Спальня - подбай про колір своїх снів
Спальня - подбай про колір своїх снівІдеальна спальня? Найчастіше асоціюємо її зі спокоєм, інтимністю, відпочинком і тишею. Досягнути душевної гармонії можна за умови, що ми подбаємо про гармонію приміщення, в якому хочемо відпочивати. Одним із найважливіших елементів декору, що впливає на самопочуття, є колір, яким буде пофарбовано стіни в нашій зоні відпочинку.
Обираючи барви для спальні, маємо розуміти: естетичний ефект, якого хочемо досягти, має йти пліч-о-пліч зі свідомим підбором кольорів, що бере до уваги їхній вплив на наш організм. Наприклад, занадто велика кількість енергетичного оранжевого кольору ускладнить засинання, а стерильно білі приміщення, напевно, не сприятимуть пожвавленню інтимних стосунків між партнерами. Отже, перш ніж пофарбувати стіни спальні, добре продумаймо наші колористичні рішення і сплануймо пропорції, в яких використаємо окремі барви. Завдяки цьому проектування спальні стане для нас досвідом, який можна порівняти зі створенням справжнього витвору мистецтва!
Кольори, що вгамовують пристрасті
Інтер’єр спальні має насамперед створювати атмосферу, яка сприяє відпочинку і забезпечує розслаблення. Сюди ми повертаємося після активного дня, тут відновлюємо сили. Належним чином підібрана колористика цього приміщення має стати "бальзамом для душі", що приємно вгамовує емоції і заспокоює. Щоб отримати такий ефект, слід використовувати кольори світлої тональності, які дозволяють створити приязний, нейтральний інтер’єр. Знайти їх можна, наприклад, у колекції фарб Śnieżka Barwy Natury, що надають стінам м’якого блиску та виразності. Оточивши себе ніжним кольором "Романтична подорож", ми зробимо інтер’єр яснішим, він набуде легкості та променистості. Цей кремовий колір створить у приміщенні теплу і привітну атмосферу. Світлі, ніжні кольори добре компонувати з меблями темніших тонів червоного дерева, вишні або черешні, а також із підлоговим покриттям більш насиченого персикового відтінку.
Вдало підібране поєднання кольорів
Для тих, хто хоче додати у спальню яскравіших акцентів, хорошою ідеєю буде комбінування згаданих фарб зі світлими кольорами. Сильні енергетичні кольори, як-от "Владний червоний", можуть домінувати в інтер’єрі, тому їх необхідно використовувати як доповнення до світліших барв. Червоний ідеально підходить для приміщень, які використовують увечері: освітлений штучним світлом, він створює затишну й теплу обстановку. Разом із насиченістю барв зростає й напруження емоцій – інтенсивні червоні кольори збуджують атмосферу у спальні та сприяють тому, що спільні вечори стануть незабутніми. Оскільки червоний як колір пристрасті підсилює фізіологічні реакції організму, це може додати хвилинам, проведеним у спальні, дещицю пікантності. Серед барв та їхніх відтінків є й такі, які не дуже добре надаються для оформлення спальні. До прикладу, білий створює враження холодності та стерильності. З огляду на свою "чистоту", він може викликати почуття апатії і самотності. Тому щодо спальні цікавим рішенням є використання білого кольору на стелі або поєднання його з теплішими кольорами, як-от жовтий чи оранжевий, яким сусідство з білим надасть м'якості.
Кольори, що стимулюють емоції
Кольори спальні можуть також пробуджувати емоції і створювати в приміщенні чуттєву атмосферу, яка оживить інтимний світ кожної пари. Кольором такої дії є, наприклад, фіолетовий – таємничий, благородний і чуттєвий, а водночас заспокійливий. Стриману, сприятливу для інтимності атмосферу можемо отримати, використовуючи у спальні, наприклад, фарбу Śnieżka Barwy Natury, яскраві і променисті відтінки якої нададуть інтер’єру незвичайного, дещо
романтичного характеру. Втім для осіб з інтровертним складом характеру домінування в інтер’єрі цього кольору все ж може виявитися надто сильним. У такому разі його можна пом'якшити світлими, ніжними контрастними відтінками.
Барви, що їх підбирають для спальні, мають відповідати характеру приміщення, а також нашому характеру. В оточенні яких кольорів почуваємося найкраще – це значною мірою індивідуальна річ. Наше гарне самопочуття і бажання бути в такому просторі означає, що інтер’єр підібрано вдало. Якщо ділимо спальню зі своєю другою половинкою, у виборі колористики приміщення слід враховувати спільні уподобання. Поєднання знань про вплив окремих кольорів із нашими відчуттями дасть змогу створити приязний і функціональний простір, в якому ми зможемо вільно розслаблятися і переживати багато незабутніх хвилин...