Створення затишного інтер'єру за допомогою кольорових акцентів

Освітлення та колір в інтер'єрі відіграють не останню роль. З їх допомогою можна приховати недоліки в інтер’єрі та додати візуального простору. Підбір цікавої та незвичної палітри, але такої, що поєднується є чудовою можливістю проявити свій творчий потенціал і продемонструвати смак, що відображає індивідуальність та дизайнерські вподобання. Інтер'єрні рішення з колірною палітрою додадуть будинку комфорту та затишку. Важливо лиш обрати відповідні тони, що вдало доповнюють один одного та втілити в реальність задуманий дизайн. Психологія кольору допоможе впоратися з вибором відповідної палітри кольорів та створити красиві простори для приємного перебування.

ЗМІСТ:

Психологія кольору

Психологія кольору вивчає, як кольори можуть формувати емоційні реакції та впливати на поведінку, настрій або фізіологічні процеси людини. Працює вона на основі емоцій та почуттів, які несе в собі кожен відтінок. Розуміння такого впливу допомагає створювати неймовірно затишні та унікальні простори в інтер'єрі будь-яких приміщень.

 Психологія кольору надає відтінкам певні значення. Зелений колір виступає символом позитивної енергії, свіжості та гармонії, а також має заспокійливий ефект. Синій колір підкреслює стабільність та універсальність, а чорний передає строгість, вишуканість та елегантність. Білий колір часто символізує нейтральність та чистоту, а жовтий - енергійність, оптимізм і тепло.

Створення затишного інтер'єру з такими знаннями відбувається набагато простіше. Наприклад, тандем зеленого кольору та жовтого є прекрасним рішенням для зони відпочинку або робочого кабінету. Яскраво-червоний колір використовують частіше для створення акцентів, а синій зустрічається практично в будь-якому дизайні та особливо часто в інтер'єрі кухні.

Вибір колірної палітри

Психологія кольору це - не єдиний інструмент під час вибору кольору. Створення затишного інтер'єру починається з вибору палітри. Палітри бувають абсолютно різні, не обов'язково дотримуватися лише одного взірця. Однак є деякі правила, які слід враховувати під час її вибору. Наприклад, для візуального збільшення кімнати її варто пофарбувати у світлі тони. Такі відтінки чудово відбивають світло та візуально збільшують приміщення, особливо невеликі. Темна палітра надасть приміщенню класичної елегантності та стилю. Вона ідеально підходить для великих відкритих просторів у яких хочеться підкреслити певну яскраву деталь або унікальність дизайну.

Вибір колірної палітри залежить від стилю приміщень. Так, мінімалістичний стиль, якому притаманні простота та організованість, часто передбачає використання монохромних і нейтральних відтінків, як-от білого та чорного, які безумовно залишаються позачасовою класикою, або ж витонченого сірого, що створює атмосферу елегантності та сучасності.

Ще один приклад - модерн. Його колірна палітра обмежена природними, приглушеними відтінками, які часто контрастують з більш інтенсивними кольорами. Хоча вибір колірної палітри нагадує мінімалістичний стиль, але дизайн на виході створює більш затишну та комфортну атмосферу. Іноді кольорові акценти в інтер'єрі можуть не відповідати жодній класифікації стилів, головне, щоб їх можна було комфортно поєднувати між собою, вигадуючи свій власний стиль.

 Використання кольорових акцентів у різних просторах

Кольорові акценти в інтер'єрі відіграють ключову роль в створенні комфортної та затишної атмосфери приміщення. Завдяки кольору можна з легкістю виділити основну гаму та настрій кімнати, підкреслити декор і меблі, зробивши їх більш видимими. Для ідеального розташування кольорових акцентів в інтер’єрі, дизайнери часто використовують формулу 60-30-10. У цій пропорції 60% це - основний колір, 30% - другорядний, і 10% - кольорові акценти. Розглянемо на прикладах, як дана концепція застосовується в приміщеннях.

 Вітальня

Кольорові акценти в інтер'єрі вітальні найчастіше яскраві та поєднуються з основною гамою.

Якщо інтер'єр кімнати виконаний в білих чи світлих тонах як акцент краще вибрати синій, червоний або жовтий колір. Якщо ж навпаки, стіни пофарбовані в яскравий, наприклад, червоний відтінок, рекомендують використовувати білий та чорний колір.затишний інтерьер

 Елегантна вітальня пофарбована зносостійкою фарбою Śnieżka Mattlatex Beauty.

