Ремонт і фарбування стелі після затоплення – покроковий порадник

Ремонт стелі після затоплення вимагає багатоетапної процедури. У деяких випадках перед фарбуванням стелі з видимими вкрапленнями вологи, необхідно правильно підготувати основу. Як діяти у випадку затопленої стелі, щоб оновити її естетично і надовго?

Ремонт і фарбування стелі після затоплення – покроковий порадник-1

Після затоплення необхідно відремонтувати стелю

У цій статті ви дізнаєтеся:

- затоплена стеля – що робити передовсім,

- затоплена стеля – як відремонтувати,

- останній етап, тобто фарбування залитої стелі.

Затоплена стеля – що робити передовсім

Вартість ремонту затопленої стелі залежить від збитків, які завдасть неконтрольований витік води. Тому, як тільки ми помітили пляму води на стелі або патьоки на стіні після затоплення, варто якомога швидше визначити джерело витоку та усунути його. Найчастіше для цього потрібно повідомити сусіда, який проживає на верхньому поверсі, а якщо дефект стосується, наприклад, протікання труб, то керуючого будинком.

Швидке втручання дозволить уникнути збільшення витоку, і водночас обмежить обсяг ремонту та скоротить його до мінімуму. Як тільки ми впевнені, що дефект усунуто, можна приступати до першого етапу робіт, тобто осушення затоплення. Просушити змочені водою шари необхідно, щоб можна було приступити до їх ремонту, тобто вирівнювання та фарбування. Якщо ми пропустимо цей крок, то можемо бути впевнені – на відремонтованій поверхні з’являться плями.

Порада експерта

Сушити затоплену стелю необхідно як при незначному зволоженні основи, так і при сильному зволоженні всіх її шарів. В обох випадках висихання можна прискорити, використовуючи, наприклад, тепловентилятор. Необхідно пам’ятати про хорошу циркуляцію повітря у висушеному приміщенні, тому залишайте вікна та двері відкритими.

Затоплена стеля – як відремонтувати

Спосіб ремонту стелі залежить від ступеня пошкодження. Невеликі плями видаляються досить легко – часто досить зішкребти пласти фарби, що відпадають, заповнити ремонтною шпаклівкою будь-які дефекти, заґрунтувати суху поверхню і знову пофарбувати. Але якщо основа була насичена водою, то необхідно буде видалити не тільки фінішний шар, але й штукатурку під ним. Дефекти латати можна тільки після висихання штукатурки.

Також в цьому випадку висушена основа вимагає ґрунтування, що підвищить адгезію наступних нанесених продуктів – в цій ситуації підійде, наприклад ґрунтівка ACRYL-PUTZ®. Потім можна нанести новий шар штукатурки, а потім розгладити, що у разі великих порожнин дозволить створити естетичний ефект. Фарбувати можна лише відновлену таким чином поверхню.

Ремонт і фарбування стелі після затоплення – покроковий порадник-2

Фарбування затопленої стелі поверхневою фарбою

Завершальний етап, тобто фарбування затопленої стелі

У ситуації, коли після затоплення основа залишається стійкою, а ефектом промокання є лише неестетичні плями, можна приступати до фарбування відразу після висихання. Чим пофарбувати затоплену стелю ? Передовсім радимо використовувати спеціальну фарбу Śnieżka Для слідів від протікання та плям, яка чудово ізолює складні плями, захищаючи основу від формування грибка. Згодом підійде будь-яке фінішне покриття, наприклад, матова Śnieżka EKO Plus білого кольору, яку можна зафарбувати в будь-який відтінок за допомогою пігментного концентрату.

Якщо ж основа вимагає ретельного відновлення й нанесення нового шару штукатурки, використання спеціальної фарби для плям не знадобиться. Будь-яку декоративно-захисну емульсію можна відразу наносити на рівну заґрунтовану поверхню. Як пофарбувати затоплену стелю, залежить від індивідуальних переваг – більшість фарб можна наносити пензлем, валиком або розпиленням.

Ремонт і фарбування залитої стелі не завжди відбуваються так само – точна процедура залежить від ступеня пошкодження. Найголовніше – швидко усунути витік води, добре просушити основу, а для її ремонту використовувати відповідні засоби, дотримуючись інструкцій виробника. Завдяки сучасним матеріалам і покроковим процедурам з ремонтом і фарбуванням стелі після затоплення, ви зможете ефективно розв'язати проблему самостійно.

 

 

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 3,3 - Кількість голосів: 4
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал