Пліснява на стінах: причини, наслідки та ефективні методи боротьби

Пліснява на стінах – це не тільки естетична проблема, але й реальна небезпека для здоров'я. У цій статті ви знайдете інформацію про домашні засоби від плісняви на стінах: як її позбутися та як запобігти її повторній появі.

Зміст:

Пліснява на стінах – це проблема не лише старих будинків і квартир. Вона часто з’являється і в новобудовах. Хоча причини її виникнення можуть бути різними, найголовніші – погана вентиляція і надмірна вологість стін або повітря всередині приміщень.

Боротися з пліснявою потрібно відразу ж, як тільки вона з’явилася. Перебування у враженій пліснявою кімнаті призводить до багатьох проблем зі здоров'ям. У цій статті ми розповімо, які є найбільш ефективні домашні засоби від плісняви на стінах, як її позбутися та як зробити так, щоб проблема не повернулася. Ми розкажемо вам про найкращі засоби і порадимо, як фарбувати стіни, щоб на них не з’являлася пліснява.Щоб запобігти появі плісняви на стінах

Щоб запобігти появі плісняви на стінах, слід використовувати правильні фарби, як-от ŚNIEŻKA EKO , яка дозволяє стінам «дихати».

Позбуваємося плісняви – перші кроки

Щоб ефективно позбавитися від плісняви, необхідно знайти причину її появи. Чому на стінах з'являється пліснява? Ось можливі причини, і найчастіше їх відразу декілька:

  • Підвищена вологість у приміщеннях без належної вентиляції. Якщо повітря не циркулює належним чином, а до того ще й вологе (відносна вологість більше 60%), пліснява рано чи пізно з’явиться.
  • Холодні приміщення у будинку без термомодернізації – коли стіни будівлі не утеплені, у місцях виникнення т. зв. містків холоду починає конденсуватися волога. Це прямий шлях до появи плісняви. Тому вона часто з’являється на зовнішніх стінах, у кутках, за шафами, де немає достатньої циркуляції повітря. 
  • Занадто герметичні приміщення без повітрообміну. Коли в приміщенні сиро і відсутній приплив свіжого повітря (напр., коли вікна замінено на дуже герметичні), пліснява має чудові умови для розвитку. Тож ця проблема стосується і нових будинків, і будинків після термомодернізації, в яких не подбали про належну вентиляцію.
  • Повсякденні дії, як-от купання, прання, сушіння одягу на радіаторах опалення, готування їжі, теж можуть спричинити появу плісняви. Щоб запобігти цьому, уникайте сушіння випраних речей в домі, використовуйте на кухні ефективні витяжки, а в спальні чи вітальні – осушувачі повітря.
  • Відсутність щоденного провітрювання приміщень.
  • Підвищена вологість стін в результаті конструктивних недоліків, як-от мікротріщини та протікання. Причиною також може бути неякісне виконання або погана ізоляція  фундаменту. У такій ситуації вода буде просочуватися крізь стіни всередину приміщень.

Як розпізнати, чи є на стіні пліснява?

Ваше занепокоєння повинні викликати чорні цятки, що з’являються в погано провітрюваних місцях, зокрема за меблями чи в кутку кімнати. Однак слід бути уважними, оскільки серед великої кількості видів грибів, які викликають плісняву, є й ті, що мають сіруватий, білий чи жовтий колір.

Різниця між пліснявою і грибком на стінах

Варто також знати, чим відрізняється пліснява на стіні від грибка. Пліснява не проникає вглиб мурування і з’являється лише на поверхні стіни або меблів. З огляду на це боротися з нею простіше – досить механічно видалити її з поверхні і подбати, щоб умови не сприяли її появі.

Боротьба зі стінами, враженими грибком, часто означає оббивання їх до «голої цегли» та застосування інвазивних засобів. Крім того, грибок розвивається інтенсивніше, ніж звичайна пліснява, утворює нарости і виділяє неприємний запах.

Давайте відповімо і на запитання, чому плісняву потрібно усувати негайно після її появи. Спори грибів, що розносяться у повітрі, викликають багато серйозних захворювань. Наслідками перебування в кімнаті з пліснявою можуть бути, зокрема:

  • Підвищена втома, безсоння, часті головні болі, проблеми з концентрацією уваги, дратівливість, погане самопочуття;
  • алергія, підвищений ризик розвитку астми та проблем з диханням;
  • болі в м'язах і суглобах, судоми і відчуття оніміння в руках і ногах внаслідок враження нервової системи;
  • гірший фізичний та розумовий розвиток дітей і немовлят;
  • захворювання хребта, серця, нирок, печінки.Пліснява найчастіше з'являється на стінах за меблями і в кутках

Пліснява найчастіше з'являється на стінах за меблями і в кутках.  

