Ремонт своїми руками. Як освіжити своє помешкання без допомоги майстрів.
Ремонт своїми руками. Як освіжити своє помешкання без допомоги майстрів.Освіжити помешкання, оновити його простір, створити в інтер’єрі свою улюблену кольорову гаму, внести нові барви та відтінки не є надскладним завданням.Так, принаймні, вважають багато сучасних чоловіків та жінок. І, до речі, дуже часто завзято беруться до роботи, не маючи певного досвіду та навиків. Просто треба мати бажання, натхнення, а також дотримуватися загальних правил та інструкцій виробника використовуваних матеріалів. Але все ж перед початком робіт варто звернутися за консультацією до фахівців та інформаційних джерел, яким, безумовно, довіряєте.
Для досягнення найкращих результатів та забезпечення якісного й красивого покриття на стінах свого помешкання важливо дотримуватися певної послідовності у виконанні робіт.
Підготовка поверхні
Фахівці стверджують, що 70% успіху при фарбуванні залежить від якості підготовки поверхні перед фарбуванням. Це чи найбільш трудомісткий і тривалий процес, якому часто не приділяють належної уваги. І дарма, адже підготовка поверхні визначає якість, стійкість, міцність і довговічність покриття, сприяє оптимальному зчепленню фарби з основою та поліпшенню її декоративно-захисних властивостей.
Неграмотно підготовлена та належним чином не оброблена поверхня зазвичай призводить до того, що уся проведена робота швидко втрачає вигляд, фарба починає відставати від стіни, з’являються тріщини, плями тощо.
Послідовність проведення робіт
Першим етапом підготовки є очищення поверхні від пилу, бруду, старої фарби та інших дефектів. Залежно від стану поверхні для цього використовують різні матеріали та інструменти. Для одних поверхонь достатньо шпателів, скребків чи шліфувальної шкірки, для інших, приміром, з плямами, – розчинників та хімічних засобів.
Після очищення поверхонь нерівності, які можуть виникнути, ретельно загладжують, шліфуючи їх за допомогою наждачного паперу різної зернистості. Більш помітні – грубозернистим, а менш помітні – середньозернистим і дрібнозернистим.
Утворені або наявні тріщини та інші дрібні пошкодження вирівнюють шпаклівкою, що є другим, не менш важливим, етапом підготовки поверхні.
Пошпаклювати стіни у помешканні можна досить швидко, до того ж без зайвого бруду, пилу і навіть ґрунтування, впродовж одного дня, використовуючи співполімерну шпаклювальну гладь ACRYL-PUTZ® FS01 1 DAY FINISH, основою якої є співполімерна формула, яка робить шпаклювальну масу пластичною, а утворений шар після висихання стійким та міцним.
У процесі роботи спочатку шпаклюють усі тріщини й нерівності товщиною шару не більше ніж 1,5 см, використовуючи при цьому невеликі шпателі – від 30–40 мм. Якщо шпаклювання потребуватимуть ділянки більшої площі, тоді знадобиться шпатель більшого розміру – до 300–400 мм. Наносити наступний шар шпаклівки можна вже через 1,5–2 години, однак, виконуючи шпаклювання ACRYL-PUTZ® FS01 1DAY FINISH, процес можна пришвидшити і наступний шар накладати на ще мокрий попередній.
Пошпакльовані ділянки зазвичай шліфують, однак унікальна рецептура ACRYL-PUTZ® FS01 1DAY FINISH дає змогу обробляти поверхні без шліфування «на мокро», не створюючи при цьому пилу і бруду.
Наступний, не менш важливий етап, – ґрунтування стін, який виконують спеціальним розчином – ґрунтівкою, що зміцнює поверхневий шар, покращує адгезію, а також сприяє правильному висиханню нанесеного зовнішнього шару та його міцності й стійкості. Нанесені на ґрунт будь-які декоративні матеріали тримаються на поверхні краще, довше, надійніше.
Сучасний будівельний ринок пропонує багато видів ґрунтівок, призначених для різних поверхонь, тому при виборі цього засобу на це слід зважати. Зокрема, для ґрунтування слабких та пористих основ рекомендовано використовувати ґрунтівки глибокого проникнення, які проникають в основу на кілька сантиметрів, зміцнюючи її неоднорідну текстуру та сприяючи кращій адгезії з декоративним шаром.
Обравши ґрунтівку ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO, спеціально призначену для підготовки основи всередині приміщення, ви отримаєте добре зміцнену основу під зовнішнє декоративне покриття. Утворений в результаті нанесення пензлем чи валиком по усьому периметру приміщення прозорий ґрунтувальний шар зменшує водопоглинання, вирівнює поглинальну здатність, запобігає швидому проникненню води до основи та покращує адгезію.
Фарбування
Після ретельно виконаної підготовки поверхонь – на черзі процес фарбування, якому передує вибір інтер’єрної фарби. Найпопулярнішими серед майстрів та споживачів є водорозчинні, серед яких на першому місці – латексні фарби. Завдяки екологічності, повітропроникності, відсутності запаху ці фарби використовують у різних приміщеннях: дитячих, вітальнях, кухнях, коридорах тощо. При висиханні латексної фарби утворюється тонка плівка і матова шовковиста поверхня, яку легко мити.
Матову латексну фарбу для стін та стель Śnieżka EKO Plus завдяки високо технологічним компонетам легко наносити, що дуже важливо для початківця без досвіду. Фарба не залишає смуг на поверхні, має чудову покривну здатність при порівняно невеликих витратах.
Перед використанням фарбу Śnieżka EKO Plus добре перемішують. Надати фарбі будь-якого обраного кольору можна вручну, додавши універсального пігментного концентрату КОЛОРЕКС (5% від обсягу фарби) або на кольорувальному обладнанні.
Наносять фарбу одним або двома шарами пензлем, валиком, можна і фарборозпилювачем, але для цього потрібен досвід.
Починати фарбування слід з кутів, а згодом переходити до більших площ, рухаючись рівномірно й послідовно. Другий шар за потреби наносять лише після повного висихання першого. Час висихання одного шару, в середньому, - 2 години.
Фарбувальні роботи треба проводити за відповідної температури повітря – від + 10 до + 35°С та відносної вологості не більше ніж 80 %, що також є запорукою успішного результату.
Отож, при фарбуванні інтер’єру власноруч важливо дотримуватися вимог усього технологічного процесу та правильно вибрати матеріали для ремонту.