Який колір обрати для коридору?
Який колір обрати для коридору?Донедавна підбір кольору для коридору спричиняв чимало проблем. Коридори наших квартир – це найчастіше мале, вузьке й неосвітлене приміщення, яке, згідно з правилами дизайнерського мистецтва, слід було б пофарбувати в дуже світлий колір, щоб освіжити й оптично збільшити інтер’єр. З іншого боку, в цих приміщеннях відбувається великий рух мешканців, відтак стіни дуже швидко забруднюються. Тому практичним рішенням будуть темні відтінки. Що ж вибрати – естетику чи практичність?
Сучасні технології у виробництві фарб зумовили те, що нині такі продукти винятково стійкі до змивання та стирання. Сучасні фарби після висихання утворюють міцну оболонку, стійку до забруднень та легку до утримання в чистоті, її можна мити. Достатньо теплої води з детергентом – і сильно забруднена стіна знову може стати бездоганною. А з огляду на доступність таких виробів на ринку, сьогодні ми обираємо фарбу, зважаючи лише на власні естетичні вподобання щодо інтер’єру.
Вибір фарби має залежати від величини й освітлення приміщення, елементів умеблювання (двері, столярка, підлога, забудова), психологічних властивостей кольорів, а також власних преференцій.
ВЕЛИЧИНА Й ОСВІТЛЕННЯ
У малих темних приміщеннях ми використовуємо світлі кольори, завдяки яким інтер’єри набувають блиску та простору. Фарбування малих приміщень темними кольорами не є помилкою, однак вимагає досвіду в підборі відтінків, а також знань щодо застосування певних «дизайнерських трюків», щоб інтер’єр не став похмурим і не пригнічував.
Відповідне штучне освітлення, винахідливий підбір меблів та аксесуарів, використання властивостей дзеркала – це тільки деякі зі способів оптично збільшити простір у разі застосування темного кольору для фарбування стін.
У великих і світлих передпокоях ми маємо більшу свободу. Можемо, не побоюючись помилитися, використовувати інтенсивні кольори.
ЕЛЕМЕНТИ ОБЛАДНАННЯ
Щоб інтер’єр виглядав гарно, він повинен мати певний колорит. Проект має витворювати певну чітку концепцію. Навіть якщо вона різнобарвна, мусить бути певний спільний стрижень для формування цього інтер’єру.
Вибираючи відтінок, погляньмо на кольори обладнання, яке міститься всередині приміщення і для якого стіна буде тлом. Якщо колір дверної столярки, підлоги, шаф, ламп витримано у теплих тонах, варто фарбувати стіни у схожий відтінок або ж шукати фарбу серед нейтральних кольорів. І навпаки, до холодних відтінків шукаємо холодних кольорів. Тоді є гарантія, що кінцевий ефект залишиться цілісним.
У малих приміщеннях ми добираємо колір за принципом гармонії. Більші інтер’єри або відкриті простори не бояться контрастів, там можемо впроваджувати дизайнерське безумство. Колір може інколи умовно відділяти функції простору.
Там, де стіни зазнали пошкодження і закриті декоративними панелями чи панеллю, також можемо довільно аранжувати простір і змінювати його. Емалі для металу та деревини є дуже багатьох привабливих кольорів. Відтак старі елементи зможуть тішити нас новим виглядом.
ПСИХОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОЛЬОРІВ
Уже сам колір приміщення може запрошувати до середини або відштовхувати гостя. Пам'ятаймо про цей психологічний ефект, облаштовуючи коридор, тому що це перше приміщення помешкання і певною мірою наша візитна картка. Теплі кольори справляють враження домашнього вогнища і затишку, інтимні зменшують простір і дистанцію.
Холодні кольори дозволяють зберегти власну тотожність і цілісність, більше пасують для приміщень офіційного характеру. Нейтральні кольори залишаються за межами психологічних впливів.
ВЛАСНІ ПРЕФЕРЕНЦІЇ
Власні вподобання є найістотнішим чинником у виборі фарби. Це наші суб'єктивні відчуття, задум. Вони є початком бажання змін і прагнення до того, щоб простір навколо нас ставав кращим. Знаючи принципи відповідного підбору кольорів і пропускаючи їх через призму власного уявлення, творімо виняткові місця.