Використання акцентних стін в інтер’єрі

Правильно розставлені акценти в інтер’єрі роблять дизайн унікальним. Деколи ми не задумуємось, що навіть незначні деталі можуть мати велике значення. Наприклад, часто ми не замислюємось, чому одну зі стін фарбують в інший колір. Насправді це дуже потужний стильовий прийом, про який розповімо в цій статті.

Акцентна стіна в інтер'єрі – це стіна, яка виконана в зовсім іншому стилі, у порівнянні з загальним дизайном кімнати. Вона може вирізнятися кольором, фактурою, малюнком чи навіть матеріалом облицювання.

Дизайн акцентної стіни може бути різним, залежно від цілей. Такий прийом використовують для зонування приміщення, виділення важливих елементів, декорування, внесення унікальності в інтер’єр чи просто для того, щоб розбавити монотонність. Деколи хочеться мати в кімнаті якийсь яскравий малюнок, картинку, принт, орнамент чи екстравагантні кольори. Ідеальним рішенням в такому випадку знову ж таки стане акцентна стіна в інтер’єрі.акцентна стіна в інтер’єрі

Навіщо створювати акцентну стіну?

Часто акцентні стіни використовуються для формування цікавого візуального ефекту та нестандартних дизайнерських рішень. Це дозволяє підкреслити окремі елементи в кімнаті. Проте, крім красивого дизайну, інтер’єр з акцентними стінами має й більш практичні функції:

  • Виділення зони або акценту в просторі;
  • Візуальне збільшення або зменшення простору;
  • Додавання індивідуальності та характеру інтер'єру;
  • Робить інтер’єр більш яскравим.

Такий прийом дозволяє комбінувати відразу декілька вказаних функцій.

Матеріали та покриття для акцентних стін

Матеріали для акцентної стіни можуть бути найрізноманітнішими. Все залежить від фантазії та дизайнерської мети:

  • Фарба: вибір яскравих або контрастних кольорів;
  • Шпалери: текстури, принти та візерунки;
  • Декоративна штукатурка: фактурні поверхні;
  • Дерево або панелі: для теплоти й затишку;
  • Цегла, плитка або камінь: індустріальний стиль;
  • Графіка або розпис: унікальні авторські рішення;
  • Жива стіна або ж вертикальний сад: освіжає інтер’єр, може використовуватись для зонування кімнати.фарба для акцентної стіни

Одним з найбільш зручних у використанні матеріалів є фарба для акцентної стіни. Її легко наносити, а перефарбувати стіни в інший колір можна в будь-який зручний час. Таке рішення є економним та не вимагає великих затрат часу. А щоб зробити такий ремонт швидко та якісно, рекомендуємо використовувати фарби Śnieżka для інтер'єру.

Шпалери також є поширеним рішенням. Така акцентна стіна в інтер'єрі може бути виконана в різних кольорах, мати цікавий принт чи взагалі, в деяких випадках використовуються фотошпалери. Підходить такий вид матеріалу майже для будь-яких кімнат, крім ванни.

У ванних же кімнатах ідеї для акцентних стін краще виконувати за допомогою плитки, цегли та інших вологостійких матеріалів. В тому числі й декоративні штукатурки на основі акрилу чи силікону.

Дерево та панелі добре підходять для більшості кімнат. Але найчастіше дизайнери використовують такі матеріали при декоруванні віталень. А м'які стінові панелі ідеально підійдуть для спальні чи дитячої кімнати.

Як обрати колір і стиль акцентної стіни?

Кольорові акценти в інтер’єрі відіграють важливе значення. І потрібно не тільки правильно підібрати відтінки. Слід гармонійно вписати їх. Часто рекомендують користуватись правилом 60-30-10. Це означає, що мінімум 60% має складати основний колір, який і буде визначати головний настрій кімнати. Додатковий колір має складати близько 30%, а акцентний – 10% і гармоніювати з основною палітрою.

Вибір кольору може залежати й від кімнати. Наприклад, для спальні чи вітальні кольорові акценти в інтер'єрі мають бути виконані в більш спокійних відтінках, які не заважатимуть розмові чи перегляду фільмів. А ось для робочих зон краще використовувати енергійні тони, які сприяють концентрації, а саме синій, блакитний чи зелений. Також пам’ятайте, що теплі кольори роблять об’єкти ближчими. А більш холодні відтінки слід використовувати в малих кімнатах чи для виділення невеликих стін, щоб візуально розширити приміщення.як зробити акцентну стіну

Перед тим як зробити акцентну стіну, також слід враховувати загальний дизайн: мінімалізм, класика, лофт чи інше. Всі елементи в інтер’єрі мають бути гармонійними. Рекомендується використовувати один стиль для всіх стін.

Перед тим як вибрати колір для акцентної стіни, зверніть увагу й на освітлення кімнати. Якщо приміщення просторе та добре освітлюється, можна поекспериментувати. Але в інших випадках за основний колір слід брати світлі відтінки, а в якості акцентних використовувати темні або інші тони, які будуть гармонійно вписані в дизайн.

