Як облаштувати міні-кухню?
Як облаштувати міні-кухню?Міні-кухня дедалі частіше стає не стільки необхідністю, скільки вибором. Компактність устаткування, чудові проекти з акцентом на економне й ергономічне використання простору, а також стрімкий темп життя визначають зовнішній вигляд наших кухонь. Змінюються також суспільна свідомість і режим харчування та пов’язана з цим мода. Нам уже не настільки необхідні великі, максимально обладнані кухні. Ширшає коло мінімалістів, яким для швидкого приготування чудових страв достатньо декількох хвилин у відмінно впорядкованому місці, де все під рукою.
Сьогодні навіть відносно великий простір кухні за стилем нагадує міні-кухню. Донедавна в нас домінували величезні лабораторні інтер'єри з великою кількістю підкреслено виставленого напоказ спеціалізованого обладнання. Ми купували пароварки, тостери, багатофункціональні духовки... Нині це – крайнощі. Зараз більше цінують компактні пристрої, які виконують кілька функцій і водночас майже непомітні в умеблюванні кухні. Знову «менше» означає «краще».
Зовнішній вигляд кухонних інтер’єрів знаходить глибоке обґрунтування у знаннях про життя суспільства. Сучасні тренди йдуть пліч-о-пліч із дослідженнями людини, стилю її життя та його впливу на якість функціонування. Колись, відходячи від фаст-фуду, ми поринали в кухонні інтер’єри, готуючи вигадливі й трудомісткі домашні страви. Ми разом варили, грилювали тощо. Нині ж знаємо, що тривала теплова обробка продуктів шкідлива для здоров'я. Тож частіше споживаємо необроблені харчові продукти, сирі фрукти й овочі, охоче п’ємо натуральні соки, а обіди – це здебільшого кількакомпонентні, нескладні, але оригінальні страви. Для їх приготування достатньо простого, але функціонального інтер’єру кухні.
Сучасні міні-кухні подеколи черпають натхнення із компактних кухонь трейлерів і кемпінгів. Там криється багате джерело ідей для творчого облаштування невеликого простору.
Міні-кухні, незважаючи на свої специфічні функції, зливаються з житловою площею, «зникають». Шафки стають лише елементом більшого приміщення (вітальні, передпокою, сходів) і виглядом не нагадують кухню. Обладнання та предмети ідеально підібрано до місця і, так би мовити, замасковано. Крім того, у простір міні-кухні «входять» елементи, котрі до цього часу тут не траплялися, як-от книжкові полиці, шафи, килими, письмові столи. Кухонна зона стає багатофункціональним місцем, незалежно від вибраного стилю та оформлення.
Риси сучасних міні-кухонь
1. Приглушена холодна або нейтральна кольорова гама, узгоджена із загальним інтер'єром. Часто кольори дуже світлі, білі або злегка кремові, які оптично збільшують простір.
2. Відсутність умовного функціонального розподілу. Кухня стає частиною вітальні або передпокою, без чіткої межі між зонами.
3. Багатофункціональність простору. Кухонна стійка може перетворитися на обідній або письмовий стіл. Завдяки пересувним буфетам або розсувним стільницям функція інтер'єру змінюється залежно від потреб.
4. Відсутність видимого кухонного обладнання. Вбудована побутова техніка.
5. Мінімалізм в оформленні, меблі прості, однотонні, без ручок.
6. Максимальне використання простору, ретельний підбір обладнання до інтер’єру і потреб користувачів. Кухня за індивідуальним проектом.
7. Багатоточкове, зоноване освітлення.
Навіть зовсім невеличка кухня за умови дотримання зазначених вище рекомендацій може стати надзвичайно зручним у використанні чарівним куточком інтер’єру.