Підбір кольору фарби до білих меблів
Підбір кольору фарби до білих меблівПрийнято вважати, що білі меблі найкраще виглядають на темному, інтенсивно забарвленому тлі. Це дійсно так. Тоді вони краще привертають увагу, а білий чудово контрастує з насиченими відтінками.
Темний колір фону підкреслює форму білого предмета. Про це необхідно пам'ятати і застосовувати цей прийом у ситуації, коли ми хочемо певний предмет показати, але також і тоді, коли хочемо його “приховати”. Пам'ятайте про те, що предмет “зникне”, якщо ми розмістимо його на білому тлі.
До білого пасуватиме будь-який колір, і якщо у нас такі меблі, то на вибір кольору повинні впливати такі фактори, як розмір та освітлення вітальні і наші особисті уподобання.
Найновіші тренди все ж дещо відрізняються від цього іноді схематичного мислення. Прийшла мода на дуже світлі та просторі інтер’єри, а це, в свою чергу, веде до створення композицій надзвичайно світлих тонів, іноді навіть самого білого.
Білі меблі добре виглядають також і на білому фоні.
Білі інтер’єри максимально збільшують враження просторості, проте вони люблять велику кількість денного світла. У нашому кліматі, де на сонце можна розраховувати тільки меншу частину року, білий може здатися занадто холодним, а при невідповідному освітленні – сірим і похмурим. Тому варто використати різнобарвні аксесуари або подумати про одну кольорову стіну.
Якщо не хочемо фарбувати все приміщення або якщо маємо цікаві меблі, варті демонстрації, можна створити композицію, яка змінить інтер’єр, не обтяжуючи його.
Універсальність білих меблів дозволяє навіть у мінімалістичних інтер’єрах поєднувати кольори, не порушуючи характеру і стилю.
Завдяки цьому можемо символічно виділити функціональні зони приміщення, підкреслюючи їхній характер різними кольорами. Тоді білі меблі виступають ніби спільним знаменником, сприяють тому, що концепція дизайну залишається зрозумілою, а помешкання – цікавим та індивідуальним.
З аналогічною проблемою зустрічаємося також і у ванній кімнаті. Більшість сантехнічного обладнання має білий колір, а все менш популярна керамічна плитка на стінах поступається місцем сучасним фарбам, спеціально призначеним для таких приміщень.
Темне, дуже насичене тло стін буде підкреслювати форму сантехнічного обладнання і фурнітури у ванній кімнаті, що розкриє її характер. Однак насичений колір, застосований у маленькому приміщенні, може пригнічувати, тому там рекомендується використання світлих, ніжних барв, котрі так само добре комбінуються з білим.