Природа – найкращий дизайнер!
Природа – найкращий дизайнер!Кожен із нас має один або кілька улюблених кольорів. Однак чи доречними вони будуть у дизайні інтер'єру та як впливатимуть на наш настрій та самопочуття?
Досліджено, що холодні кольори (синій, блакитний та зелений) і теплі (помаранчевий, жовтий та червоний) по-різному впливають на нервову систему людини.
Теплі відтінки бадьорять, підвищують працездатність, але згодом починають втомлювати. Холодні кольори діють більш помірковано та заспокійливо.
Відтінки зеленого, синього й коричневого допомагають почуватися заземленими, додають надійності.
Деякі кольори можуть спричинити тривогу, занепокоєння і навіть депресію в разі тривалого впливу. Яскраві кольори привертають увагу, але згодом можуть набриднути й викликати роздратування.
Щоб створити атмосферу затишку й комфорту в оселі, варто використовувати різноманітні барви землі, води та рослинності. Природні відтінки сприятливо діють на людську психіку, допомагають відпочити від метушні великих міст.
Барви природи – це спокійна цілюща зелень лісу, ніжні кольори польових квітів, теплі відтінки піщаного узбережжя, легка освіжаюча блакить неба, бірюзова синь моря, весняні та осінні барви. Варто користуватися цими «підказками» природи, вибираючи відтінки фарб та їх поєднання.
Фарба Śnieżka Barwy Natury має велику палітру барв природи (60 трендових кольорів). Завдяки цьому можна легко вибрати вдалі колірні поєднання, що забезпечать стильний вигляд житла та гармонійну атмосферу, життєрадісний або спокійний настрій.
Тепла природна гама (жовті та коричневі кольори, теракотовий, відтінки деревини) «зігріє» просторі кімнати, у які нечасто зазирає сонце, і зробить їх затишними. Хоча невеликі кімнати в таких кольорах можуть здаватися ще меншими.
Прохолодні барви (небесні та морські тони, колір моху) візуально розширять приміщення, трохи «охолодять» кімнату з вікнами на південь.
Теплі й холодні відтінки можуть гармонійно «вжитися» в одному інтер′єрі.
Якщо важко вибрати між двома кольорами, варто спробувати поєднати обидва.
Можна зробити кожне приміщення унікальним, надавши іншого відтінку чи кольору.
Щоб оновити інтер'єр, не витрачаючи при цьому великі кошти, замість перефарбовувати стіни, можна, наприклад, на однотонних стінах виконати горизонтальні або вертикальні смужки фарбою іншого кольору. У такий спосіб вдається візуально змінити композицію та пропорції приміщення. А стеля не конче має бути білою, можна надати їй блакитного або світло-фіолетового відтінку.
Варто нагадати, що колір фарби у друкованому буклеті, каталозі чи на сайті є наочними і можуть дещо відрізнятися від барв оригінальної фарби. Жоден монітор та папір не можуть відтворити реальний відтінок виробу. На них світлі пастельні відтінки здаються яскравішими, а на стінах будуть виглядати ще світлішими, тому такі моменти слід враховувати.
Завжди потрібно купувати фарбу особисто в магазинах будівельних матеріалів. Зразки кольорів слід вибирати на основі взірців фарби, тобто пофарбованих шматочків гіпсокартону чи іншого матеріалу. Не варто розглядати зразки на столі. У горизонтальному положенні зразок освітлюється краще, ніж на вертикальній стіні, тому можна помилково вибрати надто насичений відтінок.
Окрім цього, правильніше вибирати й перевіряти колір фарби при освітленні, яке буде переважним для пофарбованої стіни.
Вибравши потрібний відтінок, варто зробити пробне фарбування на різних ділянках: у кутку кімнати, куди світло не потрапляє, та на стіні, яка буде освітлена. Подивіться, як виглядатиме колір удень при природному освітленні та ввечері при штучному. Одна й та сама фарба у різний час доби по-різному виглядає на стінах.
Для темних приміщень із вікнами на північ чи захід підходять світліші та яскравіші фарби, а в залитих сонцем кімнатах можна обрати темні відтінки.
Якщо в одному приміщенні стіни по-різному освітлені, тоді для кожної стіни можна підібрати відповідний відтінок чи колір фарби, створивши природну гармонію барв. Інтер′єр тоді буде особливим.
Не менш важливо, як виглядатиме колір при штучному освітленні: теплому або холодному. Холодні відтінки стін при теплому (жовтому) освітленні можуть здаватися брудними. Синій колір найкраще виглядає при білому світлі, а відтінки жовтого та червоного кольорів є гарними й виразними, якщо освітлення тепле.
Важливо знати, що при поєднанні різних кольорів, вони впливають один на одного. Світлі кольори здаються ще світлішими біля темних, а темні виглядають ще темнішими поряд зі світлими.
Колір може візуально змінювати розміри приміщення. Темні насичені відтінки візуально зменшують його, а світлі – збільшують.
На шорстких поверхнях відтінок виглядає більш насиченим, аніж на гладких.
Плануючи ремонт у дитячій кімнаті, передусім віддають перевагу екологічним матеріалам, які не виділяють шкідливі речовини і які можна мити. Саме такою є вже згадана фарба Śnieżka Barwy Natury. Це латексна фарба, яка є стійкою до тертя і багаторазового миття. Тому вона підходить також для приміщень із високим рівнем експлуатації.