Як правильно клеїти шпалери: поради для бездоганного результату

Хочете швидко оновити інтер'єр, не витрачаючи багато коштів на матеріали та роботу майстрів? Поклейка шпалер своїми руками — чудове рішення. У цій статті ми розповімо, як підготувати стіни, як вибрати матеріали, а головне — як клеїти шпалери, щоб отримати гарний та довговічний результат.Як правильно клеїти шпалери

Види шпалер: переваги, недоліки та особливості у роботі

Перш ніж говорити про те, як клеїти шпалери, варто з'ясувати, якими вони бувають. Адже різні матеріали відрізняються міцністю, зносостійкістю та навіть методом наклеювання. Ми розглянемо три найпопулярніших матеріали.

  • Паперові шпалери

До цієї групи належать найдоступніші оздоблювальні матеріали, які виготовляються із целюлози. Вони екологічно чисті, тому безпечні для дітей та людей, схильних до алергії. Паперові шпалери бувають одношаровими (симплекс), а також двошаровими (дуплекс). Останні дещо міцніші, тому довше служать та доставляють менше труднощів під час поклейки. Основною перевагою цих матеріалів є доступність, вони найдешевші серед аналогів. Недоліків у них значно більше:

  • Швидко розмокають від клею та рвуться під час роботи;
  • Чутливі до вологи, тому їх не можна використовувати у кухні, ванній та інших приміщеннях з підвищеною вологістю;
  • Легко забруднюються та погано піддаються очищенню.

Працювати з паперовими шпалерами непросто, адже вони легко рвуться та не піддаються коригуванню на стіні. Перед наклеюванням їх потрібно змастити клеєм та залишити на 5-10 хв для просочування. В цей час важливо перевіряти стан полотна, аби не допустити перезволоження. Якщо зволікати, полотно може розм'якнути та порватись під час перенесення. Наклеювати його потрібно згори донизу та уважно прикладати до стіни, адже підрівняти буде вкрай важко.Паперові шпалери

  • Вінілові шпалери

Це значно міцніший матеріал, який складається з двох шарів: основи (паперової чи флізелінової) та декоративного вінілового шару. Ці шпалери можуть бути гладкими, рельєфними або шовкографічними. Вони мають кращий вигляд на стіні, ніж паперові аналоги, та значно переважають їх у зносостійкості. Вінілове покриття стійке до стирання, вологи та навіть дії ультрафіолету. За ним легко доглядати, адже можна мити губкою з м'яким очищувачем. Єдиний недолік цього матеріалу — низька паропроникність, тому їх варто обирати для приміщень із гарною вентиляцією.

Повернемось до питання, як клеїти шпалери. З вініловими матеріалами все простіше — якщо вони на флізеліновій основі, то клей наноситься лише на стіну. Сухе полотно потрібно розмістити на стіні та розгладити поверхню м'яким валиком. Якщо ж полотно на паперовій основі, то змащувати потрібно його та стіну. Вінілові шпалери часто мають рельєфну структуру, тому їх легко пошкодити. Намагайтесь під час розгладжування не сильно притискати валик та обережно протирайте залишки клею у місцях з'єднань.

  • Флізелінові шпалери

Це ще один різновид двошарового матеріалу. Його основа виготовлена з флізеліну, а зовнішнє покриття може бути різним: паперовим чи вініловим, гладким чи рельєфним, кольоровим чи під фарбування. Це міцний та щільний матеріал, який приховує дрібні недоліки поверхні. З ним приємно працювати, адже він не розмокає та легко розрізається на частини. Це найкращий вибір для тих, хто не знає як клеїти шпалери. Все що потрібно: розрізати полотно на частини, змастити стіну та приклеїти. Флізелінові шпалери ковзають на змащеній клеєм стіні, тому їх можна підрівняти та отримати бездоганний результат.

Як вибрати клей для шпалер?

Клей варто обирати, відповідно до матеріалу шпалер. Найпростіше з паперовими, вони легкі та будуть триматись на будь-якому покритті. Вінілові значно важчі, тому для них потрібен спеціалізований клей. Щоб уникнути відклеювання, просочуйте кожне полотно перед наклеюванням. Якщо ви вперше робите ремонт своїми руками, обирайте клей з індикатором, який не дозволить вам залишити не промащені ділянки. Досі не визначилися, який вибрати клей для шпалер? Оберіть універсальний та дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо замішування.

