Як скласти кошторис ремонту помешкання? – поради фахівців
Як скласти кошторис ремонту помешкання? – поради фахівцівРемонт помешкання – це справа, яка організаційно вимагає врахування багатьох деталей. Ключовим пунктом підготовки є кошторис ремонту помешкання. Ми розповімо, як його скласти.
Найважливіші витрати на ремонт квартири
Кошторис ремонту помешкання повинен охоплювати витрати на всі оздоблювальні та допоміжні матеріали, роботи та послуги, що забезпечують ефективний ремонт, як-от транспортування і зберігання меблів, збирання та вивезення будівельного сміття.
Для того, щоб максимально точно оцінити вартість ремонту, потрібен проєкт запланованих змін. Він є основою для розрахунку необхідної кількості оздоблювальних матеріалів, зокрема штукатурки, фарби, лаку, керамічної плитки, паркету, електричних розеток, плінтусів тощо. Проєкт з планами кімнат з позначеними площами також буде використовуватися для розрахунку витрат на оплату праці.
Найкраще перелічити всі елементи ціноутворення в електронній таблиці. Кількість матеріалів, помножена на ціну, і витрати на оплату праці після додавання дадуть вам уявлення про кошти, необхідні для проведення ремонту. Розташувавши їх відповідно до графіку виконання робіт, ви знатимете, як розпланувати фінанси на наступні етапи. Проте не забудьте підготувати певний запас грошей – як правило, до розрахованої суми додається 10% на непередбачені витрати.
Тривалість ремонту квартири
Друге запитання, яке ставлять відразу після запитання про вартість ремонту: скільки часу займає ремонт помешкання? Тут усе залежить від обсягу робіт, площі житла і того, скільки людей будуть задіяні в ремонті. Середній час капітального ремонту невеликої двокімнатної квартири – 2-3 місяці. Для великої квартири цей час може становити і пів року. Однак пам’ятайте: подібно до бюджету, який дуже рідко виявляється таким, як розраховувалося, графік ремонту, швидше за все, також зміниться. Тому майте на увазі, що ремонт триватиме трохи довше, ніж обіцяє підрядник чи показують ваші теоретичні розрахунки.
З чого почати? Як спланувати ремонт помешкання?
Кожен ремонт, коли вже відомо, який обсяг робіт буде виконуватися, починається з винесення та захисту меблів, а також захисту елементів, які не мінятимуться. Потім потрібно зняти елементи, які планується замінити новими. Якщо помешкання старе, і в ньому ніколи не проводився ґрунтовний ремонт, слід бути готовими до заміни електропроводки, збивання штукатурки та зривання підлоги.
Якщо проєкт передбачає перепланування, підготуйтеся до знесення стін. Для цього вам знадобиться контейнер для будівельного сміття та інших відходів, а також компанія, яка їх вивезе і законно утилізує. Після видалення всіх старих, пошкоджених і непотрібних елементів можна приступати власне до ремонтних робіт: прокладання нових інженерних комунікацій, заміни вікон (якщо планується), штукатурення стін та/або обробки їх гіпсовою гладдю, укладання керамічної плитки у ванній кімнаті.
На наступному етапі необхідно зайнятися підлогою – укладанням нового або циклюванням та лакуванням старого паркету, якщо його стан це дозволяє. Ґрунтовне оновлення підлоги та встановлення сучасних плінтусів надасть їй зовсім іншого вигляду. Пам’ятайте, що підлога – це елемент інтер’єру, на якому не варто економити. Тому, якщо паркет потребує заміни, зробіть це і не заощаджуйте на якості. Підлога повинна служити вам довгі роки.
На останньому етапі фарбують або обклеюють шпалерами стіни, встановлюють світильники, розетки, вимикачі та змішувачі, на яких також краще не економити. Так, на відміну від підлоги, їх можна швидко замінити, але поламаний кран, забитий вапняковим каменем, може ускладнити життя і зіпсувати естетику ванної кімнати. Насамкінець у помешканні розставляють меблі та елементи декору.
Повідомлення адміністрації про ремонтні роботи
Вам не потрібно повідомляти адміністрацію про ремонт помешкання, якщо ви є його власником. Однак варто попередити сусідів про заплановані роботи та пов'язані з цим незручності. Не слід приступати до робіт, що супроводжуються значним шумом, занадто рано і закінчувати їх занадто пізно, коли інші мешканці хочуть відпочити після роботи. Також переконайтеся, що сміття та пил не забруднюють сходову площадку. Якщо це трапиться, ви повинні подбати про те, щоб привести площадку у початковий вигляд. Якщо ваш проєкт передбачає будь-яке втручання у конструкцію будинку (наприклад, виконання отворів у несучій стіні), вам потрібно отримати дозвіл на будівництво.
Про що варто пам’ятати, плануючи ремонт помешкання?
Плануючи ремонт, не забудьте ретельно виміряти всі поверхні та відстані. Зберіть необхідні інструменти, щоб під час роботи не виявилося, що бракує чогось важливого. Перш ніж переходити до наступного етапу, приділіть час ретельному захисту уже готових елементів. Немає нічого гіршого, ніж плями та подряпини на щойно покладеній або відшліфованій та полакованій підлозі.
Підсумок
Ремонт помешкання не стане для вас стресом, якщо ви до нього належним чином підготуєтесь:
- виконаєте детальний проєкт запланованих змін
- складете перелік необхідних матеріалів із зазначенням кількості
- сплануєте графік робіт
- з’ясуєте витрати на оплату праці
- закладете 10% запасу фінансів та часу на непередбачені ситуації
Маючи на руках детальний план дій та кошторис витрат, ви відчуватиме, що все під контролем. Це дозволить вам повною мірою насолоджуватися результатами і збереже чимало нервів. Успіхів!