Де розташувати акцентну стіну?

Перед тим як зробити акцентну стіну, варто звернути на увагу на поради досвідчених дизайнерів. Найчастіше даний прийом використовується у таких випадках:

  • Вітальня: стіна за диваном або телевізором.
  • Спальня: зона узголів'я ліжка.
  • Кухня: фартух або обідня зона.
  • Дитяча кімната: ігровий або навчальний куточок.
  • Передпокій: яскравий вхідний акцент.акцентна стіна в інтер’єрі

Проте жорстких правил стосовно того, де має знаходитись акцентна стіна в інтер’єрі немає. Але краще вибирати саме те місце, яке ви хочете підкреслити, або, наприклад, яке першим впадає в очі при вході в кімнату.

Серед основних рекомендацій – використовуйте такий прийом на найкоротшій стіні, якщо приміщення має витягнуту форму. Це дозволить досягти кращого візуального балансу. Також пам’ятайте, що акцентна стіна в інтер'єрі може бути тільки одна. Інакше очікуваний ефект буде втрачено, а дизайн буде перенасиченим. Варто знати не тільки як зробити акцентну стіну, а й намагатися уникати деяких основних помилок при її оформленні.

Помилки, яких варто уникати

Помилки при створенні акцентних стін здатні звести нанівець будь-який дизайнерський задум. Наприклад, серед основних помилкових рішень:

  • Використання занадто яскравих кольорів у маленьких приміщеннях;
  • Невідповідність акцентної стіни загальному стилю інтер'єру;
  • Занадто перевантажені або складні дизайни.

Інтер’єр з акцентними стінами варто підбирати з оглядом на розміри приміщення. Однією з помилок є використання яскравих відтінків у невеликих кімнатах. Наприклад, такі кольори, як жовтий, помаранчевий, коричневий чи червоний візуально зменшать простір.

Ідеї для акцентних стін мають також збігатись з загальним дизайном. Більшість стилів не поєднуються один з одним. Тому така різниця буде дуже помітною і загальний результат виявиться не гармонійним.

Старайтесь не перевантажувати інтер’єр занадто складним дизайном. Такі помилки при створенні акцентних стін можуть викликати відчуття захаращеності та безладу.

Тенденції в дизайні акцентних стін 2024 року

Перед тим як зробити акцентну стіну, слід звернути увагу на тенденції, оцінити, які дизайнерські рішення є популярними зараз та найбільш гармонійно впишуться в ваш інтер’єр. Наприклад, у 2024 році найбільш популярними були такі тенденції:

  • Натуральні матеріали: дерево, камінь;
  • Монохромні акценти в поєднанні з нейтральними палітрами;
  • Геометричні візерунки та 3D-панелі;
  • Екологічні рішення: фарби на водній основі та перероблені матеріали.фарби від компанії Śnieżka

Натуральні матеріали роблять кімнату більш живою та природною. Щодо шпалер, то яскраві узори стали менше привертати уваги. Більшою популярністю став користуватись монохром. Наприклад, в спальні чудовим рішенням буде виділити одну стіну сірим кольором або подібними відтінками. Геометричні ж візерунки більше використовують для оздоблення вітальні. А от 3D-панелі можуть стати прикрасою будь-якої кімнати, головне не переборщити. Якщо ж ви прагнете більшої екологічності, вам підійдуть фарби від компанії Śnieżka.

Рекомендації від Śnieżka

В асортименті Śnieżka є великий вибір фарб та готових рішень, які допоможуть втілити будь-який дизайн акцентної стіни. Перевагами є добра ціна за хорошу якість, широка палітра кольорів та європейська якість.

Також фарби Śnieżka для інтер'єру мають такі переваги:

  • Широкий вибір кольорів;
  • Легкість нанесення та екологічність продукції;
  • Ідеї поєднання кольорів та готові рішення для акцентів.

Перед тим як вибрати колір для акцентної стіни, завжди можна отримати консультацію від спеціалістів та обрати той відтінок, який сподобається вам найбільше.як вибрати колір для акцентної стіни

Висновок

Акцентні стіни стали справжнім трендом при плануванні інтер’єру будь-яких кімнат. Даний прийом значно покращує візуальний вигляд приміщення, дозволяє підкреслити деякі його деталі, чи створити окремі зони. Головною перевагою створення акцентів є простота в реалізації таких задумів. Зараз є багато готових рішень та прикладів, як можна оформити акцентну стіну.

Не бійтесь експериментувати. Створюйте унікальний інтер’єр та підкресліть важливість окремих зон кімнати. Також це можливість проявити свій характер.

Для хорошого результату рекомендуємо використовувати тільки якісні матеріали. Наприклад, чудовим рішенням стане зносостійка глибокоматова фарба Śnieżka Mattlatex Beauty. Адже це надійно, якісно та екологічно.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 0,0 - Кількість голосів: 0
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал