Чим розбавити акрилову фарбу: дізнайтесь пропорції та послідовність дій
Чим розбавити акрилову фарбу: дізнайтесь пропорції та послідовність дійСеред основних переваг акрилової фарби називають швидке висихання, але ця здатність часом призводить до загустіння матеріалу. У цій статті ми розповімо, чим розбавити акрилову фарбу, не зіпсувавши її властивостей та стійкості покриття.
У яких випадках необхідне розведення акрилової фарби?
Зазвичай лакофарбові матеріали продаються у готовому до використання вигляді, адже виробники ретельно працюють над створенням оптимальної для нанесення густини та в'язкості. Але існує ряд ситуацій, коли користувачам доводиться розводити акрилову фарбу.
- Загустіння емульсії, що трапляється під час неправильного або тривалого зберігання. У випадку загусання емульсії, вміст відра потрібно ретельно перемішати, а вже потім приймати рішення про додавання рідини. Якщо після розмішування емульсія не набула робочої консистенції, її можна розвести, додавши до 10% рідини.
- Особливості основи. Якщо стіни мають високу поглинальну здатність та швидко абсорбують фарбу, їх варто покривати більш рідкими емульсіями. Професійні маляри в таких випадках радять не експериментувати з матеріалами оздоблення, а краще підготувати основу. Ґрунтування допомагає зміцнити поверхню та суттєво зменшити її поглинальну здатність.
- Підвищена температура повітря та протяг у приміщенні також є підставою для розведення акрилової фарби. Оптимальна температура для малярних робіт коливається в діапазоні від +10°C до +30°C, вологість — 45-55%. В таких умовах лакофарбове покриття рівномірно висихає та набуває захисних властивостей. Якщо ж температура перевищує норму, розчинники швидше випаровуються, утворюючи на поверхні суху плівку.
Акрилові емульсії, наприклад Śnieżka EKO, в товарному вигляді мають ідеальну консистенцію для нанесення валиком чи пензлем. Але для розпилення фарбопультом їх потрібно розбавляти, використовуючи чисту воду.
Чим розбавити акрилову фарбу, не порушивши її властивості?
Акрилові фарби належать до групи водно-дисперсійних, тому розчинником у них виступає вода. Завдяки цьому вони безпечні для людей, не мають їдкого запаху та швидко сохнуть. А ще вони прості в роботі, адже розбавляти їх можна водою. Найкраще використовувати дистильовану воду, адже вона не містить хлору, мінералів, солей та інших домішок, що впливають на властивості декоративно-захисного покриття. Водопровідна вода містить повний перелік вищезгаданих речовин, тому використовувати її не бажано.
Як правильно розбавити фарбу: пропорції та послідовність дій
Щоб не зіпсувати властивостей матеріалу, варто дізнатись пропорції розведення акрилової фарби, яку ви використовуєте. Пропорції вказані на упаковці, в технічній карті продукту чи в описі на сайті виробника. Зазвичай в акрилові емульсії радять додавати не більш як 10% води від загального об'єму та лише у випадку загусання чи оздоблення нових поверхонь першим шаром. Якщо ж ви наносите другий шар емульсії чи фарбуєте добре підготовлену, заґрунтовану основу, розбавляти її не потрібно.
Послідовність дій, як правильно розбавити фарбу:
- Для початку переконайтесь, що емульсія взагалі потребує розрідження. Відкривши відро, добре перемішайте вміст та оцініть консистенцію.
- Відділіть об'єм, який потрібен для оздоблення приміщення одним шаром. Як розрахувати кількість необхідної фарби.
- Знайдіть 10% від отриманого об'єму — це і буде максимальна кількість води, яку ви можете додати, не зіпсувавши властивостей матеріалу.
- Розбавляйте емульсію в чистому відрі, додавайте рідину поступово та ретельно розмішуйте.
- Отримавши потрібну консистенцію, нанесіть перший шар та зачекайте 2-3 години до висихання. Другим шаром наносьте емульсію, не розбавляючи.
Підсумуємо: чим розбавити акрилову фарбу?
Найпростіший спосіб розрідити густу емульсію — додати води. Пам'ятайте, що вода для акрилової фарби має бути дистильованою, або принаймні очищеною. Брудна, застояна рідина може зіпсувати матеріал та призвести до появи плісняви. Обов'язково перевіряйте допустимі пропорції на упаковці продукту, адже рекомендації для різних фарб можуть відрізнятись. Наприклад, для ULTRA BIEL допустима норма складає 10% рідини. Але виробник зазначає, що для фарбування міцних, добре підготовлених поверхонь матеріал варто розбавляти не більше як на 3-5 %, а краще — використовувати продукт у товарному вигляді.