Як обшити дерев'яну конструкцію гіпсокартоном?
Як обшити дерев'яну конструкцію гіпсокартоном?Суху штукатурку найчастіше використовують на мурованих стінах, але іноді нею обшивають і дерев’яні конструкції. Коли таке рішення доцільне та як вибрати і закріпити гіпсокартонні плити на деревині? Дізнайтеся!
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- Коли варто монтувати гіпсокартон на деревину?
- Які характеристики повинні мати гіпсокартонні плити для деревини?
- Як прикручувати гіпсокартонні плити до деревини?
Коли варто монтувати гіпсокартон на деревину?
Несучі дерев'яні конструкції часто обшивають гіпсокартоном – це пов'язано з технологіями швидкого монтажу, а також із додатковими параметрами, які гіпсокартонні плити для деревини надають таким елементам. То коли ж варто приймати рішення про монтаж гіпсокартону на деревині?
- Однією з причин прийняття рішення про обшивання деревини гіпсокартоном, є маскування несучої конструкції. Це в подальшому має естетичне значення для інтер’єру в цілому. Попри те, що в багатьох випадках деревина може виступати декоративним елементом, при оформленні конкретного приміщення вона не завжди буде вписуватися у передбачений стиль. Крім того, гіпсокартон на деревині забезпечує ідеально рівну обробку конструкції, що полегшує її подальше оздоблення будь-яким способом.
- Друга причина, чому варто обшити деревину гіпсокартоном, – це захист дерев'яних конструкцій. Насамперед це захищає їх від пожежі, а також і від механічних пошкоджень. Завдяки цьому вам не доведеться непокоїтися про випадкове руйнування несучих елементів будинку.
Важливо!
Гіпсокартонні плити на дерев’яній конструкції можуть зазнавати механічних пошкоджень, але пам’ятайте, що відремонтувати гіпсокартон дуже просто – щоб позбутися дірок і глибоких подряпин, потрібно лише заповнити їх спеціальною шпаклювальною масою.
Які характеристики повинен мати гіпсокартон для обшивання деревини?
Гіпсокартонні плити на дерев’яному каркасі будуть виконувати не лише декоративні, але й, як ми вже згадували, захисні функції. Тому варто звернути увагу на технічні параметри гіпсокартону, щоб вибрати модель, яка найкраще підходить для цієї ролі:
- Вогнестійкість – це одна з найважливіших характеристик, яку повинні мати гіпсокартонні плити, призначені для монтажу на деревину. Виробники гіпсокартону подбали про зазначення основних параметрів поверхні та маркування кольором, яке вказує на призначення плити та її властивості. Вибираючи червоні або рожеві гіпсокартонні плити, ви маєте гарантію того, що коли вогонь почне поширюватися в помешканні, несучі дерев’яні конструкції будуть довше захищені від займання.
- Стійкість до пошкоджень – гіпсокартонні плити на дерев’яному каркасі піддаються пошкодженням, тому варто вибирати листи товщиною навіть 15 мм. Іншим варіантом може бути використання гіпсостружкових плит, які набагато міцніші за гіпсокартон.
- Вологостійкість – якщо дерев'яні конструкції розташовані в приміщенні з підвищеною вологістю повітря, варто розглянути вибір гіпсокартонних плит на деревину, які мають стійкість до дії конденсату – такий гіпсокартон відрізняється зеленим кольором.
Як прикручувати гіпсокартонні плити до деревини?
Якщо ви прийняли рішення про обшивку дерев’яної конструкції гіпсокартонними плитами, можна використати каркаси з профілів, до яких прикрутиться гіпсокартон – в цьому разі слід використовувати спеціальні саморізи або шурупи по металу. Інший варіант – прикручувати гіпсокартон безпосередньо до деревини; тут, натомість, потрібні шурупи для гіпсокартону по дереву. А от клеїти гіпсокартон на деревину не рекомендується – дерев'яні конструкції постійно працюють, розширюючись і стискаючись, тому для стін таке рішення не дуже підходить.
Після прикручування гіпсокартонних плит до деревини чи профілів не забудьте акуратно приховати всі місця з’єднань. Для шпаклювання шурупів у гіпсокартонних плитах вам знадобляться вироби для гіпсокартону, як-от ACRYL-PUTZ® MS30, якими також можна замаскувати шви між окремими листами гіпсокартону на дерев’яному каркасі. Після висихання і шліфування шпаклювальної маси поверхня буде готова для декоративної обробки.