIEŻKA Mattlatex Beauty.
Медіастіна – розмаїття стилів та ідей
Стіна з телевізором може мати найрізноманітніший вигляд. Популярним рішенням є дизайн у стилі гламур, лофт або в сучасному стилі.
Найпростіший спосіб оформити цю зону – пофарбувати стіну такою фарбою, як-от ŚNIEŻKA Mattlatex Beauty. Це зносостійка глибокоматова латексна фарба, що вирізняється стійкістю кольору, чудовою покривною здатністю та можливістю миття.
На медіастіні в стилі гламур чи бохо часто використовують також шпалери – з рослинними, квітковими, геометричними або абстрактними мотивами. Шпалера також може мати вигляд муралу або акварельного малюнка. Головне, щоб меблі не закривали її важливі елементи.
Ще одне популярне рішення для стіни під телевізором – декоративні ламелі, які часто поєднують з модульними або виготовленими на замовлення меблями.
Сучасна медіастіна – матеріали, кольори
Поширене рішення в сучасній вітальні – дерев’яна плита на стіні під телевізором. Замість дерев’яних плит також використовують плити МДФ, шпон, різноманітні панелі і ламелі «під деревину».
З деревиною найкраще комбінуються нейтральні кольори стін. Білий, бежевий або сірий матимуть чудовий вигляд! Інший варіант кольору, який гармонуватиме з дерев’яною плитою на стіні під телевізором – чорний або темний, антрацитово-сірий. Це ідеальне поєднання для мінімалістичного або сучасного інтер'єру.
Сучасна медіастіна. Стеля пофарбована фарбою – ŚNIEŻKA Eko.
Медіастіна у стилі лофт
Стиль лофт, який ще називають індустріальним, на сьогодні є одним з наймодніших напрямів у дизайні інтер'єрів. В його основі стилістика постіндустріальних приміщень, нью-йоркських лофтів – помешкань художників і творчої богеми. Лофтовий стиль використовує такі матеріали, як-от бетон, цегла, сталь і скло. Його кольори – сірий, чорний, цегляно-червоний і білий.
ТВ-стінка у стилі лофт – це найчастіше комбінація необробленої деревини та металу з чорним порошковим покриттям. Меблі нагадують складські стелажі, мають грубуватий і дуже виразний характер. На стінах використовується покриття, що імітує бетон або цегляну плитку. Іноді це справжній необроблений бетон і відкрита цегла.
На стіні під телевізором у стилі лофт найкращий вигляд має біла фарба, яка ідеально поєднується з бетоном і цеглою. Рекомендуємо також світлі відтінки сірої гами.
Медіастіна у стилі гламур
Мрієте про гламурну медіастіну? Стиль глем обожнює блискучі поверхні, золото, срібло, кристали. Кольори, які відповідають цьому стилю – це дует чорного і білого, рожевий, фіолетовий, червоний, а також пляшково-зелений і темно-синій.
Стіну під телевізор у стилі гламур можна пофарбувати фарбою в одному з цих відтінків та оздобити стильною ліпниною. Ще один цікавий варіант – облицювати всю стіну або її частину покриттям, що імітує блискучий білий мармур. Гарний вигляд матиме також плита з МДФ чи іншого матеріалу – біла або чорна, з високим глянцем. Можна скомбінувати її з дубовою деревиною або дзеркальною поверхнею.
Стиль гламур високо цінує також декоративні шпалери. Зверніть увагу, зокрема, на поєднання чорного з золотим, сірого з золотим, темно-зеленого з золотим або бордового з золотим.
Медіастіна в стилі гламур. Пропонована фарба – ŚNIEŻKA Barwy Natury.
За допомогою вдало спроєктованої та оформленої медіастіни у вітальні ви зможете створити вдома справжній розважальний центр. Облаштовуючи цю зону, скористайтеся нашими ідеями для натхнення та фарбами ŚNIEŻKA.