Латексна фарба: чим вона особлива, які має переваги та недоліки?
Латексна фарба: чим вона особлива, які має переваги та недоліки?Серед усіх видів інтер'єрної фарби саме латексна вважається найбільш популярною та практичною. Малярі цінують її за універсальність, простоту у роботі та гарантований результат. Користувачі — за простий догляд та можливість легко відмити будь-які забруднення, не пошкодивши декоративне покриття. Ми розповімо про головні переваги цього матеріалу, а також спробуємо знайти недоліки.
Головні переваги латексної фарби:
- Екологічна та безпечна для здоров'я, тому її можна застосовувати у приміщеннях, де люди перебувають тривалий час;
- Не має різкого запаху та досить швидко сохне;
- З нею легко працювати, адже вона не розбризкується довкола та підходить для нанесення пензлем, валиком чи методом гідродинамічного розпилення;
- Стійка до вологи та частого миття, тому підходить для оздоблення ванної кімнати чи кухні;
- Вона є паропроникною та забезпечує "дихання" стін;
- Її можна тонувати в будь-який колір на колірувальному обладнанні чи в домашніх умовах з допомогою пігментного концентрату Колорекс;
Підходить для будь-яких поверхонь
Латексну фарбу важко переоцінити, адже її можна використовувати для оздоблення всієї квартири чи будинку, включно з мокрими зонами. Вона підходить для нанесення на різні поверхні всередині приміщень, забезпечуючи відмінну покривну здатність цементної, гіпсової, цементно-вапнякової чи гіпсокартонної основи. Також підходить для покриття дерев'яних чи деревопохідних поверхонь. А ще нею можна фарбувати рельєфні шпалери, включно з флізеліновими та зі скловолокна. Вона створює еластичне покриття, підкреслюючи структуру шпалер чи декоративної штукатурки.
Максимальна стійкість до миття
Головною перевагою латексної фарби є стійкість до вологого прибирання. Це не абстрактне поняття, а конкретна характеристика, яку вимірюють в лабораторії. Існує апарат "Тестер стійкості до мокрого стирання", який визначає, скільки циклів миття витримує фарба. Залежно від кількості проведених циклів, визначають 5 класів. Матеріали 5 класу найменш стійкі, тому їх краще протирати сухою губкою. Найбільш зносостійкими є фарби 1 класу, вони витримують близько 5000 циклів мокрого тертя.
Латексні фарби зазвичай належать до 1 або 2 класу стійкості. Наприклад, Śnieżka EKO Plus має маркування "2 клас стійкості до миття", а Śnieżka Mattlatex Beauty належить до 1 класу. Обидва матеріали можна використовувати у приміщеннях, які потребують частого вологого прибирання, наприклад, у дитячій кімнаті, кухні, коридорі та в будь-яких громадських закладах. З таким покриттям прибирання не стане проблемою, адже стіни можна легко відмити від забруднень за допомогою щітки та мильного розчину.
Безпечна для людей та довкілля
Безпека — найважливіший аспект при виборі оздоблювальних матеріалів для внутрішніх робіт, адже не хочеться дихати токсичними випарами. Латексні фарби Снєжка є водорозчинними, тому вони не мають різкого запаху, а при висиханні не виділяють шкідливих речовин. Вони цілком безпечні для дітей, тому їх часто застосовують для фарбування приміщень у школах, лікарнях, громадських закладах. А ще водорозчинні емульсії — стійкі до займання, що також робить їх безпечнішими за аналоги.
Які існують недоліки латексної фарби?
Професійні маляри називають всього один недолік цього матеріалу — необхідність ретельно готувати основу. Якщо акрилова емульсія перекриває та заповнює дрібні нерівності на поверхні, то латексна цього не зробить. Раніше ми згадували, що ця емульсія чудово підкреслює рельєф штукатурки чи шпалер, а отже — і недоліки. Тому перед малярними роботами потрібно ретельно вирівняти основу та обробити ґрунтівкою глибокого проникнення ACRYL-PUTZ®.
До недоліків такої фарби також відносять досить тривалий період стабілізації. Попередньо кожен шар емульсії висихає за 2-4 години. Проте, потрібно зачекати не менш як 28 днів, поки покриття здобуде максимальної міцності та стійкості до миття. До цього часу оздоблені поверхні не можна терти чи мити, адже існує висока ймовірність пошкодити структуру.