Підготовка стін під фарбування в панельному будинку: особливості та рекомендації

Одним з найбільш важливих етапів під час ремонту є підготовка поверхні. І часто на цій стадії виникає питання, чи потрібно ґрунтувати стіни. Відповідь однозначна – так. В цій статті розповімо про специфіку підготовки стін у панельних будинках перед фарбуванням, включаючи шпаклювання та ґрунтування та чому цей етап є таким важливим.Навіщо потрібне ґрунтування стін

Навіщо потрібне ґрунтування стін

Якщо ви хочете, щоб ремонт приніс бажаний результат та протримався довго, слід уважно поставитись до етапу ґрунтування. Адже це дає такі переваги:

  • Покращує адгезію фарби;
  • Зменшує розхід матеріалу;
  • Захищає від плям та дефектів;
  • Поліпшує довговічність покриття.

Головним призначенням ґрунтовки є покращення адгезії. Фарба краще «прилипає» до обробленої таким чином поверхні, триматиметься довше та буде більш стійкою. Особливо це проявляється при фарбуванні стін, які швидко вбирають вологу. Без ґрунтування фарба може нанестись нерівномірно. Це призведе до появи плям та потреби наносити декілька шарів, що значно збільшить розхід матеріалу.

Пам’ятайте також, що досягти бажаного результату можна тільки використовуючи якісні матеріали. Саме тому найкращим вибором стануть ґрунтівки та ґрунтувальна фарба Śnieżka. А для кращого ефекту їх слід використовувати в поєднанні зі шпаклівками даного бренду, які доступні як у вигляді сухих сумішей, так й уже готової до використання маси.

Як правильно ґрунтувати стіни

Процес ґрунтування стіни можна розділити на кілька етапів:

  1. Підготовка поверхні;
  2. Вибір ґрунтовки;
  3. Нанесення ґрунтовки;
  4. Перевірка результату.

Кожен з етапів є важливим та має певні особливості.Підготовка поверхні

Підготовка поверхні

Ґрунтування поверхні є фінальним етапом перед фарбуванням. Тому спочатку необхідно переконатись, що стіни є сухими та чистими. Видаліть зайвий пил чи стару фарбу, якщо вона потріскалася чи відшаровується. Також зверніть увагу на наявність дефектів. Якщо є нерівності, шершавість чи тріщини, виправте це за допомогою шпаклівки, після чого дайте поверхні висохнути.

Вибір ґрунтовки

До цього етапу варто підійти особливо уважно. Адже є декілька типів ґрунтовок, залежно від поверхні, на яку вони наносяться. Проте, для звичайних стін в панельному будинку рекомендуємо використовувати універсальну Acryl-Putz GR 43. Це ґрунтівка глибокого проникнення, яка підходить для сильно поглинаючих поверхонь. До таких відносяться бетонні, гіпсові, гіпсокартонні, цементні, вапняні та цементно-вапняні основи. Після обробки поверхні ґрунтівкою, фарба не буде так сильно поглинатись стіною, що сприятиме її рівномірному нанесенню та зменшенню витрат матеріалу.

Нанесення ґрунтовки

Є три основні способи нанесення ґрунтівки:

  • За допомогою пензля;
  • Валиком;
  • Розпилювачем.

Залежно від типу стіни та об’ємів роботи, виберіть найбільш зручний спосіб. Нанесіть ґрунтівку рівномірно. Уникайте пропусків, але, в той же час, слідкуйте, щоб не було потьоків. Після завершення роботи дайте поверхні висохнути. Зверніть увагу на характеристики, які вказані на упаковці. Наприклад, універсальні ґрунтівки Acryl-Putz GR 43 та Acryl-Putz GR 46 висихають протягом 2 годин. Проте, час може варіюватись, залежно від типу стін та вологості повітря в приміщенні.

Також запам’ятайте, що не рекомендується додавати воду в ґрунтівку. Вона є вже готовим продуктом для використання. Розведення водою може погіршити її характеристики.

Перевірка результату

Поґрунтовану поверхню, після висихання, слід перевірити на наявність дефектів. Стіна має бути гладкою та без плям. Коли ж стіна готова, можна переходити до фарбування. Для кращого ефекту рекомендуємо використовувати Śnieżka Eko Plus. Це латексна фарба, яка є стійкою до миття та, після висихання, створює матовий ефект. Її перевагами є:

  • Екологічність;
  • Доступна ціна;
  • Відмінна покривна здатність;
  • Стійкість кольорів.

Фарба пропонується в білому кольорі та доступна до кольорування в будь-які тони.

Важливість шпаклювання стін

Дуже рідко стіни є одразу готовими до ґрунтування. Часто доводиться усувати деякі тріщини, нерівності чи інші дефекти. Тому рекомендуємо спочатку оглянути поверхню та усунути всі такі недоліки, за їх наявності.

Є два основні види шпаклівок:

  • Сухі суміші;
  • Готові шпаклювальні маси.

Сухі суміші, необхідно вміти приготувати: додати правильну кількість води та ретельно перемішати. Проте є простіший спосіб – купити шпаклювальну гладь Acryl-Putz 1 Day Finish. Продукт є готовим для використання та з легкістю наноситься шпателем, валиком чи, навіть, розпилювачем. Дана шпаклівка дозволить швидко вирівняти стіни та досягти найкращого результату при ремонті.Важливість шпаклювання стін

Висновки

Підготовка стін перед фарбуванням є важливим етапом, яким не можна нехтувати. Поверхня має бути рівною, та гладенькою. В цьому допоможуть шпаклівки бренду Śnieżka. А для того, щоб фарба наносилась рівномірно та трималась довше, обов’язково варто спочатку поґрунтувати поверхню.

Для досягнення максимального ефекту рекомендуємо використовувати продукти компанії Śnieżka. Ґрунтівки, шпаклівки та фарби даного бренду взаємодоповнюють один одного та дозволяють досягти максимально хорошого та якісного ефекту при ремонті.

Галерея:

shutterstock_1208071183.webp
Підготовка стін під фарбування в панельному будинку: особливості та рекомендації
shutterstock_1272876622.webp
Підготовка стін під фарбування в панельному будинку: особливості та рекомендації
shutterstock_1360423901.webp
Підготовка стін під фарбування в панельному будинку: особливості та рекомендації
Основний
канал
Корпоративний
канал