Як обрати малярний валик? Наші рекомендації.

Досить багато людей і досі вважають фарбування нескладною роботою, з якою можна впоратися самостійно, без допомоги фахівців, тому залюбки беруться за цю справу. Та, незважаючи на відносну простоту цього процесу, неодмінно постане питання вибору не лише фарби, а й інструментів, які безпосередньо визначають і пришвидшують роботу. Відомо, що основним інструментом для фарбування є пензлі та валики, зекономивши на яких є ризик отримати на поверхнях плями та неповторний «візерунок» зі щетини, ворсу або поролону.

Пензлі чи валики?

Фахівці стверджують, що фарбування пензлями відходить у минуле і все частіше для цього використовують валики, при чому у цьому переконані не лише вони самі, але й любителі. Сьогодні ринок пропонує багато видів цього інструменту з різних матеріалів та будь-яких розмірів. Та, щоб не помилитися у виборі, потрібно з’ясувати, які є валики та які з них найбільше пасуватимуть для вашого конкретного випадку – фарбування, ґрунтування, нанесення клею тощо.

Обираємо валик

Основна відмінність валиків – розмір, матеріал шубки та довжина ворсу. Саме за такими параметрами й слід обирати валики.

Так, для фарбування поверхонь великої площі краще використовувати широкий валик розміром 250 мм, а для вузьких зон та кутів знадобиться маленький валик шириною 30–50 мм.

Короткошерсті валики використовують для фарбування рівних та гладких поверхонь. Що більша рельєфність поверхні, то довшим має бути ворс шубки.

Валики з хутра натуральних або штучних матеріалів застосовують для нанесення масляних фарб і емалей. Один з недоліків – випадіння та прилипання ворсинок до поверхонь, тому при фарбуванні цей момент слід враховувати. Окрім того, такі валики вбирають мало фарби, рівномірно розподіляють її по поверхні, не залишаючи слідів та патьоків.

Ниткові валики, які зовні дуже схожі на махрові рушники, незамінні для нанесення фарб різних видів, зокрема і органічних. З таких валиків не випадає ворс, вони довговічні за умови правильного догляду, їх досить легко мити й зберігати.

Валики з поролону ідеально підходять для ґрунтування поверхонь, нанесення клею під шпалери, лаку та емульсійних фарб. Серед недоліків – низький термін експлуатації та можлива надмірна кількість бризок при швидкому нанесенні.

Коли треба ґрунтувати?

Ґрунтувати поверхні потрібно завжди, незалежно від виду подальших оздоблювальних робіт: фарбування стін, нанесення шпаклівки, штукатурки,

лаку, наклеювання шпалер. Ґрунтувальний засіб – це своєрідний посередник між стіною і декоративним покриттям, який і використовують для того, щоб покриття прослужило якнайдовше.

Ґрунтування забезпечує максимальну адгезію поверхні з фінішним матеріалом, просочує поверхню, проникає в дрібні тріщини і створює однорідну та міцну поверхню.

За допомогою ґрунтування можна приховати плями, вицвілі ділянки поверхні та стару фарбу.

Нюанси ґрунтування валиком

Загалом технологія ґрунтування дуже подібна до звичайного фарбування, однак результат процесу, безумовно, залежить від використовуваних ґрунтувальних засобів. Серед цих засобів варто виділити латексні, які є водними емульсіями з вмістом певних полімерів, що надають їм особливих якостей, підвищуючи експлуатаційний термін і широку сферу застосування.

Одним із таких засобів для ґрунтування є латексна ґрунтувальна емульсія для внутрішніх робіт Śnieżka Ґрунтувальна фарба.

Лише одного шару ґрунтувальної фарби перед фінішним фарбуванням достатньо, аби зовнішній оздоблювальний шар вийшов якісним та красивим. Адже Śnieżka Ґрунтувальна фарба завдяки своїй технологічності забезпечує не лише захисні й декоративні властивості покриття, а й знижує поглинальні властивості основи, підвищує покривну здатність матеріалу, забезпечує однорідність поверхні й «дихання стін» та запобігає появі плям і висолів навіть на складних ділянках.

Перед застосуванням Śnieżka Ґрунтувальна фарба перемішують, щоб забезпечити засобу початкову консистенцію та наносити у нерозведеному стані.

Наливши фарбу у спеціальний лоток, добре змочуємо валик, видаляємо надлишки та розподіляємо фарбу рівномірно по шубці валика (засіб не повинен з нього стікати). Нанесення Śnieżka Ґрунтувальна фарба розпочинаємо з верхнього кута стіни акуратними рухами зверху вниз, розкочуючи фарбу по поверхні у формі квадрата до повного закінчення її на валику. Можна також фарбувати валиком зверху вниз, після чого наносити горизонтальними і знову вертикальними рухами.

Ґрунтувальну фарбу наносимо одним шаром, якого цілком достатньо перед нанесенням фінішного шару фарби, що також зменшує витрати усього процесу фарбування. Фінішну фарбу можна наносити вже через 2–4 години за умови виконання робіт при температурі поверхні й повітря вище ніж +10°C у добре вентильованому приміщенні, що, безперечно, впливає на якісний та довготривалий результат робіт з фарбування.

Галерея:

shutterstock_1750902653.webp
Як обрати малярний валик? Наші рекомендації.
shutterstock_1784000996_2.webp
Як обрати малярний валик? Наші рекомендації.
shutterstock_2136564149.webp
Як обрати малярний валик? Наші рекомендації.
Основний
канал
Корпоративний
канал