Вибір правильної фарби

Щоб ефективно позбутися плісняви, потрібно усунути її причини. Якщо проблемою є надмірна вологість, необхідно забезпечити хорошу вентиляцію (зокрема, не тільки гравітаційну, а й механічну). Також допомагає часте провітрювання приміщень, регулювання щільності закривання вікон, використання осушувачів повітря, придбання потужної витяжки, відмова від частого прасування або сушіння білизни в приміщенні. Іноді єдиним рішенням є термомодернізація будівлі, хоча вона не завжди ефективна.

Варто для обробки помешкань використовувати матеріали та вироби, що знижують ризик появи плісняви, як-от протигрибковий засіб Śnieżka Пума. Також варто використовувати фарбу, яка дозволяє їм «дихати», наприклад – ŚNIEŻKA EKO.

Śnieżka Eko – матова акрилова фарба для стін і стель з ідеальною покривною здатністю. Утворює сніжно білі покриття, які повною мірою дозволять стінам "дихати". Śnieżka Eko - екологічна фарба, екологічні переваги продукції підтверджено згідно з вимогами ДСТУ ISO 14024 .  

Якщо ж ви хочете прибрати сліди після видалення плісняви (а також плями від підтікань води), рекомендуємо фарбу Śnieżka Для слідів від протікання та плям. Це акрилова фарба, яка з огляду на її властивості спеціально приизначена для зафарбовування плям від підтікань води, сажі та нікотину. Цю фарбу можна використовувати і як ґрунтовку, і як фінішне покриття. Вона ізолює неестетичні плями та смуги, а також захищає від грибка.

Крок за кроком: як пофарбувати стіни, щоб прибрати сліди від плісняви

Як позбутися плісняви на стіні? Ознайомтеся з нашими покроковими порадами.

Підготовка стіни

Перш ніж фарбувати стіну, необхідно механічним способом видалити з неї плісняву. Зітріть її, застосовуючи спеціальні протигрибкові препарати. Вони містять, зокрема, хлор, який ефективно усуває плісняву зі стіни. З домашніх засобів використовують суміш оцту з водою: 1/4 склянки оцту та 1/2 склянки води. Ще один домашній засіб від плісняви – водний розчин соди.

Після того, як ви стерли плісняву зі стіни, потрібно зачекати, поки поверхня висохне. Приміщення повинне гарно провітрюватися. Також переконайтеся, що причину появи плісняви усунуто, інакше проблема буде виникати знову і знову. Після цього нанесіть на стіну протигрибковий засіб Śnieżka Пума, який має сильну біоцидну дію, дизенфікує та глибоко проникає в основу і на довгі роки стійко захищає малярне покриття від грибків, бактерій, дріжджів, водоростей, моху, лишайника. 

Нанесення фарби

Якщо на поверхні є сліди від підтікань води або плями, використовуйте фарбу Śnieżka Для слідів від протікання та плям. Якщо такої проблеми немає, вибирайте матову акрилова фарба для стін і стель з ідеальною покривною здатністю ŚNIEŻKA EKO.

Перш ніж приступати до фарбування, не забудьте заґрунтувати стіни. Для цього відмінно підходить Ґрунтувальна фарба ŚNIEŻKA – латексна ґрунтувальна емульсія для внутрішніх робіт.

Після цього нанесіть 2 шари фарби. Наносити фарбу слід рівномірно, акуратно і без пропусків. Не допускайте, щоб у приміщенні, яке фарбується, виникали протяги або трималася занадто висока температура.

Догляд за пофарбованим місцем

Щоб проблема з пліснявою не повернулася знову, необхідно підтримувати належну вологість у приміщенні. Стежте, щоб вона становила від 40 до 60%. Якщо вологість вища, придбайте електронний осушувач повітря. Частіше провітрюйте кімнату. Також варто трохи відсунути меблі від стіни, щоб повітря могло вільно циркулювати.Механічне видалення плісняви зі стіни

Механічне видалення плісняви зі стіни

Пліснява на стінах – це проблема, яка вимагає негайного вирішення. Ознайомтеся з нашими порадами та скористайтеся ними прямо зараз! Дивіться також асортимент фарб Śnieżka, які допоможуть зменшити ризик появи плісняви.

 

Галерея:

shutterstock_2105462462-1.webp
Пліснява на стінах: причини, наслідки та ефективні методи боротьби
shutterstock_2273895701-1.webp
Пліснява на стінах: причини, наслідки та ефективні методи боротьби
shutterstock_2307410515-1.webp
Пліснява на стінах: причини, наслідки та ефективні методи боротьби
Основний
канал
Корпоративний
канал