Основа – це гарна підготовка

Одні влітку думають про відпочинок, інші – про ремонт. Однак перш ніж узятися за валики та пензлі, дізнайсь, як підготуватися до фарбування стін. Це важлива процедура, а її тривалість залежить від стану основи – кількості щілин, тріщин та інших нерівностей.

Щоб упорядкувати стіни перед фарбуванням в омріяний колір, достатньо п'яти кроків. Якщо ти зробиш це сам, отримаєш не лише прекрасно підготовлені стіни, а й задоволення та захоплення родини і знайомих.

Підготовка нової основи
Свіжа штукатурка має вистоятися, щоб вона добре висохла й у ній відбулися необхідні хімічні реакції. Отже, всі оздоблювальні роботи потрібно починати після витримки штукатурок: цементно-вапняних – 3-4 тижні, гіпсових – 2-3 тижні. Незалежно від виду обробки (шпаклювання чи фарбування), з огляду на велику поглинальну здатність, свіжу штукатурку необхідно заґрунтувати ҐРУНТІВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО. Подальші роботи залежать від виду обробки.

Підготовка реставрованої основи
Перед фарбуванням реставрованої основи потрібно ретельно перевірити стан старих покриттів. Це можна зробити за допомогою декількох дуже простих тестів.

Перевірка сухою долонею – енергійним рухом тремо стіну долонею і перевіряємо, чи не залишиться на ній слідів. Залишки старого шару можуть свідчити, що основа не є міцною, відтак необхідно буде застосувати ҐРУНТІВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО. Це дуже важливо, оскільки фарба, нанесена на незміцнену основу, швидко почне відставати від неї.

Насічки – за допомогою цього тесту ми перевіряємо адгезію поверхні. Робимо на покритті насічки у вигляді вертикальних і горизонтальних ліній, що перетинаються. Проміжки між лініями не повинні перевищувати 5 мм. Потім на отриману решітку приклеюємо малярну стрічку. Енергійним рухом зриваємо її і перевіряємо, чи залишилися на ній часточки старого покриття. Якщо так, то потрібно усунути стару фарбу за допомогою металевого шпателя.

Крок 1
Усунення грибка
Якщо перед ремонтом ми помітимо на стіні грибок, необхідно застосувати протигрибковий засіб Śniezka ПУМА. Наносимо його пензлем, валиком або методом механічного розпилення на вражену грибком ділянку стіни, чекаємо годину, після чого протираємо та змиваємо водою. Після висихання наносимо ще один шар.

Крок 2.
Шпаклювання нерівностей
Значні нерівності

Навіть кількасантиметрові нерівності шпаклюємо з використанням шпаклювальних мас ACRYL-PUTZ®.

Щілини і тріщини
Щілини і тріщини вимагають різних способів ремонту, залежно від їх виду. Ті дрібні тріщинки, які стають особливо помітні перед самим фарбуванням, ми легко заповнимо, застосовуючи ремонтну масу ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ.

Якщо ж щілини складніші, рекомендують діяти так: щілини потрібно поглибити краєм металевого шпателя, а потім добре очистити. Лише після виконання цієї дії можна приступати до шпаклювання. Радимо шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® FX23 ФЛЕКС, яка завдяки вмісту в ній скловолокна запобігає виникненню нових тріщин. Утворює прозоре покриття з видимими волокнами, яке після затвердіння можна покрити іншими шпаклювальними масами.

Крок 3
Ґрунтування
Перед початком ґрунтування основу завжди потрібно очищати від пилу. Лише після цього можна нанести шар ҐРУНТІВКИ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО. Ґрунтування є необхідним етапом, оскільки вирівнює поглинальну здатність основи, зміцнює її і поліпшує зчеплення шпаклювальних мас. Завдяки запобіганню надто швидкого вбирання вологи основою забезпечує належні умови висихання кінцевих виробів.

Крок 4
Шпаклювання

Вирівнювальний шар
Виробом, який прекрасно підходить для ремонту пошкодженої поверхні, є шпаклювальна маса ACRYL-PUTZ® ST 10 СТАРТ. Її головні переваги – це низький ступінь зсідання, короткий час висихання і легкість шліфування. Маса наявна у вигляді сипкої суміші, тому перед початком роботи її слід відповідно підготувати. Для нанесення використовуємо два шпателі з неіржавіючої сталі. Меншим накладаємо масу на ширший, яким потім розподіляємо її по стіні. Шпаклівку наносимо одиничними шарами товщиною приблизно 3 мм. Шпателі потрібно увесь час тримати в чистоті, щоб не переносити на стіну грудочок.

Загладжувальний шар
Для остаточного загладжування стін рекомендуємо ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ. Головною перевагою цієї шпаклювальної маси є можливість застосовувати її впродовж тривалого часу, оскільки вона зберігає постійну консистенцію. Відмінно придатна також для машинного нанесення.

Шліфування
Більшість рекомендованих шпаклювальних мас обробляють традиційним методом, тобто після їх затвердіння та повного висихання. У такому разі за допомогою гладилки з наждачним папером або абразивної сітки (градація 100-150) ми ретельно шліфуємо висохлу шпаклівку. У кутах і важкодоступних місцях пропонуємо використати абразивну губку зі зрізаними краями.

У процесі шліфування обов’язково знадобиться лампа. Нею необхідно освітити площину збоку. Така процедура виявить місце, яке потрібно підправити. Після закінчення робіт усю поверхню обов’язково слід ретельно очистити від пилу.

Крок 5. Застосування ґрунтувальної фарби
Перед нанесенням декоративних емульсій рекомендують використовувати ґрунтувальну фарбу, завданням якої є збалансування основи. Її застосування також виявить місця, що вимагають можливого підправлення, оскільки емульсія маскує невеликі подряпини, які виникли на етапі шліфування, додатково вирівнює поглинальну здатність основи. Цей виріб зменшує витрати поверхневих фарб, поліпшує їхню покривну здатність і дозволяє стінам “дихати”. Він також стане в нагоді, якщо ми плануємо змінити колір стіни з темного на світлий.

Підготовлена таким чином основа готова до фарбування. Варто лише обрати колір і тішитися гарними стінами впродовж довгих років.

Галерея:

shutterstock_66833419_1.jpg
Основа – це гарна підготовка
Основний
канал
Корпоративний
канал