Як правильно підготувати стіни під шпалери?

 Щоб уникнути відшарування, появи плям, тріщин та інших дефектів, приділяйте достатньо уваги підготовці поверхні. Часто підготовка основи до декоративного покриття займає більше часу, ніж фарбування чи поклейка шпалер своїми руками. Без цього не обійтись, адже чиста, рівна та загрунтована поверхня — це запорука гарного результату.

Правильна підготовка стін під шпалери проходить в три етапи:

  • Видалення старого покриття;
  • Вирівнювання стін чи ремонт тріщин;
  • Ґрунтування поверхні.

Спочатку зніміть старі шпалери. Якщо вам пощастить, вони гарно відійдуть від стіни. Якщо полотно відривається нерівномірно, змочіть його водою та залиште на 10-15 хв. Потім повертайтесь, озброївшись широким металевим шпателем. Розм'якшений водою папір зазвичай легко знімається зі стіни. Якщо на поверхні лишається клей, змийте його теплою водою з милом та губкою. Зачекайте поки стіни просохнуть.Як правильно підготувати стіни під шпалери?

Знявши старе покриття, оцініть стан поверхні. Будь-які нерівності, тріщини, отвори від дюбелів чи інші дефекти потрібно відремонтувати, адже вони будуть помітними під шпалерами. Для вирівнювання стін радимо використовувати готові шпаклювальні маси Śnieżka ACRYL-PUTZ. Це найкращий варіант для новачків, адже ці шпаклівки мають ідеальну консистенцію та не потребують замішування. Для заповнення тріщин (до 5 мм) використовуйте ремонтну суміш ACRYL-PUTZ® FX23 ФЛЕКС, яка легко наноситься на будь-яку поверхню.

Останній етап підготовки стін під шпалери — ґрунтування. Він потрібен, щоб зміцнити поверхню, особливо пористу чи сипку, знизити поглинальні властивості, а також покращити зчеплення декоративного покриття зі стіною. Використовуйте ґрунтівку ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO, яка глибоко проникає у структуру стіни, заповнюючи пори та мікротріщини. Завдяки цьому зменшується використання фарби чи клею. Наносьте ґрунтівку методом розпилення або валиком та дочекайтесь повного висихання. Зазвичай покриття висихає за 2 години.

Як клеїти шпалери: поради для новачків

Для початку замішайте клей, дотримуючись пропорцій, що вказані в інструкції. Залиште суміш на 10-15 хв, а в той час підготуйте шпалери. Якщо ви обрали покриття з візерунком, вам доведеться ретельніше відрізати смуги, шукаючи збіги по малюнку. Відріжте смугу за довжиною стіни (+10 см запасу), поряд розгорніть другий рулон та знайдіть співпадіння малюнку, відріжте потрібну довжину. Повторюйте до закінчення рулонів. Наклеювати першу смужку потрібно в найменш помітному місці, наприклад за шафою, адже візерунок на першому та останньому полотні може не зійтись.Як клеїти шпалери: поради для новачків

Якщо ви придбали однотонні чи рельєфні шпалери, першу смугу можна приклеювати біля вікна чи дверей. Проведіть на стіні горизонтальну розмітку, щоб рівно наклеїти перше полотно. Розгладьте поверхню гумовим валиком від середини до країв, щоб розподілити клей та вивести його надлишки. Наступне полотно приклеюйте стик в стик, аби уникнути помітного шва. Дійшовши до кута, заведіть одне полотно на 2-3 см протилежної стіни. Наступну смугу приклейте встик до кута. Візьміть гострий канцелярський ніж і широкий шпатель. Відріжте зайву смужку шпалер, використовуючи шпатель як лінійку. Таким же методом можна обробити й зовнішні кути, отримавши непомітні шви.

Галерея:

shutterstock_1495716902.webp
Як правильно клеїти шпалери: поради для бездоганного результату
shutterstock_1694485930.webp
Як правильно клеїти шпалери: поради для бездоганного результату
shutterstock_2439859303.webp
Як правильно клеїти шпалери: поради для бездоганного результату
shutterstock_2448209923.webp
Як правильно клеїти шпалери: поради для бездоганного результату
Основний
канал
Корпоративний
канал