 Спальня кімната

Для створення комфортної атмосфери в спальні професіонали радять використовувати нейтральні відтінки. Важливо підкреслити, що спальня – це  місце для відпочинку, тому краще уникати занадто яскравих кольорів і рішень, які можуть порушити атмосферу спокою. Холодні відтінки в інтер’єрі експерти рекомендують поєднувати з акцентами зеленого, блакитного, фіолетового або чорного кольору. Якщо ж ви прагнете додати в інтер’єр нотку тепла та затишку, зверніть увагу на рожевий або жовтий колір. 

Розкішна спальна кімната пофарбована зносостійкою фарбою Śnieżka Mattlatex Beauty.

Кухня

Кольорові акценти в інтер'єрі кухні в основному яскраві та контрастні. Наприклад, чудовим рішенням для світлих стін та підлоги стане вибір жовтих, блакитних, темно-зелених і навіть чорних меблів та гарнітури. Поєднання чорного, білого та жовтого кольорів створюють на кухні стильну та енергійну атмосферу. Наприклад, чорні акценти можуть додати кухні елегантності та стилю, білий колір створить відчуття вільного простору та світла навколо елементів, а жовтий подарує інтер’єру гармонії, літнього настрою та тепла. В свою чергу з темними відтінками вдало поєднується білий та інші нейтральні тони.

Кухня пофарбована зносостійкою фарбою Śnieżka Mattlatex Beauty.

 Текстиль та декор як інструменти кольорових акцентів

Подушки, штори, килими та інші елементи декору можна використовувати як акцентні деталі в інтер'єрі. Текстиль допоможе підкреслити колірну гамму стін, стелі та меблів та візуально додати яскравих барв. Правила підбору текстилю такі ж, як і у звичайних відтінків: гармонійне поєднання з основним тоном і вибір відповідно до загального стилю приміщення. Якщо ж немає можливості використати більше текстилю, увагу можна привернути іншими декоративними елементами, такими як картини, вази, світильники або фотографії.

Освітлення та його роль у підкресленні кольорових акцентів

Останнім, але не менш важливим елементом акценту під час оформлення інтер'єру, є освітлення. Залежно від його рівня, кольори можуть виглядати по-різному. Наприклад, яскраве природне світло робить кольори більш насиченими вдень та нейтральними ввечері. Штучне освітлення буває теплим, холодним або нейтральним і регулюється спеціальними світильниками та лампами. Підбір відповідного освітлення змінює атмосферу в кімнаті та підкреслює основний колір, роблячи його більш яскравим або приглушеним.

 Затишна вітальня пофарбована зносостійкою фарбою Śnieżka Mattlatex Beauty.

 Поради як уникнути найпоширеніших помилок

Створення затишного інтер'єру не завжди йде за планом, якщо за справу береться майстер-початківець, адже серед усієї палітри кольорів і різних відтінків дуже легко загубитися. Під час поєднання кольорів важливо уникати кілька грубих помилок, які можуть не лише порушити загальний стиль оформлення інтер’єру, а й кардинально змінити сприйняття простору.

Найпоширеніші помилки

  • не намагайтеся поєднувати кольори різних спектрів, як-от теплі та холодні;
  • не забувайте про важливе значення природного освітлення;
  • не використовуйте кольори в чистому вигляді. Набагато красивіше в інтер’єрі виглядатимуть сміливі та незвичні тони;

Але не варто лякатися, адже у цих помилках немає нічого критичного. Їх завжди можна виправити перефарбувавши стіни, купивши нові штори чи меблі або змінивши колірні акценти в інтер'єрі, враховуючи правильно підібрану палітру.

Обираючи фарбу для інтер’єру, пам’ятайте, що Śnieżka Mattlatex Beauty – це виріб високої якості! Mattlatex Beauty - зносостійка латексна фарба, якій властива висока стійкість до частого миття та відміна покривна здатність. Фарба призначена для декоративно-захисного фарбування стін і стель з цементних, цементно-вапняних, цегляних, гіпсових, гіпсокартонних, дерев'яних і деревопохідних матеріалів, а також для шпалер, у тому числі флізелінових та із скловолокна всередині приміщень. 

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 1
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал