Як самостійно перефарбувати старі меблі: все про інструменти, матеріали та технологію нанесення

Мрієте оновити старий комод, стіл, шафу чи будь-який інший предмет інтер'єру? Зробити це нескладно, якщо знати технологію, правильно вибрати інструменти та фарбу. Ми розповімо про кожен аспект оновлення меблів, щоб ви отримали найкращий результат.

Як самостійно перефарбувати старі мебліПослідовність дій: від очищення до фарбування

Щоб якісно перефарбувати старі меблі, потрібно виконати декілька етапів роботи: очистити поверхню, пошліфувати, зашпаклювати тріщини, знову пошліфувати, видалити пил та знежирити. Якщо ви фарбуєте темний предмет у світлий колір, радимо попередньо його заґрунтувати. Використовуйте ґрунтівку Śnieżka Урекор D, вона висвітлить основу та покращить її зчеплення з фарбою.

Основну емаль варто наносити тонкими шарами та чекати повного висихання. Час очікування для різних фарб відрізняється, тому перед малярними роботами прочитайте інструкцію або технічну карту вибраного матеріалу. Які інструменти потрібні, щоб перефарбувати старі меблі?

  • Плівка та малярний скотч;
  • Викрутка;
  • Шліфувальний блок або наждачний папір;
  • М'яка губка;
  • Знежирювач або спирт;
  • Фарба;
  • Ванночка для фарби або силіконовий килимок;
  • Пензлик та валик.

Для початку підготуйте робоче місце, застеліть захисну плівку на підлогу та подбайте про добру вентиляцію. По можливості розберіть предмет, який ви плануєте реставрувати. Зніміть дверцята з петель, вийміть шухляди, відкрутіть ручки. Комод у розібраному стані значно легше шліфувати та оздоблювати, тому не лінуйтесь попрацювати з викруткою. Далі почистьте кожен елемент від бруду. Для цього вам знадобиться губка та мильний розчин.

Наступний етап — шліфування. Він покликаний зняти верхній шар лаку чи глянцевої плівки та покращити зчеплення основи з майбутнім покриттям. Шліфувати можна різними інструментами: шліфувальною машиною, наждачним папером чи блоком. Якщо шліфмашини у вас немає, придбайте шліфувальні блоки та губки з абразивністю 100-120. Блоки допоможуть обробити рівні поверхні, а губка легко дістанеться кутів та рельєфних елементів. З наждачним папером працювати значно складніше та довше.Послідовність дій: від очищення до фарбування

Якщо на поверхні є отвори, тріщини чи сколи, заповніть їх спеціальною шпаклівкою для дерева та знову зашліфуйте. Після цього усі поверхні потрібно ретельно витерти від пилу та знежирити. Для знежирення використовуйте спирт або спеціальний знежирювач. Нарешті можна перейти до фарбування. Для цього вам знадобиться велюровий валик з ворсом до 4 мм та шириною 8-10 см. Це найбільш універсальний та зручний інструмент для початківців. Також придбайте пензлик середньої жорсткості із синтетичним ворсом. Він допоможе профарбувати дрібні та рельєфні елементи.

Чим перефарбувати старі меблі?

З вибором оздоблювальних матеріалів все значно простіше, обирайте акрилову Śnieżka Supermal, або ж олійно-фталеву Śnieżka Supermal. Це універсальні фарби, які підходять для оновлення меблів, що виготовлені з дерева, металу чи деревопохідних матеріалів. Обидві емалі створюють стійке до стирання та атмосферних чинників покриття, тому їх можна використовувати для оздоблення будь-яких меблів, включно із садовими. Розгляньмо особливості кожного з матеріалів.

  • Акрилова Supermal допоможе швидко перефарбувати старі меблі, адже кожен її шар сохне до 4 годин. Зазвичай двох шарів цієї емалі вистачає, щоб повністю перекрити контрастний колір основи, створивши однорідне, міцне покриття. Це водорозчинна фарба, а тому вона не має різкого запаху та є безпечною для здоров'я. Її можна використовувати для оздоблення дитячих іграшок та предметів інтер'єру. Обирайте фарбу із 14 готових кольорів, або ж експериментуйте, тонуючи білу базу в потрібний відтінок.Чим перефарбувати старі меблі?
  • Олійно-фталева Supermal — це надстійка фарба, що витримує механічні навантаження, атмосферні чинники та дію дезинфікуючих засобів. Вона екологічна та жаростійка, тому її рекомендують використовувати, щоб перефарбувати старі меблі у школах, лікарнях та інших громадських місцях. Великою перевагою цієї фарби є палітра із 29 яскравих та стійких кольорів з матовим і глянцевим покриттям.

Головні помилки під час фарбування меблів своїми руками

Надихнувшись захопливими відео про DIY меблі в інтернеті, новачки прагнуть якомога швидше оновити власну тумбу, комод чи шафу. Помилки починаються вже на етапі підготовки поверхні, а саме — неякісне шліфування меблів. Не всі розуміють, що шліфування покращує адгезію основи, тому є запорукою міцності та довговічності майбутнього покриття. Після цього поверхню варто протерти від пилу. Якщо цього не зробити, пил змішається з фарбою, утворюючи грудочки.

Частою помилкою новачків є ігнорування етапу знежирення, або використання неправильних засобів. Знежирювати поверхні потрібно безпосередньо перед фарбуванням. Використовуйте спирт (медичний чи технічний), або універсальний знежирювач, який продається в усіх будівельних магазинах. А от уайт-спірит застосовувати не варто, адже він містить розчинник. А ще — після висихання він утворює на поверхні плівку, яка завадить правильному висиханню водорозчинної емалі.Головні помилки під час фарбування меблів своїми руками

Основна складність фарбування меблів своїми руками полягає в тому, що помилка на будь-якому етапі може зіпсувати фінішний результат. Хаотичні руки пензлем чи валиком під час фарбування — одна із таких помилок. Щоб емаль лягала однорідним шаром, наносьте її вздовж волокон дерева, або малюнку, що його імітує. Не намагайтесь одразу перекрити контрастну основу, покриваючи товстим шаром фарби. Краще нанести 2-3, а то і більше тонких шарів, дочекавшись їх повного висихання.

Якісне оновлення меблів потребує часу, а намагання прискорити процес призводить до нових помилок. Найбільша — нанесення нового шару емалі, не дочекавшись висихання попереднього. Водорозчинні фарби виглядають сухими та не липнуть до рук вже за 15-20 хв після нанесення. Але насправді потрібно значно більше часу, адже акрилові емалі сохнуть до 4 годин, а олійно-фталеві — до 24 годин. Не поспішайте та користуйтесь нашими порадами, щоб отримати найкращий результат і подарувати нове життя старим речам.

Галерея:

shutterstock_2081436376.webp
Як самостійно перефарбувати старі меблі: все про інструменти, матеріали та технологію нанесення
shutterstock_2109003482.webp
Як самостійно перефарбувати старі меблі: все про інструменти, матеріали та технологію нанесення
shutterstock_2126821232.webp
Як самостійно перефарбувати старі меблі: все про інструменти, матеріали та технологію нанесення
shutterstock_2198674391.webp
Як самостійно перефарбувати старі меблі: все про інструменти, матеріали та технологію нанесення
Основний
канал
Корпоративний
канал