Темно-зелений колір в інтер'єрі

Як він впливає на людей, з якими матеріалами та декором найкраще поєднується?

Кольори є потужними інструментами впливу на людину, вони можуть змінювати настрій, почуття, впливати на поведінку та здоров'я. Сьогодні ми розповімо про зелений — один із найбільш природних кольорів, який може заспокоїти, розслабити та подарувати відчуття затишку. Особливу увагу приділимо темно-зеленому в інтер'єрі, адже насичені, глибокі відтінки найбільш актуальні для сучасного дизайну. Ви дізнаєтесь про психологію цього кольору, та як правильно інтегрувати його у своє помешкання.Темно-зелений колір в інтер'єрі

Як різні відтінки зеленого впливають на людину?

Більшість відтінків цього кольору зустрічаються у природі, тому вони комфортні для очей та нашої психіки. Але вони по-різному впливають на емоційний стан, одні заспокоюють, врівноважують думки та почуття, а інші — бадьорять, дарують енергію для зростання та розвитку. Така особливість пояснюється тим, що зелений створений з двох тонів: жовтого та синього. З одного боку це неймовірна енергія, з іншого — спокій і стриманість. Щоб краще зрозуміти вплив цієї барви на емоційний стан людини, розглянемо різні її варіації.

  • Темні, насичені відтінки дарують відчуття спокою та впевненості. Стилі інтер'єру з темно-зеленим подобаються людям, що прагнуть стабільності та впевненості у майбутньому. Вони найкраще пасують для оздоблення кабінету та бібліотеки, як акцент використовуються у спальні та вітальні.
  • Світло-зелений вважається найбільш спокійним та приємним для очей. Він знімає зорову напругу та покращує зір. Це чудове рішення для офісів та дитячих навчальних закладів.
  • Салатовий містить більше жовтого пігменту, тому дарує бадьорість та позитивний настрій. Це найкращий відтінок для оформлення спортзалів, хореографічних студій або розважальних центрів для дітей. В дитячих кімнатах його краще не використовувати, адже він зробить малюків ще більш енергійними.
  • Бірюзовий називають найхолоднішим із всієї лінійки, адже він дарує відчуття прохолоди. Цю властивість можна використати, щоб створити атмосферу зимової казки в дитячій кімнаті.

З чим найкраще поєднується темно-зелений в інтер'єрі?

В сучасному дизайні активно використовують оздоблювальні матеріали в кольорі смарагд і хвойний ліс. Найчастіше вони зустрічаються у спальні, вітальні, кабінеті або домашній бібліотеці. Іноді — для кухонних фасадів чи обшивки м'яких меблів. Темні фарби найкраще розкриваються у світлих, просторих приміщеннях, тому в більшості типових квартир темно-зелений колір стін використовується виключно як візуальний акцент, але не основне покриття для стін.

Головна перевага природних відтінків — вони чудово поєднуються з більшістю базових кольорів, деревом та металом. Вже класичним стало поєднання смарагдових стін з підлогою із натурального дерева, або дерев'яними меблями. Не менш ефектно виглядають темно-зелені меблі на фоні світлого оздоблення. Сірий та бежевий якнайкраще розкривають глибину та унікальність цього відтінку. Таке поєднання чудово працює навіть у найменших приміщеннях.З чим найкраще поєднується темно-зелений в інтер'єрі?

 Що стосуються декору, дизайнери радять використовувати дерево та метал з імітацією золота чи бронзи. Картини або дзеркало в золотій рамі стануть гарним доповненням на фоні смарагдової стіни. Щоб підкреслити природність оздоблення, варто додати дерева: книжкову полицю, столик або крісло з дерев'яними ніжками. А от кімнатні рослини краще розташувати подалі. Пізніше ми розповімо як рослини та рослинні орнаменти заважають сприйняттю темних відтінків зеленого.

Головні помилки використання темно-зеленого в інтер'єрі

Смарагдовий відтінок потребує особливо обережного ставлення, адже він помітний та привертає багато уваги. Саме тому недосвідченим людям радять вводити його в інтер'єр у вигляді темно-зелених меблів або елементів декору. Наприклад, акцентного дивану, крісла, декоративних подушок чи килима. Ці елементи мають неймовірний вигляд на фоні базового оздоблення: білого, сірого та бежевого. Якщо ви мрієте про темно-зелений колір стін, намагайтесь уникати таких помилок:

  • Перенасиченість інтер'єру. Щоб створити стильний, сучасний простір, часом досить однієї яскравої стіни, доповненої вазою, пуфом чи подушками на дивані. Перенасичення таким виразним відтінком зазвичай створює гнітюче враження та депресивну атмосферу. Ось приклад гарної роботи з кольором.Головні помилки використання темно-зеленого в інтер'єрі
  • Багато рослин. Якщо ви хочете, щоб темно-зелений колір стін був виразним елементом та стилістичним центром кімнати, не варто "розбавляти" його рослинами. Живі квіти зливаються з темним фоном, створюючи відчуття перебування у джунглях. Якщо ви не прагнете створити атмосферу тропічних джунглів у своїй вітальні, уникайте великих квітів.
  • Орнамент замість кольору. Глибокі відтінки краще розкриваються в однотонних предметах. Тому дизайнери пропонують використовувати їх у вигляді однотонних крісел, подушок, постільної білизни та іншого текстилю. Різноманітні принти та орнаменти роблять такі відтінки примітивними.
  • Поєднання теплого і холодного відтінків. Цю помилку люди роблять несвідомо, додаючи неправильний декор або текстиль. Також варто пам'ятати, що значна частина кімнатних рослин має листя теплого забарвлення. Якщо основний елемент вашого інтер'єру (стіна, диван) має холодний відтінок, уникайте теплих тонів.

Якщо ви не впевнені, що зможете гармонійно інтегрувати такий виразний колір у свій інтер'єр, починайте з декоративних елементів. Додайте декілька виразних подушок на диван, продублюйте колір вазою чи кріслом. Якщо готові до кардинальних змін, створіть акцентну стіну. Наприклад, біля ліжка, адже темно-зелений у спальні створює особливу атмосферу. В цьому вам допоможе глибокоматова фарба Śnieżka Mattlatex Beauty, яку можна кольорувати за каталогом NCS Cascade, або ж тонувати в домашніх умовах з допомогою пігментного концентрату Колорекс.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 1
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал