Ґрунтування стін методом розпилення – поради фахівців

Ґрунтування стін методом розпилення дозволяє значно скоротити час роботи та рівномірно розподілити ґрунтівку або ґрунтувальну фарбу по поверхні, яка фарбується. З’ясуйте, як підготуватися до роботи і які переваги має ґрунтування стін методом розпилення.

Ґрунтування стін методом розпилення

З цієї статті ви дізнаєтеся: 

Які переваги має ґрунтування стін методом розпилення? 

Ґрунтування стін – важливий етап ремонту та опорядження приміщень. Ґрунтівки та ґрунтувальні фарби підготовлюють поверхню до нанесення наступних шарів емульсії або гладі. Вони зменшують поглинальну здатність основи, завдяки чому нанесені на стіну вироби не вбираються в неї і мають економний розхід. Наносити фарбу чи гладь на заґрунтовану поверхню легше, а висихання поверхневих виробів відбувається рівномірно і правильно. 

Проте варто знати, що ґрунтування, у більшості випадків обов’язкове, іноді пов’язане з ризиком появи смуг і підтікань. Це трапляється, зокрема, коли засіб наноситься нерівно або недбало, а підтікання, що утворюються під час нанесення, не розподіляються відразу. Такі помилки можуть спричинити появу смуг і плям на вже пофарбованій стіні. З огляду на це рівномірне нанесення ґрунтівки на стіну дуже важливе. Саме тому ґрунтування стін методом розпилення є безпечним рішенням – воно дозволяє рівно покрити виробом всю поверхню. Для цього потрібно лише трохи практики та тренувань. Варто врахувати, який саме виріб буде наноситися на основу. У той час як ґрунтівки на водній основі можна наносити садовим пульверизатором, ґрунтувальні емульсії слід завжди наносити за допомогою фарбопульта. 

До того ж, ґрунтування стін пульверизатором значно швидше, ніж традиційне фарбування валиком або пензлем. Цей спосіб рекомендується передусім для фарбування стін великої площі. 

 

Порада! Ґрунтівка чи ґрунтувальна фарба?

Ґрунтівка добре підходить для нанесення на такі поверхні, як-от нові гіпсові та мінеральні штукатурки, нові шпаклювальні гладі, стіни після зняття старих малярних покриттів, нешпакльовані гіпсокартонні плити, стіни на стадії будівництва, а також для ґрунтування стін з локальними виправленнями і поверхонь, з яких були видалені плями і підтікання. Ґрунтівки не рекомендують застосовувати на стінах і стелі, пофарбованих акриловими або латексними фарбами, поверхня яких міцна й однорідна, основу слід завжди оцінювати. У такому разі ґрунтування може призвести до склоподібності покриття, що в свою чергу ускладнить фарбування. Замість ґрунтівки або як додатковий шар можна використати ґрунтувальну фарбу, яка вирівняє колір стіни та забезпечить рівномірне нанесення поверхневих емульсій. Як ґрунтівку, так і ґрунтувальну фарбу можна наносити методом розпилення. 

Грунтувальну фарбу можна наносити методом розпилення

Ґрунтування стін методом розпилення – тестування пістолету і ґрунтівки 

Перш ніж приступати власне до ґрунтування стін за допомогою пістолета, проведіть тестування на великому листі сірого паперу або великому шматкові картону. Не проводьте тестування на стіні – якщо в якомусь місці буде забагато ґрунтівки, після фарбування там може з'явитися пляма. 

Під час тестування відрегулюйте швидкість розпилення та тиск пістолета. Також переконайтеся, щоб консистенція ґрунтівки чи ґрунтувальної фарби була правильною. Вироби не повинні стікати зі стіни чи створювати плями. Тиск не має бути занадто сильним, оскільки це перешкоджатиме рівномірному покриттю поверхні. З іншого боку, занадто слабкий струмінь не забезпечить належної покривності. 

Ґрунтування стін пістолетом – важливі поради 

Перед тим, як ґрунтувати стіни пістолетом, бажано нанести ґрунтовку в кутах кімнати, щоб мати впевненість у тому, що вся поверхня покрита засобом. 

Пістолет слід переміщати з тією ж швидкістю, що й валик або пензель, але важливо, щоб розпилення було безперервним. 

Під час ґрунтування стін пульверизатором тримайте пристрій на відстані приблизно 15-20 см від стіни. Пульверизатор можна переміщати зверху вниз або горизонтально, постійним струменем. Важливо не припиняти розпилення на половині довжини стіни і не починати знову. 

Перед початком роботи необхідно надягнути захисний одяг, маску та окуляри. Також не забудьте захистити волосся.

Галерея:

1-gruntuvannya-stin.webp
Ґрунтування стін методом розпилення – поради фахівців
Основний
канал
Корпоративний
канал