Про що слід пам’ятати, шпаклюючи валиком – поради експерта

Нанесення шпаклівки шпателем вимагає великої точності. Натомість можна вибрати більш простий і швидкий спосіб, тобто шпаклювання валиком. Цей метод дозволяє загладжувати стіни і чудово працює на поверхнях без значних нерівностей, оскільки не є підходящим способом для усування дефектів. Довідайтеся, що потрібно знати про шпаклювання стін валиком.

Про що слід пам’ятати, шпаклюючи валиком – поради експерта-1

З цієї статті ви дізнаєтесь:

  • який валик для шпаклювання вибрати,
  • якою масою шпаклювати стіни і стелю,
  • як підготувати основу до шпаклювання валиком,
  • як шпаклювати валиком.

Шпаклювання валиком, але яким?
Валик для шпаклювання стін і стелі може бути звичайним малярним валиком. Важливо, щоб його ворс мав довжину кільканадцять сантиметрів і не випадав. Такі параметри зроблять шпаклювання стелі та стін валиком швидким та ефективним – маса буде добре наноситися і розподілятися по поверхні.
Пропонуються також спеціальні насадки для валиків з поліакрилу, спеціально виготовлені для зручного та ефективного нанесення шпаклівки. Крім того, добре працюватиме шнуровий валик з довжиною ворсу 16 мм, завдяки якому на поверхню можна буде нанести потрібну кількість шпаклівки.
Яку шпаклівку для нанесення валиком вибрати?
Для нанесення валиком рекомендована, зокрема, полімерна гладь, які, як і гіпсова гладь, призначена для виконання дуже тонкого фінішного покриття. Цей виріб характеризується хорошою адгезією до основи, високою еластичністю та стійкістю до механічних пошкоджень і вологи.
Окрім полімерної гладі можна брати також готову гіпсову гладь або шпаклювальну масу (так зв. шпаклівку).

Про що слід пам’ятати, шпаклюючи валиком – поради експерта-2


Як підготувати основу до шпаклювання валиком?
Перш ніж приступати до нанесення шпаклівки валиком, потрібно належно підготувати поверхню:

  1. Зняти із стін та стелі гачки, цвяхи і шурупи та відкрутити розетки.
  2. Видалити стару фарбу та елементи, які відстають від основи. Також видалити будь-які покриття, що можуть знизити адгезію гладі.
  3. Захистити від корозії металеві деталі, які будуть контактувати з гладдю. Для цього можна використати відповідні антикорозійні препарати або захисні імпрегнати для металу.
  4. Вапняні, гіпсові, бетонні, газобетонні та інші основи, які можуть інтенсивно вбирати воду, поґрунтувати відповідною ґрунтовкою. Стіни і стелю із свіжою штукатуркою також слід покрити ґрунтовкою. Це дуже важливий етап роботи, який сприяє правильному нанесення гладі валиком.
  5. Дати ґрунтовці повністю висохнути – залежно від виробу та умов у приміщенні це може зайняти від 3 до 24 годин.

 Про що слід пам’ятати, шпаклюючи валиком – поради експерта-3

 
Як шпаклювати валиком?

Приготуйте шпаклювальну масу або гладь відповідно до інструкцій виробника. Дуже важливо дотримуватися даних рекомендацій, оскільки це може захистити від помилок, які призведуть до зниження експлуатаційних якостей шпаклівки або гладі, розтріскування стіни, відшарування покриття, патьоків або нерівностей. Порошок з водою найкраще перемішувати електричним дрилем, встановленим на найнижчі оберти. Це дозволить уникнути утворення в масі пухирців повітря.
Нанесення гладі валиком подібне до фарбування стін та стелі фарбою. Починайте із шпаклювання стелі, а потім переходьте до стін. Шпаклювання стін і стелі валиком слід виконувати наступним чином:

  1. Занурте валик у масу і наберіть її якомога більше.
  2. Наносьте масу на стіни та стелю шаром товщиною не більше 1-3 мм.
  3. Розподіляйте виріб рівномірно внапуск (послідовні смуги повинні перекриватися так, щоб стіна була рівномірно покрита), вертикальними смугами у напрямку згори вниз і від вікна до середини приміщення. Не натискайте занадто сильно на валик.
  4. Шпаклюйте стіни фрагментами – цей метод найефективніший. Спочатку нанесіть масу на одну площину, скажімо, на 10 м2, а далі вирівняйте структуру, залишену валиком – акуратно стягніть зайву масу правилом шириною 40-60 см або ножем для гладі. Якщо покрити гладдю чи шпаклівкою занадто велику частину стіни, маса висохне, і ви не встигнете її вирівняти.
  5. Залиште гладь до повного висихання, потім у такий же спосіб нанесіть другий шар і знову дайте йому повністю висохнути. У разі нанесення відповідної гладі методом «мокре по мокрому», цей процес можна прискорити, оскільки другий шар слід наносити до того, як перший шар повністю висохне.

Підказка!

Інформацію про те, скільки шарів слід наносити, можна знайти в інструкції до виробу. Як правило, рекомендують наносити 2 шари, за використання відповідного валика.
Після шпаклювання валиком поверхню потрібно ще відшліфувати. Робити це слід, коли основа повністю висохне. Шліфування стін і стелі дозволить отримати ідеально гладенькі поверхні та усунути можливі нерівності. Для шліфування можна використовувати електричну шліфувальну машину або терку з наждачним папером з градацією 180-220. Насамкінець із стін і стелі потрібно видалити пил. Також варто ще раз заґрунтувати відшліфовані поверхні, а потім нанести на них вибрану фарбу.

 

Галерея:

AdobeStock_93902309.jpg
Про що слід пам’ятати, шпаклюючи валиком – поради експерта
AdobeStock_303435066.jpg
Про що слід пам’ятати, шпаклюючи валиком – поради експерта
AdobeStock_304348681.jpg
Про що слід пам’ятати, шпаклюючи валиком – поради експерта
Основний
канал
Корпоративний
канал