Як розрахувати кількість фарби для конкретного приміщення: формули, приклади та поради експерта

Плануючи малярні роботи, варто чітко розуміти, скільки потрібно фарби на м², а точніше — якої кількості емульсії вистачить для оздоблення стіни чи всієї кімнати. У цій статті ви дізнаєтесь, де шукати розхід фарби на м² та чому реальні витрати часто відрізняються від заявлених виробником. Ви також навчитесь проводити розрахунок фарби на квадратний метр та площу будь-якого приміщення.

Які чинники впливають на розхід фарби на м²?Як розрахувати кількість фарби для конкретного приміщення: формули, приклади та поради експерта

Кожен виробник вказує норми витрати фарби на метр квадратний площі безпосередньо на упаковці та в описі товару на сайті. Одні виробники зазначають витрату у кілограмах, інші — у мілілітрах чи літрах. В обох випадках вказується приблизне значення, адже існує цілий ряд факторів, які впливають на реальні показники.

  • Тип поверхні. Пористі та сипкі основи, які мають тріщини та нерівності, вбирають більше емульсії. Це ж стосується нових поверхонь — гіпсової штукатурки чи гіпсокартонних плит. Згодом ми розповімо, як за допомогою ґрунтівки суттєво знизити поглинальні здатності основи.
  • Структура поверхні — важливий чинник, який може збільшити реальну витрату емульсії на 20-30%. Стіни з рельєфними шпалерами чи штукатуркою мають значно більшу площу фарбування, ніж отриманий результат у ході розрахунків. Чим більша зернистість декоративного покриття, тим більшою виявиться невідповідність розрахункової площі з фактичною.
  • Спосіб нанесення. Звичайний пензлик з довгим ворсом збільшує розхід фарби на м² приблизно на 10-15%. Ним важко контролювати товщину шару та рівномірність нанесення, тому перевитрата гарантована. Пензлик варто використовувати для обробки кутів та важкодоступних місць, але основну роботу виконувати валиком. Для рівних стін обирайте валик із середнім ворсом, для рельєфних — з довгим.Які чинники впливають на розхід фарби на м²?

Також враховуйте тип емульсії, адже латексні мають меншу витрату на квадратний метр, ніж акрилові. Наприклад, 1 кг акрилової Śnieżka EKO вистачить, щоб покрити від 7 до 9 м² площі. Латексні ж мають розхід 1 кг на 8-10 м². Ґрунтувальна фарба Śnieżka також належить до латексних, але при тому має показник 5-6 м²/кг.

Як розрахувати кількість фарби: формули та приклад

Для того, щоб краще пояснити розрахунок фарби на квадратний метр, візьмемо для прикладу конкретне приміщення. Маємо кімнату, ширина якої 5 м, довжина 4 м, а висота стелі 2,7 м. Спочатку обчислимо периметр за формулою P = (a×2)+(b×2). В нашому прикладі: (5×2)+(4×2)=18. Наступним порахуємо площу (S) приміщення, помноживши його периметр на висоту стін. S= P×h, 18×2.7=48.6 м².

Виділіть у розрахунках число 48,6 кв.м, воно нам ще знадобиться. Щоб визначити площу для фарбування, від цього числа потрібно відняти розмір вікон та дверей Перемножимо їх ширину та висоту. Двері, розміром 1.2 на 2.1, мають площу 2.52 м², а вікно, розміром 1.5 на 1.7, — 2.55. Тобто площа для фарбування нашої кімнати становить: 48.6-(2.52+2.55)=43.53. Результат можна округлити, отримавши 44 квадратних метри.

На цьому етапі потрібно дізнатись розрахунок фарби на квадратний метр, він вказаний на упаковці. Ми будемо використовувати Śnieżka EKO, яка має розхід 7-9 м2/кг. Для розрахунку візьмемо середній показник 8 м2/кг та поділимо на нього загальну площу фарбування: 44÷8= 5.5 кг. Щоб пофарбувати стіни нашої кімнати одним шаром необхідно 5.5 кг емульсії. Ідеальний результат потребує двох шарів, тому помножимо 5.5 кг на 2, отримавши 11 кг. Придбайте Снєжка EKO в упаковці 14 кг, цього об'єму точно вистачить для якісного оздоблення стін у кімнаті.

Як зменшити розхід фарби на м², не втративши якості?

Найпростіший спосіб уникнути перевитрати лакофарбових матеріалів — попереднє ґрунтування. Особливо це стосується нових та сипких поверхонь, які вбирають емульсію як губка. Використовуйте латексну ґрунтувальну фарбу Снєжка, яка ефективно заповнює мікротріщини та порожнини, тим самим зменшує поглинальні властивості поверхні. А ще ця ґрунтівка допомагає перекрити контрастний колір основи, тому вам не доведеться наносити 3-4 шари фінішного покриття, щоб зафарбувати темний колір.Як зменшити розхід фарби на м², не втративши якості?

Пам'ятайте, що норми витрати фарби нерозривно пов'язані з її покривними властивостями. Бюджетні емульсії часто доводиться наносити в 4 шари, щоб отримати бездоганне покриття. Заощаджуючи на вартості матеріалів, ви неодмінно переплачуєте за об'єм та роботу майстра. Обирайте фарби Снєжка, адже всі вони мають 1 або 2 клас покривної здатності, тому за 2 шари створюють міцне та естетичне покриття на будь-якій основі.

Неправильний вибір інструментів та недотримання технологій проведення малярних робіт також призводить до перевитрати матеріалів. Тому довіряйте роботу професіоналам, або ж дотримуйтесь технологій, якщо робите ремонт самостійно. Кожен продукт Śnieżka має власну технологічну карту, де ретельно прописані всі етапи робіт від підготовки матеріалів до утилізації сміття. Скачуйте технологічні карти на нашому сайті та дотримуйтесь рекомендацій.

Галерея:

shutterstock_2175110461.webp
Як розрахувати кількість фарби для конкретного приміщення: формули, приклади та поради експерта
shutterstock_2280640921.webp
Як розрахувати кількість фарби для конкретного приміщення: формули, приклади та поради експерта
shutterstock_2472192533.webp
Як розрахувати кількість фарби для конкретного приміщення: формули, приклади та поради експерта
Основний
канал
Корпоративний
канал